7 rzeczy, które każda kobieta powinna wiedzieć na temat seksu podczas okresu

ŻYCIE
callista006
00
45

Seks podczas miesiączki? Najczęstszą reakcją na samą myśl o tym, jest: „fuj, obrzydliwe”. Większość ludzi – zarówno kobiet jak i mężczyzn – ma jednak błędne wyobrażenia na temat seksu w „te dni”. Czas je zweryfikować.

1. Wcale nie musi być „brudno”

1

Pierwsza myśl: „Fuuuuj, wszystko będzie upaprane krwią”. Wystarczająco ciężko jest doprać zakrwawioną bieliznę, kiedy tampon przecieknie, a co dopiero całe łóżko, pościel… O ile nie macie zamiaru przerobić wszystkich skomplikowanych pozycji z Kamasutry (chcecie poznać te najciekawsze? Zajrzyjcie tutaj), to wystarczy położyć w odpowiednim miejscu ręcznik. Jeśli to dla was za mało, zawsze możecie przenieść się pod prysznic. (Zobacz czym tak naprawdę jest seks pod prysznicem).

2. Owszem, podczas okresu kobieta może zajść w ciążę

2

Jeśli słyszałaś, że seks podczas okresu jest „bezpieczny”, lepiej nie wierz tym słowom. To jeden z bezmyślnie powtarzanych mitów na temat seksu. Kochając się w trakcie miesiączki również możecie spłodzić potomka, więc jeśli nie macie tego w planach, zabezpieczcie się!

3. Seks wcale nie sprawi, że okres będzie jeszcze cięższy

3

Podczas orgazmu, ze względu na skurcze, może wypłynąć z ciebie nieco więcej krwi, ale to nic złego. Poza tym nic nadzwyczajnego się nie stanie. Seks nie wpłynie negatywnie na twoje samopoczucie, wręcz przeciwnie! (patrz punkt niżej;))

4. Seks może złagodzić ból i objawy ZNP

4

To prawda! Endorfiny uwalniane przez organizm podczas seksu faktycznie mogą złagodzić bolesne skurcze i inne typowe dla ZNP objawy. Może więc zamiast leżenia z termoforem i oglądania serialu tym razem spędzicie te dni trochę aktywniej?;)

5. Niektórzy ludzie wręcz wolą uprawiać seks podczas okresu

000

Wbrew powszechnemu przekonaniu, seks podczas miesiączki cieszy się dużą popularnością, a dla niektórych jest wręcz przyjemniejszy niż seks w pozostałe dni.  Kobieta w trakcie okresu ma zazwyczaj podwyższone libido i jest bardziej wrażliwa bodźce, a mężczyzna, ciesząc się jej aktywnością, z przyjemnością pomaga jej się rozluźnić i rozładować napięcie, zamiast uciekać przed jej złymi humorami;)

Oto co powinien robić idealny mężczyzna, kiedy jego dziewczyna ma okres…

6. Krew menstruacyjna jest całkowicie nieszkodliwa

5

To prawda, o ile nie cierpisz na zapalenie wątroby, choroby przenoszone drogą płciową takie jak HIV/AIDS, czy kiła. Jeśli jesteś zdrowa, krew menstruacyjna nie różni się od zwykłej krwi. Twojemu partnerowi nic nie grozi.

Zobacz 10 sygnałów, którymi twój organizm oznajmia, że powinieneś zrobić testy na HIV/AIDS…

7. Krew menstruacyjna to naturalny lubrykant

blood-bleeding-600

Wiele par praktykujących seks podczas okresu twierdzi, że krew zastępuje im kupne lubrykanty i lepiej spełnia ich rolę.

Jak widzicie, seks podczas okresu nie musi być taki zły, wręcz przeciwnie. Każdy jednak ma swoje własne odczucia na ten temat i nikogo nie należy do tego namawiać. Jeśli czułabyś się niezręcznie, Twój partner musi się pogodzić z odmową. Ty również musisz go zrozumieć, jeśli nie wykaże entuzjazmu na myśl o seksie w „te dni”. Najważniejsza jest rozmowa.

Zobacz też 10 prawd na temat okresu, których mężczyźni nie mogą zrozumieć…

7 dowodów na to, że zwierzęta też są zboczone i potrafią przelecieć nawet Crocsa

Rozrywka
bsnrk
rety
37

1. Lubiący zabawę na ostro żółw

2. Niewyżyty łoś atakujący statuę żubra

rety+

3. Żyrafa molestująca osła

zrt5

4. Kangur, który nic sobie nie robi z obecności dziecka

z5

5. Bonobo – prawdziwi mistrzowie Kamasutry

z15

6. Słonie niemogące wytrzymać nawet w pracy

tyu

7. I przede wszystkim ta kompilacja wielu, wielu różnego rodzaju zachowań (nie oceniamy):