8 niepokojących chorób, o których istnieniu nie miałeś pojęcia. Numer 3 może zniszczyć życie każdemu

ŻYCIE
LotkA
507

Oto kilka naprawdę dziwnych chorób, które potrafią zamęczyć człowieka. Z pozoru żyjesz normalnie, ale kiedy choroba daje o sobie znać, jesteś o krok od szaleństwa. Jeżeli jesteś świadomy tego, co się z Tobą dzieje, możesz w jakimś stopniu ukryć chorobę, zwłaszcza kiedy jesteś wśród ludzi. Gorzej, jeżeli zaburzenie odbiera Ci zdolność do normalnego funkcjonowania i objawia się w najmniej oczekiwanym momencie.

1. Witzelsucht – mówienie dowcipów w nieodpowiednim momencie 

giphy

Osoby dotknięte tą chorobą zwykle opowiadają nieodpowiednie żarty w tak samo nieodpowiednim momencie. To zaburzenie neurologiczne prowadzi pacjenta do opowiadania bezsensownych opowieści i wtrącania seksualnych komentarzy, nawet po okazaniu przez otaczających ich ludzi niezadowolenia i oburzenia.

2. Prosopagnozja – niezdolność do rozpoznawania twarzy

Prosopagnosia

Osoby z prosopagnozją nie potrafią rozpoznawać ludzi po ich twarzach. Co ciekawe, reszta ich zdolności pozostaje całkowicie normalna. Choroba ta może towarzyszyć człowiekowi od urodzenia lub powstać w skutek urazu mózgu. Szacuje się, że około 2,5% osób na świecie cierpi z powodu tego zaburzenia.

3. Hipertymezja – chorobliwe zapamiętywanie faktów ze swojego życia

Hyperthymesia

Cierpiący na tę chorobę są zaślepieni przez swoją przeszłość. Mają oni niezwykłą zdolność do przywoływania nieskończonej ilości wątków i zdarzeń ze swojej przeszłości. Takie osoby zostają uwięzione w swoich wspomnieniach, mogą również zadręczać się zdarzeniami z przyszłości do tego stopnia, że nie są w stanie skupić się na swoim obecnym życiu. Hipertymezja nosi również nazwę pamięci autobiograficznej.

4. Zespół obcej ręki – pacjent uważa, że jedna z jego rąk nie należy do niego

Alien-hand-syndrom

Ta rzadka choroba powoduje, że jedna ręka chorej osoby wykonuje ruchy, których jej właściciel nie planował. Często osoby takie używają swojej zdrowej ręki by powstrzymać tę „obcą” przed niekontrolowanymi zachowaniami. Ręka, nad którą pacjent pozbawiony jest kontroli, bardzo często bywa przez niego uważana jako ciężar i niepotrzebny przedmiot, co często prowadzi do niechęci i lęku skierowanych przeciwko własnemu ciału.

5. Aquagenic Urticaria – alergia na wodę

Aquagenic-Urticaria

To jedna z dziwniejszych chorób, której objawy występują, kiedy skóra chorej osoby zetknie się z wodą. Osoba cierpiąca na to schorzenie dostaje silnej wysypki na powierzchni ciała, która miała kontakt z wodą. Ten rodzaj pokrzywki występuje u chorych bez względu na porę roku i temperaturę wody i jest częstsza u kobiet niż u mężczyzn. Typowe objawy to pieczenie, ból i swędzenie skóry zanurzonej w wodzie. Osoby takie mają również problem z piciem wody  w ogóle.

7. Zabójcza bezsenność – nie śpisz, aż umrzesz

Fatal-familial-insomnia

Jest to rzadki rodzaj przewlekłej bezsenności, który prowadzi do nieuchronnej śmierci. Jest ona spowodowana przez gen odziedziczony od swoich rodziców. Gen ten pozostaje w uśpieniu, aż do uaktywnienia między 40. a 50. rokiem życia pacjenta. Co ciekawe, bezsenność występuje zarówno u ludzi jak i u zwierząt. Pacjent, który nie śpi, powoli traci pamięć i zdolności myślowe. Staje się również rozdrażniony i podatny na inne choroby.

8. Alergia na własne nasienie

article-2339588-1A42D34E000005DC-124_634x355

Część mężczyzn po ejakulacji odczuwa objawy typowe dla alergii: katar, kaszel, cieknący nos, wyczerpanie, pieczenie oczu.  Może to wskazywać na reakcję alergiczną na własne nasienie. Na szczęście istnieje metoda odczulająca ten rodzaj alergii. Sama terapia zajmuje jednak około trzech lat. Podczas leczenia pacjent otrzymuje szczepionki z własnej spermy.

źródło:UnbelievableFacts

Żona postanowiła zrobić mężowi nauczkę na całe życie. PIĘKNE!

Rozrywka
davidtek
662

Pewnego popołudnia mąż wrócił z pracy do domu i zastał całkowity nieład w domu. Jego trójka dzieci była na dworze, wciąż w piżamach, tarzała się w błocie. Na trawniku były puste opakowania po jedzeniu leżące wszędzie. Drzwi do samochodu żony, a także drzwi do domu były szeroko otwarte. Nie było natomiast śladu psa.

Gdy mężczyzna wszedł do środka zastał jeszcze większy nieporządek. Wywrócona lampa leżała na dywanie. W salonie telewizor był włączony na cały regulator, a pokój był zasłany zabawkami i różnymi ubraniami.

W kuchni zlew był pełen brudnych naczyń, a stół był brudny od śniadania. Lodówka otwarta na oścież, a na ziemi wysypane jedzenie dla psa. Pod stołem leżało stłuczone szkło. Obok drzwi natomiast była kupka ziemi i piasku.

Szybko udał się po schodach na górę, następując na kilka zabawek i ubrań. Chciał znaleźć swoją żonę. Martwił się że może zachorowała, albo coś poważnego się jej przytrafiło.

Zastał małą kałużę wody w drzwiach łazienki. W środku była masa mokrych ręczników, piany mydlanej oraz jeszcze więcej zabawek na podłodze. Wszędzie był rozwinięty papier toaletowy, a pasta do zębów znaczyła lustra i ściany.

Wszedł do sypialni i zastał żonę leżącą w łóżku, wciąż w piżamie, czytającą książkę. Popatrzyła się na niego z uśmiechem i spytała jak mu minął dzień. On popatrzył na nią i spytał „Co tu się dzisiaj dzieje”?

Ona odparła: „Wiesz, codziennie jak wracasz z pracy pytasz się mnie co takiego dziś zrobiłam przez cały dzień”. On skinął twierdząco głową. Ciągnęła dalej „Więc dziś tego nie zrobiłam”