9 prostych zmian, które im szybciej wprowadzisz, tym bardziej zwiększasz szanse na sukces w życiu

ŻYCIE
bsnrk
603

Sukces można różnie definiować i każdy sam powinien sobie określić, co to słowo znaczy dla niego. Jakąkolwiek jednak wizję własnego sukcesu stworzysz, te proste zmiany w codziennym życiu na pewno ułatwią ci dotarcie do celu:

1. Rzuć palenie

smoke_smoke

Nie da się oczywiście odwrócić czasu i zniwelować poziom zniszczeń, do których nałóg już doprowadził, ale i tak, jeśli zdążysz rzucić palenie przed czterdziestką, to ryzyko, że umrzesz przedwcześnie, spada o 90 procent w porównaniu z grupą osób, które dalej będą palić.

2. Przestań porównywać się do innych osób

Porównywanie siebie do innych nie przybliża cię do własnego celu. Po pierwsze, jeśli się porównujesz, to być może jesteś w sytuacji, w której tak naprawdę nie dążysz do własnego szczęścia, tylko realizujesz wizję swojego życia jakiejś innej osoby: członka rodziny, polityka, kogokolwiek innego. Koleżanka z podstawówki urodziła dziecko, a ty jeszcze nie? Kolega kupił ładny samochód, gdy ty jeździsz do pracy tramwajem? Co z tego? Nie ma jakichś deadline’ów, jeśli chodzi o tego typu kwestie. Poza tym, to, co widzisz na Facebooku, w mediach czy w reklamach, bardzo rzadko tak samo wygląda w rzeczywistości.

Jeśli czas na porównywanie się z innymi przeznaczysz na własne życie, to bardzo szybko powinieneś/powinnaś zacząć widzieć pozytywne rezultaty, począwszy od własnego zdrowia psychicznego, a na realizacji własnego sukcesu skończywszy.

3. Przestań próbować zadowolić wszystkich

Po pierwsze, to niemożliwe; po drugie, niezdrowe; po trzecie: utrudnia osiągnięcie stanu zadowolenia z samego siebie. Nie chodzi tylko o nieprzejmowanie się tym, „co ludzie powiedzą” (na marginesie: zobacz, że nawet na profilu Roberta Lewandowskiego można znaleźć opinie, że nie umie grać w piłkę). Chodzi też o nieprzejmowanie się zdaniem „tamtej cioci” i „tamtego kolegi”. Badania naukowe dowodzą, że mądre ograniczenie liczby znajomych pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne, a przysłowie „z kim przestajesz, takim się stajesz” ma mocne podstawy w rzeczywistości. Właściwie jesteśmy średnią z pięciu ludzi, z którymi spędzamy najwięcej czasu.

4. Zacznij regularnie się wysypiać

Jeśli śpisz nieregularnie, twój organizm zaczyna działać gorzej. Kilka zarwanych nocy wystarczy, żeby rozregulował się twój zegar biologiczny. Tymczasem ludzie, gdy chcą zyskać więcej czasu, zwykle zaczynają oszczędzać właśnie na spaniu. To błąd. Zyski będą pozorne, a straty – bardzo duże.

5. Zacznij regularnie ćwiczyć

yoga-studio-guelph-2

Absolutna konieczność, im bardziej zbliżasz się do 35. urodzin. Twój organizm zaczyna wtedy wytracać masę mięśniową . Wytracasz też powoli zdolności ruchowe, więc tym bardziej ważne, żeby to w jakiś sposób równoważyć. Wybieraj te formy aktywności fizycznej, które naprawdę lubisz, bo to zwiększa szanse, że wytrwasz w swoim postanowieniu.

6. Zacznij pisać dziennik

Mozę cię to zaskoczyć, ale badania naukowe dowodzą, że spędzanie zaledwie paru minut dziennie na refleksji na temat tego, co się wydarzyło, zmienia twoje życiowe nastawienie na bardziej pozytywne, podtrzymuje twoją motywację na drodze do własnych celów i ułatwia radzenie sobie z trudnymi dla ciebie sytuacjami. Poza tym, jak zostaniesz sławny(a), taki dziennik może się dobrze sprzedać 🙂

7. Zacznij oszczędzać

coin-money-saving-jar-wallpaper

Może ci się wydawać, że dobre czasy będą trwać wiecznie, albo że będziesz zawsze skutecznie wspinać się po szczeblach kariery, albo że na starość ktoś się tobą zaopiekuje. Życie uczy jednak inaczej. Większość z nas szczyt swoich zarobków odnotowuje w okolicach czterdziestego roku życia, a stabilne, idące cały czas do przodu kariery, można obserwować właściwie tylko i wyłącznie w reklamowych prospektach. Badania dowodzą, że powinieneś/powinnaś oszczędzać, a im wcześniej zaczniesz to robić, tym większe szanse, że nie zabraknie ci środków na jesień życia. Poza tym: pieniądz robi pieniądz i pod wieloma względami daje ci też więcej wolności.

8. Zacznij realizować swoje marzenia już dzisiaj

Czy chcesz wybudować własny dom na odludziu, mieć czwórkę dzieci, napisać powieść, czy cokolwiek innego, najlepiej zacząć dążyć do swojego celu od dzisiaj. Jak? Dobrym sposobem jest metoda krok po kroku. Poświęć chwilę, by zastanowić się, co musi się stać, aby ci się udało, stwórz sobie kilka realistycznych małych celów na najbliższy rok i zgodnie z planem postaraj się je zrealizować. Często jest tak, że ten nasz wielki, wymarzony cel paraliżuje nas i uniemożliwia podjęcie działania już na samym starcie.

9. Zacznij sobie wybaczać

Porażki się zdarzają, błędy tym bardziej. Umiejętność wybaczania sobie i uczenia się na własnych błędach to bardzo cenna umiejętność, która poprawia także to, jak się czujesz z samym sobą. A jak ty źle się ze sobą czujesz, to ciężko liczyć, że ktoś inny będzie się z tobą czuł dobrze.

12 sławnych druhen, które starały się nie przyćmić panien młodych, ale zupełnie im nie wyszło…

Rozrywka
callista006
111

Trudno nie być w centrum uwagi, kiedy jest się gwiazdą. Ślub przyjaciółki to jednak taki dzień, w którym cały splendor powinno się oddać pannie młodej. Jak widać, sławnym druhnom nie zawsze się to udaje. Jak myślicie, to nie ich wina, czy mogły się postarać bardziej?

1. Rihanna

1

Rihanna była świadkową na ślubie swojej asystentki i jednocześnie bliskiej przyjaciółki Jennifer Morales.

11

Miała na sobie lawendową suknię Badgley Mischka i nawet jeśli bardzo starała się wtopić w tłum, wszyscy skupiali się na niej.

11

2. Pippa Middleton

2

Może to nie do końca Pippa skradła uwagę, która powinna być poświęcona Kate. Zrobiła to sukienka Pippy.

11

Suknia panny młodej też była przepiękna, ale wszyscy koncentrowali się na idealnie dopasowanej kreacji jej siostry, która podkreślała wszystkie atuty jej doskonałej figury.

11

3. Beyoncé

3

Złota zasada druhen brzmi: nie zakładaj bieli! Zwłaszcza jeśli wyglądasz w niej lepiej niż panna młoda. I – w tym wypadku – prawdopodobnie lepiej niż 98% innych kobiet na świecie.

11

Cóż, zarówno na ślubie matki jak i siostry Beyoncé wszyscy byli w bieli, więc piosenkarce trzeba wybaczyć.

13

4. Lady Gaga

5

Mogło być gorzej. Mogła włożyć swoją słynną sukienkę z mięsa.

4

W 2013 Gaga „świadkowała” na ślubie swojej szkolnej przyjaciółki Bo O’Connor. Goście podobno przyjechali tego dnia do Meksyku dla panny młodej, ale chcąc czy nie chcąc, to Gaga była gwiazdą.

5. Eva Longoria

4

Eva zachwyciła gości na ślubie swojej przyjaciółki w 2014.

6. Keira Knightley

9

Panna młoda to jedna z najlepszych przyjaciółek aktorki. Keira tego dnia bardzo starała się nie wyróżniać, jednak przyciągała wzrok jak magnes.

7. Kirsten Dunst

7

Tego dnia Kirsten wspierała swoją najlepszą przyjaciółkę Molly Hanrahan. Panna młoda była prześliczna, ale Kirsten w wysmuklającej sukni i dziewczęcym wianku wyglądała nieziemsko.

7

8. Jessica Biel i Justin Timberlake

11

Niewiele druhen wyglądałoby dobrze w takiej sukni, ale Jessica Biel mogłaby włożyć na siebie worek na śmieci, a i tak wyglądałaby pięknie. Jej dodatkowym orężem na ślubie przyjaciółki był Justin. Podwójny cios.

11

9. Taylor Swift

9

Taylor była druhną swojej przyjaciółki z dzieciństwa, Britany Maack.

10. Rachel McAdams

10

Rachel McAdams zachwycała na ślubie swojej młodszej siostry Kayleen.

11. Kate Bosworth

12

Elegancka, błyszcząca czerń jest ryzykownym wyborem na ślub przyjaciółki, zwłaszcza kiedy jest się gwiazdą.

13

12. Cara Delevingne

12

Na ślubie swojej siostry Poppy Cara zwracała na siebie uwagę nie tylko piękną białą  kreacją.

13

Zamiast podziwiać pannę młodą, ludzie zastanawiali się, dlaczego jej siostra jest taka niezadowolona? Oj, nieładnie.

Zobacz też 10 najbrzydszych sukni ślubnych, jakie wybrały sobie panny młode…

Źródło: Emgn.com

Pijany koleś w ten sposób odpowiedział zdradzającej go dziewczynie na prośbę, by zacząć od nowa. Pozamiatał?

NEWSY
bsnrk
494

Każdy ma swoje sposoby na rozstania. Jedni zażerają się fastfoodami, drudzy piją. Niektórzy nawet radzą sobie z takimi sprawami w zdrowy sposób. Czy można zaliczyć do tej ostatniej grupy tego chłopaka?

– Tęsknię za tobą – napisała do niego dziewczyna, która zdecydowała się wcześniej opuścić go dla innego.

1184

– Trochę późno na to – odpowiedział, co zwykle jest pierwszym błędem, bo jak się chce zacząć życie od nowa, nie odpowiada się na tego typu SMS-y. Ale chłopak miał plan…

– Kiedy wrócisz możemy spróbować od nowa? Tęsknię za twoim zapachem. Za tym, jak smakujesz. Chcę być znowu twoją słodką brzoskwinką.

– Zacznijmy wszystko znowu od początku – kontynuowała dziewczyna.

– Właśnie to robię – dostała odpowiedź.

– Super zadzwoń, jak będziesz mógł – napisała. Na co otrzymała szybką odpowiedź – to oto zdjęcie:

2107

– Daj mi 15 sekund, już prawie doszedłem…

379

Trudno się dziwić, że się jej nie spodobało. A wam?

 Polecamy: Chciał przetestować dziewczynę, więc pozwolił swojemu przyjacielowi się z nią przespać