5 rzeczy, których NIE ROBIĄ pary w szczęśliwych związkach

ŻYCIE
callista006
123
481

Istnieje mnóstwo poradników na temat tego, co robić, aby związek był udany. Warto też zastanowić się, czego NIE robić.

Szczęśliwe pary nigdy nie robią następujących rzeczy:

1. Nie narzekają na siebie przy innych

1

Szczęśliwe pary swoje sprawy załatwiają między sobą. Jeśli nagle okazuje się, że postronne osoby wiedzą o twoich zarzutach względem partnera więcej niż on sam, poczuje się oczerniany i straci do ciebie zaufanie, które jest przecież podstawą udanej relacji.

2. Nie porównują się z innymi

2

Nie ulegajcie pozorom. Może wam się wydawać, że wasi znajomi są szczęśliwszą, wręcz idealną parą, której trudno nie zazdrościć. Nie wiecie, jak jest między nimi naprawdę. Właściwie nie powinno was to obchodzić. Skupcie się na sobie i pracujcie nad waszym związkiem.

3. Nie robią z siebie ofiar

3

W szczęśliwym związku, nawet jeśli przeżywa on chwilowy kryzys, para chce tworzyć pozory, że jest wspaniale. Na pytanie „jak wam się układa?” odruchowo odpowiadają, że wspaniale. Jeśli zamiast tego robisz z siebie ofiarę, zarówno przed ukochaną osobą, jak i innymi, to znaczy, że coś jest nie tak. Poczucie, że ktoś się dla kogoś poświęcił, z czegoś zrezygnował, pochopnie wybaczył, męczy się, itd. to znak, że ten związek nie ma sensu.

4. Nie krytykują się

4

Oczywiście, trzeba rozmawiać o problemach, a czasami i wytłumaczyć drugiej osobie, jakie błędy popełnia. Jednak rzucanie oskarżeniami i krytyka polegająca na obrażaniu drugiej osoby to coś, czego szczęśliwe pary zdecydowanie nie robią. Niestety, problem z tym mają głównie panie. Właściwie to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez kobiety w związku.

Zobacz też, co kobiety powinny wreszcie przestać robić wobec facetów.

5. Nie próbują czytać sobie w myślach

5

Związek to rozmowa, a nie telepatia. Szczęśliwe pary nie starają się ciągle domyślać czego oczekuje od nich partner, ale pytają go o to. Dzięki temu unikają rozczarowań i wzajemnych żali.

I jak, jesteście ze sobą szczęśliwi?

Źródło: Papilot.pl

 

Dowcip psychopatyczny, czyli twoja głowa w słoiku z formaliną

Rozrywka
rafabat
gty_scared_ll_121024_wmain
28

Oto całkiem niezły sposób na napędzenie strachu Twojej dziewczynie. Przedtem jednak upewnij się, czy nie ma kłopotów z serduchem…

prank_01

prank_02

prank_03

prank_05

Znajomość tych gestów może zaoszczędzić Ci wielu kłopotów na wakacjach

KULTURA
callista006
Bez tytułu
0

Chyba każdy słyszał o wpadce Winstona Churchilla, który chciał pozdrowić wiwatujący na jego cześć tłum słynnym „V” symbolizującym zwycięstwo i wolność. Niestety premier pomyłkowo skierował rękę z dwoma wyciągniętymi palcami nie w tę stronę co trzeba, wykonując tym sposobem gest odbierany jako wysoce obraźliwy na terenie całego dawnego Imperium Brytyjskiego. 

1

Jeśli nie chcesz zaliczyć podobnej gafy, zostać źle zrozumianym, urazić kogoś lub wręcz wzbudzić agresję, lepiej zapoznaj się z poniższymi gestami. Mogą okazać się bardzo przydatne, szczególnie jeśli planujesz wakacyjną podróż do obcego kraju.

1. Figa z makiem

2

Dla nas „figa z makiem” to po prostu odmowa. W starożytności jednak symbol ten oznaczał genitalia. W południowej Europie do dzisiaj uważany jest za wulgarny i raczej obraźliwy. W Brazylii i Wenezueli z kolei popularny jest w formie figurek, które nosi się jako amulety przynoszące szczęście.

2. Rogi

3Ten gest kojarzy nam się głównie z satanizmem, ale na przykład we Włoszech jest bardzo wyraźnym komunikatem o znaczeniu „twoja żona cię zdradza”. W Afryce symbolizuje złe moce, ale już w Brazylii jest zwykłym życzeniem „powodzenia” – coś jak nasze trzymanie kciuków.

3. Kciuk w górę

4Tak łapiemy stopa lub pokazujemy, że coś jest ok. Jednak uważajcie z tym gestem będąc w Grecji lub Iranie. W tych krajach ma on bardzo wulgarną wymowę.

4. Kręcenie głową

5

W większości krajów świata kręcenie głową na boki oznacza „nie”, zaś kiwa się na „tak”. Jednak w Bułgarii, byłych krajach bałkańskich, Iranie, Turcji i części Indii jest odwrotnie. Gesty te są źródłem mnóstwa nieporozumień.

5. Kółko

kol

W Europie i krajach anglojęzycznych gest ten oznacza, że coś jest dobrze zrobione, w sam raz, ok. W Japonii natomiast symbolizuje pieniądze i często odbierany jest jako żądanie łapówki. Jego dalsze znaczenia to: „oko diabła” w Iranie, nazywanie kogoś homoseksualistą w Grecji oraz dupkiem na Malcie, w Turcji i w Ameryce łacińskiej. W Brazylii kółko oznacza narządy płciowe.

6. Pistolet

7

W ten sposób często wskazujemy na coś lub mówimy komuś: „jesteś gość”. Jednak w Ameryce Łacińskiej, Australii i Indonezji tym gestem daje się znak prostytutce, że mamy ochotę skorzystać z jej usług. Z kolei w Azji w ten sposób przywołuje się psa.

7. Środkowy palec

77Doskonale wiemy co oznacza ten gest. Warto wiedzieć, że w jego arabskiej wersji środkowy palec skierowany jest do dołu.

8. Victoria

8Wspominaliśmy już o tym geście, znanym nam jako symbol zwycięstwa. Wiecie zatem, że pokazany w drugą strone (wnętrzem dłoni do siebie), jest obraźliwy dla Brytyjczyków. Podobnie jest w Azji, gdzie oznacza to mniej więcej to samo, co wystawienie środkowego palca.

9. Otwarta dłoń

9

Dla nas może to być „cześć”, „stop” lub „przybij piątkę”. W Grecji jednak to jeden z najbardziej obraźliwych gestów, który oznacza… powiedzmy, że trochę dosadniejsze „idź do diabła”.

10. Pstrykanie palcami

10

W naszej kulturze przywoływanie w ten sposób kelnera uważa się za bardzo niegrzeczne, jednak w wielu krajach jest całkowicie normalne. Są też takie kultury, w których byłoby zupełnie niezrozumiałe. Na przykład w Meksyku i na Kostaryce, na kelnerów „syczy” się ustami (coś jak: „pssyt”), a w Panamie klaszcze się w ręce.

Jak widzicie, możliwości nieporozumień jest całkiem sporo, więc warto zapamiętać te różnice.

Źródło: Focus.pl