8 makijażowych sekretów, dzięki którym twoje oczy będą hipnotyzująco piękne

Moda
callista006
f8abf80d83e503793e6db15ee8fb77e8
176

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób je podkreślić, aby zachwycały.

1. Nie lekceważ makijażu brwi. Mają ogromny wpływ na wygląd oka

1

Zobacz jak narysować idealne brwi. Wyglądają jak naturalne!

2. Używaj mądrze rozświetlacza. Podkreśl nim nie tylko kości policzkowe, ale także kąciki oczu i dolną linię brwi

2

3. Nieumiejętnie zrobione kreski oszpecą najpiękniejsze oczy. Zobacz, jak je rysować, aby podkreślały spojrzenie:

3

4. Naucz się klasycznego smoky eyes. To makijaż genialny na każdą okazję

4

5. Nie zapomnij o zaznaczeniu linii wodnej białą kredką

5

6. Podkręć rzęsy. Użyj zalotki lub odpowiedniego tuszu

6

7. Długie rzęsy nadają spojrzeniu fascynującej tajemniczości. Używaj tuszu wydłużającego

7

8. Zrezygnuj z mocno zaznaczonych ust. Błyszczyk lub szminka w kolorze nude podkreśla oczy

8

Poznaj 10 kluczowych błędów makijażowych, które sprawiają, że wyglądasz starzej…

Źródło: BrightSide.me , KatOsu

 

 

Nie bądź ignorantem i nie ryzykuj! Dowiedz się jak bezpiecznie przetrwać burzę w zależności od miejsca, w którym przebywasz

ŻYCIE
callista006
bs65EF
332

Na najbliższe dni meteorolodzy zapowiadają rekordowe temperatury zbliżające się do 40 stopni. Wraz z upałami nadejdą burze, które mogą okazać się gwałtowne i niszczycielskie. Niestety ludzie coraz mniej boją się burz. Niektórzy lekceważenie tej potęgi przypłacają majątkiem, zdrowiem lub nawet życiem. Dlatego niezależnie od tego czy jesteś w domu czy na wakacjach, warto wiedzieć jak się zachować, aby bezpiecznie przetrwać burzę.

1. Gdy jesteś w domu

1

Wydaje Ci się, że siedząc w zaciszu swoich 4 kątów w wygodnym fotelu i oglądając TV nie musisz przejmować się burzą? Oczywiście panika nie jest potrzebna, ale zachowaj jednak czujność. Jeśli grzmoty odległych z początku wyładowań atmosferycznych zaczną się nasilać, powinieneś podjąć kilka podstawowych działań. Po pierwsze usuń lub zabezpiecz wszystkie przedmioty na balkonie/tarasie, które mógłby porwać wiatr. Pamiętaj, że niepozorna doniczka w czasie burzy może stanowić śmiercionośne zagrożenie. Pozamykaj wszystkie okna i drzwi. Kiedy zyskasz już pewność, że burza nie przejdzie bokiem, powinieneś również powyłączać z sieci energetycznej wszystkie urządzenia elektryczne, aby zapobiec ewentualnemu uderzeniu pioruna w sieć napowietrzną lub transformatorową.

Podziwianie burzy przez okno jest kuszące, jednak zrezygnuj z tego pomysłu. Wystarczy, że piorun uderzy w sąsiedni budynek i możesz doznać uszkodzenia lub nawet utraty wzroku.

2. Gdy jesteś w samochodzie

2

Jeśli burza złapie Cię podczas podróży autem, przede wszystkim zwolnij. Gwałtowny podmuch wiatru może sprawić, że stracisz panowanie nad samochodem i spowodować wypadek. Jeśli tylko masz taką możliwość, zatrzymaj się na poboczu (z włączonymi światłami awaryjnymi) lub na parkingu. Gdy w pobliżu nie ma żadnego budynku, w którym mógłbyś się schronić, pozostań w zaparkowanym pojeździe. Pamiętaj aby nie zatrzymywać się pod słupami czy liniami energetycznymi. Unikaj też drzew – pień lub złamany konar może przygnieść samochód i przebywające w nim osoby, co niestety zdarzało się już wielokrotnie…

3. Gdy jesteś w górach

3

Pierwsze oznaki burzy w górach to tzw. ciche wyładowania. Jeśli słyszysz suche trzaski i ciche syczenie, a włosy stają Ci na głowie, nie lekceważ tych oznak. Nie licz, że burza przejdzie bokiem, ale jak najprędzej podążaj do schroniska.  Schodź w dół omijając szczyty, granie, potoki, strumienie, samotne drzewa i otwarte przestrzenie. Pamiętaj o wyłączeniu (nie wyciszeniu – WYŁĄCZENIU) telefonu. Jeśli wiesz, że nie zdążysz dotrzeć do schroniska, schowaj się po stronie zawietrznej, ale nigdy nie schodź ze szlaku. Przeczekaj burzę w pozycji siedzącej z podciągniętymi pod siebie stykającymi się stopami. To ważne, ponieważ w razie bliskiego uderzenia pioruna im bardziej masz rozstawione stopy, tym bardziej jesteś narażony na porażenie. W żadnym razie nie opieraj się o drzewa lub skały. Twoja odległość od nich powinna wynosić co najmniej 1 metr. Jeśli znajdziesz grotę to pamiętaj, że może Ci ona posłużyć za schronienie tylko pod warunkiem, że odległość jej sklepienia od Twojej głowy jest nie mniejsza niż 3 metry.

Jeśli burza zastanie Cię w trakcie schodzenia po linie – nie masz wyboru – kontynuuj, ale dotykając ściany złożonymi razem stopami. W czasie burzy nie powinno się dotykać metalowych przedmiotów, takich jak drabinki, łańcuchy i poręcze na szlakach, ale jeśli wspinasz się po linie, pod żadnym pozorem nie odrzucaj haków lub czekanów! Mogą Ci się przydać.

4. Gdy jesteś na płaskim terenie

4

Jeśli burza zastanie Cię podczas spacerowania w szczerym polu, przykucnij ze złączonymi stopami. Możesz siąść na plecaku, ale nie na gołej ziemi. Pod żadnym pozorem się nie kładź!

5. Gdy jesteś nad wodą

5

Przede wszystkim wyjdź z wody, podczas burzy nie wolno się kąpać! Opuść łódkę, rowerek wodny, kajak, ponton, itd. Przycumuj je prawidłowo do brzegu. Jeśli jesteś w żaglówce, nie siedź pod pokładem. W przypadku jej wywrócenia ryzykujesz swoim życiem.

6. A co jeśli kogoś porazi piorun?

11

Powinieneś wiedzieć również jak się zachować, jeśli w pobliżu Ciebie ktoś zostanie uderzony przez piorun. Bezpośrednią przyczyną śmierci w takim wypadku jest zatrzymanie krążenia, dlatego poszkodowanemu wykonaj sztuczne oddychanie metodą usta-usta i zewnętrzny masaż serca. Natychmiast wezwij karetkę pogotowia. Nawet jeśli obrażenia porażonej osoby wydają się niewielkie, powinna ona zostać przebadana przez lekarzy. Najgroźniejsze skutki, takie jak zaburzenia rytmu serca, mogą nastąpić u ofiary pioruna z opóźnieniem.

Przede wszystkim pamiętaj, że nigdy nie warto ryzykować zdrowiem i życiem. Obserwuj prognozy pogody. Jeśli nie sprzyjają wyprawom w góry czy nad wodę, odłóż te plany na inny dzień.

Źródło: Urloplany.pl

Ci ludzie nigdy wcześniej nie pili alkoholu. Postanowili upić się przed kamerą. To co stało się później jest nie do opisania

Rozrywka
callista006
Bez tytułu
336

Ci ludzie postanowili wziąć udział w nietypowym eksperymencie. Nigdy wcześniej nie próbowali alkoholu, chociaż często zastanawiali się, jakie to uczucie być pijanym. Postanowili w końcu spróbować – przed kamerami.

28-letni Mike nigdy nie sięgnął po alkohol po tym, jak zobaczył jednego ze swoich bliskich, który upił się do nieprzytomności. Postanowił wtedy trzymać się od tego z daleka.

 

Julian to z kolei 23-latek, który zawsze czuje się odpowiedzialny za innych, więc stroni od alkoholu, aby w towarzystwie był ktoś trzeźwy…

 

Jade ma również 23-lata i zawsze przerażała ją myśl, że można stracić nad sobą kontrolę.

 

Ich rówieśniczka Maggie boi się tego, jaką mogłaby stać się osobą po alkoholu.

 

Ten jeden raz postanowili jednak zaryzykować:

 

Julian po alkoholu był całkiem szczęśliwy, czuł się wesoło i swobodnie.

Tak skomentował eksperyment, gdy już wytrzeźwiał:

Podobał mi się emocjonalny roller coaster Maggie, ale poza tym skupiałem się przede wszystkim na sobie. Chociaż po obejrzeniu filmu stwierdzam, że pewne momenty były żenujące, dobrze wiedzieć, że jestem osobą, która upija się na wesoło.

 

Jade nie była w stanie opisać tego, co czuła… „Troszkę mi smutno, ale troszkę też wesoło” – mówiła.

Oglądając ten film śmiałam się przez cały czas. Mówiłam sporo dziwnych i zawstydzających rzeczy. Cieszę się, że wzięłam udział w tym eksperymencie, porównanie doświadczeń każdego z nas było bardzo ciekawe. Jestem zadowolona z efektu, ponieważ strasznie bałam się zawsze utraty kontroli nad sobą, a teraz zrozumiałam, że można napić się odrobinę alkoholu bez tracenia głowy i dobrze się bawić. Trzeba po prostu znać umiar!

Mike nie wspomina już tej nocy tak dobrze…

Patrzenie jak wymiotowałem to nic przyjemnego. Zmierzyłem się z jedną z moich największych traum w postaci alkoholu i cieszę się, że obok mnie byli przyjaciele, którzy pomogli mi przez to przejść. Na samo wspomnienie znów robi mi się niedobrze…

Maggie z kolei troszkę się rozkleiła…

Może to zabawne, jednak też odrobinę smutne. To dziwne uczucie, patrzę na siebie, a widzę kogoś zupełnie obcego. Ponieważ normalnie bardzo uważam na to co mówię i nie jestem zbyt wylewna, po alkoholu coś we mnie pękło i wszystkie te skrywane emocje wypłynęły na wierzch.

Myślicie, że któreś z nich sięgnie jeszcze kiedyś po alkohol? Sprawdźcie sami:

Pamiętajcie o przykrych konsekwencjach związanych z przedawkowaniem alkoholu i uważajcie na siebie.

Źródło: BuzzFeed.com