15 typowo kobiecych cech, z których śmieją się mężczyźni

ŻYCIE
callista006
000
680

Pewne sytuacje przytrafiają się tylko kobietom. Dlaczego tak się dzieje? Skąd ta niesprawiedliwość? Cóż, chociaż żadna z pań się do tego nie przyzna, być może problem leży w typowej kobiecej naturze…

W końcu typowa kobieta…

1. Dobrze wie czego chce

1

2. Jest rozsądna i przezorna

2

3. Jest prawdziwą damą z klasą w każdej sytuacji

3

4. Ma niezłomną wolę

4

5. Dba o porządek w swoim mieszkaniu

5

6. Trzyma się swoich postanowień

6

7. Kontroluje swoje emocje

7

8. Umie zaskakiwać

8

9. Nosi wygodne buty

9

 

10. Nosi eleganckie i stylowe ubrania

10

11. Zdrowo się odżywia, szczególnie w towarzystwie koleżanek

11

12. Wie, jak ważny jest regularny sen

12

13. Wie kiedy powiedzieć „dość”

13

14. Preferuje aktywny wypoczynek

14

15. Potrafi się kontrolować

12

Zobacz też 30 rzeczy, które chciałabym wiedzieć, zanim skończyłam 30 lat. Ucz się ode mnie!

Źródło: BrightSide.me

Bezdomni siłowali się na rękę za pieniądze. Zwycięzca zrobił coś niesamowitego!

ŻYCIE POLECANE
roundhere
maxresdefault
3221

Dwóch bezdomnych siłowało się na rękę, by wygrać 100 dolarów. To, co wydarzyło się na koniec, było zaskakujące i poruszające. Filmy jak ten przywracają wiarę w ludzi. Zobaczcie sami:

5 rzeczy, które kobiety robią podczas okresu, bo nie mają pojęcia, że to może się źle skończyć

ŻYCIE
callista006
0
137

Większość kobiet podczas okresu ma „minidepresję”, dlatego robi wszystko, aby poprawić sobie nastrój i samopoczucie. Szkoda tylko, że często wybiera metody, które mogą okazać się opłakane w skutkach.

1. Picie alkoholu

1

Niektóre panie uważają, że alkohol w trakcie okresu to dobry pomysł, a procenty zadziałają przeciwbólowo. Kieliszek wina do kolacji na pewno nie zaszkodzi, jednak większe ilości alkoholu mogą spowodować bardzo obfite krwawienie, a niekiedy nawet krwotok!

2. Farbowanie włosów oraz robienie trwałej

2

Zmiana fryzury z pewnością poprawia samopoczucie każdej kobiecie, jednak fryzjerki odradzają farbowanie w czasie okresu. Dlaczego? Otóż podczas miesiączki gruczoły w skórze głowy wydzielają więcej łoju i włosy zdecydowanie gorzej przyjmują farbę. Trwała też nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ w tym czasie, ze względu na podwyższony progesteron w organizmie, włosy podlegają przemianom biochemicznym, które utrudniają ich skręcanie.

3. Opalanie się

dangerous-cocktail

Nadmiar gorących promieni słonecznych (podobnie jak picie alkoholu) może doprowadzić do krwotoku. Najgorszym z możliwych pomysłów jest drinkowanie na słońcu!

4. Picie herbatek przeczyszczających

japanese tea

Tak zwane przeczyszczacze nigdy nie są dobrym pomysłem. Kobiety nie zdają sobie sprawy, jakie spustoszenie w organizmie sieją takie środki – nawet niewinnie wyglądające herbatki. Wypłukują one składniki mineralne i witaminy, mogą prowadzić do odwodnień i zaburzeń pracy serca. W trakcie okresu picie ich jest podwójnie ryzykowne, może  skończyć się fatalnym samopoczuciem, a nawet omdleniami.

5. Ćwiczenia fizyczne

5

Nie ma w nich nic złego, pod warunkiem, że nie są to intensywne, męczące i wyciskające pot treningi. Podczas okresu organizm kobiety jest osłabiony i nie powinno się go nadwyrężać. Zamiast wykańczać się na siłowni, warto postawić na relaksujące ćwiczenia rozciągające czy jogę.

Zobacz też inne fatalne nawyki kobiet podczas okresu…