7 rzeczy, które każda kobieta powinna wiedzieć na temat seksu podczas okresu

ŻYCIE
callista006
45

Seks podczas miesiączki? Najczęstszą reakcją na samą myśl o tym, jest: „fuj, obrzydliwe”. Większość ludzi – zarówno kobiet jak i mężczyzn – ma jednak błędne wyobrażenia na temat seksu w „te dni”. Czas je zweryfikować.

1. Wcale nie musi być „brudno”

1

Pierwsza myśl: „Fuuuuj, wszystko będzie upaprane krwią”. Wystarczająco ciężko jest doprać zakrwawioną bieliznę, kiedy tampon przecieknie, a co dopiero całe łóżko, pościel… O ile nie macie zamiaru przerobić wszystkich skomplikowanych pozycji z Kamasutry (chcecie poznać te najciekawsze? Zajrzyjcie tutaj), to wystarczy położyć w odpowiednim miejscu ręcznik. Jeśli to dla was za mało, zawsze możecie przenieść się pod prysznic. (Zobacz czym tak naprawdę jest seks pod prysznicem).

2. Owszem, podczas okresu kobieta może zajść w ciążę

2

Jeśli słyszałaś, że seks podczas okresu jest „bezpieczny”, lepiej nie wierz tym słowom. To jeden z bezmyślnie powtarzanych mitów na temat seksu. Kochając się w trakcie miesiączki również możecie spłodzić potomka, więc jeśli nie macie tego w planach, zabezpieczcie się!

3. Seks wcale nie sprawi, że okres będzie jeszcze cięższy

3

Podczas orgazmu, ze względu na skurcze, może wypłynąć z ciebie nieco więcej krwi, ale to nic złego. Poza tym nic nadzwyczajnego się nie stanie. Seks nie wpłynie negatywnie na twoje samopoczucie, wręcz przeciwnie! (patrz punkt niżej;))

4. Seks może złagodzić ból i objawy ZNP

4

To prawda! Endorfiny uwalniane przez organizm podczas seksu faktycznie mogą złagodzić bolesne skurcze i inne typowe dla ZNP objawy. Może więc zamiast leżenia z termoforem i oglądania serialu tym razem spędzicie te dni trochę aktywniej?;)

5. Niektórzy ludzie wręcz wolą uprawiać seks podczas okresu

000

Wbrew powszechnemu przekonaniu, seks podczas miesiączki cieszy się dużą popularnością, a dla niektórych jest wręcz przyjemniejszy niż seks w pozostałe dni.  Kobieta w trakcie okresu ma zazwyczaj podwyższone libido i jest bardziej wrażliwa bodźce, a mężczyzna, ciesząc się jej aktywnością, z przyjemnością pomaga jej się rozluźnić i rozładować napięcie, zamiast uciekać przed jej złymi humorami;)

Oto co powinien robić idealny mężczyzna, kiedy jego dziewczyna ma okres…

6. Krew menstruacyjna jest całkowicie nieszkodliwa

5

To prawda, o ile nie cierpisz na zapalenie wątroby, choroby przenoszone drogą płciową takie jak HIV/AIDS, czy kiła. Jeśli jesteś zdrowa, krew menstruacyjna nie różni się od zwykłej krwi. Twojemu partnerowi nic nie grozi.

Zobacz 10 sygnałów, którymi twój organizm oznajmia, że powinieneś zrobić testy na HIV/AIDS…

7. Krew menstruacyjna to naturalny lubrykant

blood-bleeding-600

Wiele par praktykujących seks podczas okresu twierdzi, że krew zastępuje im kupne lubrykanty i lepiej spełnia ich rolę.

Jak widzicie, seks podczas okresu nie musi być taki zły, wręcz przeciwnie. Każdy jednak ma swoje własne odczucia na ten temat i nikogo nie należy do tego namawiać. Jeśli czułabyś się niezręcznie, Twój partner musi się pogodzić z odmową. Ty również musisz go zrozumieć, jeśli nie wykaże entuzjazmu na myśl o seksie w „te dni”. Najważniejsza jest rozmowa.

Zobacz też 10 prawd na temat okresu, których mężczyźni nie mogą zrozumieć…

Najlepsza przyjaciółka przejechała na śmierć jej 1,5-roczną córkę. Ciężko uwierzyć, co zrobiła ta matka

NEWSY
bsnrk
289

Rowyn Johnson miała 17 miesięcy, gdy zginęła w wypadku. Dla jej mamy, Brynn, to był wielki cios.

mag

Szczególnie, gdy dowiedziała się o okolicznościach tej tragedii. Rowyn została rozjechana na podjeździe do garażu przez jej najlepszą przyjaciółkę, Cassie Miller, która nie zauważyła dziecka.

mag1

Co Wy byście zrobili w takiej sytuacji? Brynn i jej mąż Cody zdecydowali się wybaczyć Cassie. Nie poprzestali na tym. Wspólnie założyli organizację charytatywną wspierającą rodziny, które straciły dzieci w wypadkach. mag3

Najlepsze przyjaciółki razem posadziły też drzewko w ogrodzie, które ma upamiętniać Rowyn.

2C56D9A400000578-3235450-image-a-17_1442328683056

Rok później na świat przyszła druga córeczka Brynn i Cody’ego, która ma w ich życiu wypełnić lukę po tej strasznej stracie.

522

Jedną z pierwszych osób, która ją poznała, była Cassie. Cassie dalej nie może dojść do siebie, po tym co zrobiła, ale Brynn i Cody są przy niej i ją wspierają.

325

Ich zdaniem prawdziwa przyjaźń polega na trzymaniu się razem na dobre i na złe.

Polecamy: Co roku samotnie spędzał święta, bo rodzina nie miała dla niego czasu. Gdy przybyli na jego pogrzeb, stało się TO

10 obrzydliwych rzeczy, które robią mężczyźni i nie chcą, żeby kobiety o tym wiedziały

Rozrywka
callista006
559

Wiecie już o 11 obrzydliwych rzeczach, które robią kobiety, ale się do tego nie przyznają. Czas teraz zdradzić kilka niewygodnych sekretów mężczyzn. Co takiego wyczyniają panowie, czego wstydzą się przed płcią piękną?

1. Sikają do zlewu

1

2. Kiedy coś im się rozleje na podłogę, wycierają to skarpetką

2

3. Nie spłukują z umywalki pasty do zębów

3

4. Po goleniu nie sprzątają swoich włosów (są dosłownie wszędzie!)

4

5. Miesiącami nie zmieniają swojej pościeli

5

6. Ciągle chodzą w tych samych spodniach

6

7. Bekają tak głośno, że słychać to u sąsiadów

7

8. Bez wahania jedzą z podłogi

8

9. Delektują się zapachem swoich bąków

9

Oto 7 rzeczy, które robią mężczyźni, kiedy zastanawiasz się dlaczego tak długo siedzą w łazience.

10. Delektują się zapachem swojego potu

10

Zobacz też 10 rzeczy, których kobiety nienawidzą w męskim wyglądzie.

Źródło: BoredBug.com