8 sekretów hotelarzy. Te rzeczy dzieją się naprawdę, ale nigdy ci o tym sami nie powiedzą

ŻYCIE
bsnrk
77

Ten post powstał na podstawie wyznań osób pracujących na co dzień w hotelach:

1. Pracownicy hotelu słyszą wszystko. „Słyszymy, jak uprawiasz seks. Czasem nawet bardzo. Jak włączysz głośność w telewizorze na maksa, to też słyszymy, a nawet jeśli nie słyszymy, to wiemy, dlaczego włącza się telewizor na maksa”.

2. Obsługi hotelowej nie obchodzą twoje romanse. „Panie i panowie mający romans to duża część klienteli większości tego typu miejsc. Tak, wiemy po co tu przyszliście. Nie, nie obchodzi nas to, tak długo, jak płacicie i nie demolujecie pokoju. Nie jesteśmy tutaj, aby oceniać, tylko aby zarobić pieniądze”.

3. Twoja pościel wcale nie musi być tak świeża, na jaką wygląda. „Wiadomo, że nigdy nie wiesz, co się działo wcześniej na hotelowym łóżku, ale na pewno wiele rzeczy się działo. Ale tak samo jest z pościelą. Menedżerowie w tańszych miejscach wręcz namawiają obsługę do takich zachowań, jak sprawdzanie, czy pościel nadaje się na drugi raz. Jeśli tak, pokojówki robią tylko kosmetyczne poprawki, a twoja pościel poczeka sobie jeszcze na wypranie przynajmniej na czas twojego pobytu”.

4. Można się napatrzeć na dziwnych typów. „Wyrzucamy tyle materacy w przeciągu roku, że głowa mała. Typowe ich uszkodzenia to oblanie winem, sperma, odchody, itp. Najskrajniejszy przypadek, z którym ja miałam do czynienia to koleś, który zarżnął małą małpkę na swoim łóżku”.

5. Ludzie umierają w hotelach. „Jak uczyłam się w szkole hotelarskiej, zapytałam jednego z prowadzących zajęcia, jaka jest najdziwniejsza rzecz, jaka przytrafiła mu się w trakcie pracy. Prawie każdy hotelarz opowie wtedy historię, gdy zmarł klient. Od tego czasu nie pracowałam w hotelu, w którym nie byłoby takiej historii, w nieskończoność opowiadanej sobie przez obsługę”.

6. Biuro rzeczy znalezionych. „NIE GUB NIGDY NIC wartościowego w hotelu. Jeśli zgubisz, poinformuj najszybciej jak to możliwe ochronę. Ale nie licz na zbyt wiele. W wielu przypadkach twoja wartościowa rzecz zasili kieszeń pracownika niskiego szczebla. Jego można jeszcze zrozumieć, nie zarabia zbyt wiele, ale zdziwilibyście się: najwięcej złodziei jest w kadrze menedżerskiej”.

7. Unikaj baru. Nie tylko dlatego, że w większości przypadków stojący tam alkohol nie jest darmowy. „Nigdy nie pijcie ze szklanek stojących w waszym pokoju. Nikt ich dokładnie nie myje. A jeśli wyglądają na super czyste i pachną cytryną, to jeszcze gorzej: są niedopłukane po środku czyszczącym.”

8. Hotele skrywają swoje tajemnice. „Nikt ci tego nie powie, ale w pokojach hotelowych regularnie dochodzi do schadzek, aresztowań, imprez, handlu narkotykami, śmierci czy nawet – morderstw”.

Źródło: Quora

7 zastosowań tych małych saszetek z pudełek z butami. Już nigdy więcej ich nie wyrzucisz!

ŻYCIE
callista006
432

Nikt do końca nie wie, do czego one służą i nawet się nad tym nie zastanawia. Zdecydowana większość ludzi po prostu je wyrzuca. Ty na szczęście już nigdy tego nie zrobisz, bo za chwilę dowiesz się, jak wiele mają one przydatnych zastosowań.

#1

1

W woreczkach tych znajduje się żel krzemionkowy, który usuwa wilgoć z zamkniętych opakowań.

#2

Z ich pomocą uratujesz zamoczony telefon. Wystarczy włożyć go do torebki z saszetkami i szczelnie zamknąć.

#3

3

Jeśli włożysz te saszetki do pudełka, w którym trzymasz stare fotografie, możesz byc spokojny, że zdjęcia nie powyginają się i nie zblakną.

#4

4

Trzymaj saszetki z żelem krzemionkowym w kosmetyczce, a twoje pudry zatrzymają odpowiednią konsystencję, nie będą się kleić i pozostaną łatwe w aplikacji.

#5

5

Saszetki eliminują brzydki zapach, więc warto nosić je w torbie na siłownię.

#6

6

Połóż saszetki na tablicy rozdzielczej, aby zapobiec skraplaniu się wody. Zimą tym sposobem unikniesz również zamarzania szyby, jednak musisz być cierpliwy – efekt pojawi się dopiero po kilku dniach!

#7

7

Zatrzymując wilgoć żel krzemionkowy zapobiega matowieniu srebra. Warto zatem trzymać te saszetki w szkatułce z biżuterią.

Zobacz też nietypowe zastosowania coli.

Źródło: Noizz.pl

7 rzeczy, których żaden facet nie powinien zrobić swojej dziewczynie w Walentynki…

Rozrywka
callista006
155

…chyba że jest skończonym palantem.

1. Nie umawiaj się na męski wieczór z kumplami

1

2. Nie zasypiaj na romantycznym filmie, który wybrała na wieczór

2

3. Nie zrywaj z nią

3

4. Nie rób jej niespodzianki w postaci… niczego

4

5. Nie dawaj jej w prezencie za dużej bielizny

5

6. Nie przychodź na randkę z przyjacielem, bo nie chcesz, aby był samotny w Walentynki

7

7. Nie narzekaj, że nienawidzisz Walentynek

6

Zobacz też jak single spędzają Walentynki: oczekiwania vs rzeczywistość.

Źródło: HerCampus.com