7 fatalnych nawyków kobiet podczas okresu. Dziewczyny, nie róbcie tak!

ŻYCIE POLECANE
callista006
61

„Te dni” to dla wielu kobiet najbardziej dołujący, wkurzający, bolesny i wstydliwy okres w miesiącu. Niestety niektóre dziewczyny nieświadomie jeszcze pogarszają sprawę…

1. Noszenie tej samej podpaski (albo co gorsza tamponu) przez cały dzień

1

To jeden z najczęstszych błędów, jaki popełniają dziewczyny podczas miesiączki. Podpaski i tampony powinno się wymieniać co 3-5 godzin niezależnie od tego, czy krwawienie jest obfite czy nie. W przeciwnym razie można nabawić się poważnych infekcji narządów intymnych. Nie mówiąc już o paskudnym zapachu…

Polecamy: Modelka straciła nogę z powodu użycia tamponu?! Skarży producenta…

2. Narażanie się na dodatkowy ból

2

Podczas miesiączki zdecydowana większość kobiet i tak cierpi (oczywiście są szczęściary, które przechodzą okres bezboleśnie, jednak jest ich znacznie mniej). Dla niektórych kobiet bóle menstruacyjne uniemożliwiają wręcz normalne funkcjonowanie. Poddawanie się w tym czasie depilacji woskiem, kanałowemu leczeniu zębów czy jakimkolwiek innym bolesnym zabiegom nie jest dobrym pomysłem. Będą one o wiele trudniejsze do zniesienia, niż w „normalnym” czasie. Lepiej przełożyć je na inny termin.

3. Uprawianie seksu bez zabezpieczenia

3

Wiele osób wierzy, że kobieta podczas miesiączki nie może zajść w ciążę. To bzdura, zapłodnienie jest jak najbardziej możliwe. Jeśli więc nie marzycie o potomstwie, nie zapominajcie o zabezpieczeniu, tak jak w każdym innym dniu!

Zobacz też 7 rzeczy, które każda kobieta powinna wiedzieć na temat seksu podczas okresu…

4. Rygorystyczne ćwiczenia

4

Tak naprawdę codzienny ruch fizyczny może zdecydowanie zredukować bóle menstruacyjne i pomóc ci lepiej znieść okres. Jednak na te kilka dni trochę sobie odpuść. Bardzo męczące, wyciskające poty ćwiczenia mogą okazać się zbyt wyczerpujące dla twojego i tak osłabionego podczas miesiączki organizmu. Postaw lepiej na ćwiczenia relaksujące!

5. Omijanie posiłków

5

Omijanie posiłków nigdy nie jest dobrym pomysłem, ale podczas okresu jest jeszcze bardziej krzywdzące dla organizmu kobiety. I tak w trakcie krwawienia traci on wystarczająco dużo energii i składników odżywczych. Jadaj więc regularnie, pozwól sobie też na energetyczne przekąski, jak owoce.

6. Konsumpcja produktów mlecznych

6

Mleko, sery i jogurty zawierają kwas arachidonowy, który może wpłynąć na pogorszenie samopoczucia podczas okresu, a także wzmocnienie bólów menstruacyjnych.

7. Brak snu

7

Zawsze ważny dla organizmu sen, podczas okresu nabiera jeszcze większego znaczenia. Niestety bóle menstruacyjne i poczucie ciężkości w podbrzuszu często utrudniają kobietom zasypianie i i tak zestresowane, poddenerwowane ze względu na szalejące w organizmie hormony panie są dodatkowo sfrustrowane i zmęczone. Warto więc w tym czasie postawić na relaks, jak najwięcej odpoczynku oraz napary z melisy czy rumianku.

Oto 8 najbardziej druzgocących rzeczy, których ktoś, kto nigdy nie miał okresu, na pewno nie zrozumie…

Źródło: HealthAdvisorGroup.com

Przybija piątki ludziom łapiącym taksówkę! O co chodzi?

Rozrywka
rafabat
237

Komik i aktor Meir Kalmanson zaskoczył nowojorczyków!

Ludzi, którzy stali przy ulicach i starali się złapać taksówkę czekała sympatyczna niespodzianka. Niczego nie świadomi, wyciągali rękę, aby zamachać na przejeżdżające samochody i wtedy pojawiał się on!

taxi-2

taxi-3

taxi-4Jaki był cel akcji?

Autorowi chodziło o wywołanie uśmiechu na twarzach śpieszących się ludzi.

Obejrzyj koniecznie! Niektórzy byli bardzo zdziwieni

Ten pies pracuje na stacji benzynowej. Kiedy poznacie jego historię, nie będziecie mogli powstrzymać łez

ŻYCIE
callista006
20

Porzucony przez swoich pierwszych właścicieli Negão to wyjątkowy pies, który z większości czworonogów wyróżnia się czymś niezwykłym – stałą pracą. 

1

Właściciele stacji benzynowej Shella w Mogi das Cruzes w Brazylii zauważyli, że w pobliżu niej kręci się głodny, osowiały, wystraszony pies. Szczeniak prawdopodobnie został wyrzucony z któregoś z przejeżdżających nieopodal samochodów. Sabrina i jej mąż postanowili zaopiekować się futrzakiem i zabrali go do weterynarza. Od razu przywiązali się do wdzięcznego czworonoga, który poczuł, ze znowu ma kogoś bliskiego. Negãoa nie rozstaje się z nimi. Na stacji ma swoją własną budę, a właściciele dbają o niego i chodzą z nim na spacery.

2

Aby kierowcy nie bali się i dobrze traktowali Negão, został on „zatrudniony” jako pracownik stacji. Piesek otrzymał służbowe ubranie – czapkę i identyfikator.

3

Jego praca polega na kontakcie z klientem. Specjalizuje się w witaniu gości. Kiedy jakiś kierowca podjeżdża na stację, Negão podbiega, przyjaźnie macha ogonem i łasi się do niego. Dzięki temu klient ma od razu dobry humor i jest pozytywnie nastawiony.

4

Klienci cenią sobie pracę Negão. Jak twierdzą, po kilku godzinach w trasie miło jest zastać na stacji taką niespodziankę. Tego psa nie da się nie lubić!

6

To cudowne, że po tym, jak Negão został potraktowany przez poprzednich właścicieli, nadal kocha ludzi i uwielbia swoją pracę. Może być z siebie naprawdę dumny. Który inny czworonóg sam zarabia na swoje mieszkanie i pożywienie?

Zobacz też: Ten pies przebył drogę z Grecji do Holandii. Niesamowicie wzruszająca historia!