Błędy, które dziewczyny popełniają przy doborze stanika

Moda
callista006
45

Czy wiecie, że aż 80% kobiet nosi źle dobrany biustonosz? Problem polega nie tylko na tym, że paniom jest zwyczajnie niewygodnie, ale na dłuższą metę cierpi na tym wygląd ich piersi. Dobór odpowiedniego stanika nie jest łatwy, ale z pewnością można się tego nauczyć. Przede wszystkim należy unikać następujących błędów:

1. Zapięcie unoszące się do góry

1

Zapięcie powinno znajdować się na tej samej wysokości pleców przez cały dzień. Jeśli stanik unosi się do góry, to znaczy, że jest zbyt luźny w obwodzie.

2. Zapinanie na ostatnie haftki

stk61688cor

Przymierzając stanik, zapinaj go na ostatnie haftki (najluźniejsza opcja). Z jakiegoś powodu, wiele kobiet robi dokładnie na odwrót. Po jakimś czasie biustonosz i tak troszkę się rozciągnie, wtedy będziesz stopniowo go zacieśniać, zapinając na kolejne haftki.

3. Wybór na podstawie miseczki

3

Najczęściej popełnianym błędem przy kupnie stanika jest wybór zbyt małej miseczki i zbyt szerokich obwodów pod biustem (zazwyczaj są to 2-3 rozmiary za małe miseczki i o 5-10 cm za luźny obwód). Rozmiar miseczki jest bezpośrednio związany z obwodem biustu. Biorąc pod uwagę tylko miseczkę, większość dziewczyn zdecyduje się na najpopularniejszą – B. Pamiętaj, że rozmiary 70 B, 75 B i 80 B różnią się znacząco!

4. Stanik źle dobrany do stroju

5

Nie licz na to, że jeden stanik będzie pasował do całej twojej garderoby. Niektóre sukienki wymagają biustonosza typu push-up, inne bardotki, a w zwykłych koszulkach piersi lepiej będą się prezentować ułożone niżej. Biustonosz powinien być zawsze dobrany tak, aby jak najlepiej eksponować twoje walory. Przy okazji dowiedz się, jaka damska bielizna podoba się mężczyznom najbardziej.

Dobrze jest przy wyborze stanika poradzić się profesjonalnej brafitterki, przynajmniej raz.

 

Źródło: Kobieta.wp.pl 

6 sposobów, aby zrobić doskonałe pierwsze wrażenie przy każdej okazji

Moda
callista006
5

Rozmowa o pracę, pierwszy obiad u rodziców chłopaka, pierwsza randka, wystąpienie publiczne… Te zasady obowiązują przy każdej okazji, kiedy chcesz zrobić dobre pierwsze wrażenie…

1. Postawa

Bądź świadoma języka swojego ciała. Kontroluj siebie, swoje spojrzenie (nie świdruj oczami dookoła!) i mimikę (szczery uśmiech czyni cuda!). Badania wykazały, że twoja postawa wywiera czterokrotnie większy wpływ na wrażenie, jakie robisz przy pierwszym spotkaniu, niż twoje słowa.

1

2. Proksemika

Proksemika to nauka badająca wzajemny wpływ relacji przestrzennych między osobami na ich relacje psychologiczne, sposób komunikacji, itd. Ma to szczególne znaczenie podczas rozmów o pracę, czy egzaminów. Kiedy rozmówca prosi cię, abyś usiadł, staraj się zawsze wybrać miejsce naprzeciwko niego, niezbyt blisko, ale też nie za daleko.

2

3. Ubranie

Twoje ubranie nie powinno gryźć się z tym, co sobą prezentujesz i jakich słów przy tym używasz. Upewnij się, że jest czyste, dobrze dopasowane (przede wszystkim nie za małe;)) i odpowiednio dobrane do sytuacji. Nie ubieraj się na rozmowę o pracę w biurze w dres, a jeśli startujesz na stanowisko sprzedawczyni w sklepie spożywczym, nie zakładaj wytwornej sukni.

3

4. Dodatki

Ta zasada obowiązuje zawsze i wszędzie: nie strój się jak choinka.

4

5. Włosy

Przede wszystkim twoje włosy mają być czyste i zadbane. Fryzura jednak też jest ważna, szczególnie podczas rozmowy o pracę. Może podkreślić twoje kompetencje, albo totalnie zrujnować wizerunek. Jeśli chcesz reprezentować wielką, poważną firmę, kucyki a’la Pipi i brokatowe spineczki z Kubusiem Puchatkiem mogą ci zaszkodzić.

5

 

6. Makijaż

Makijaż daje kobiecie ogromną dawkę pewności siebie, ale powinien być dostosowany do okazji. Mocny, wieczorowy makijaż na rozmowę o pracę lub obiad u rodziców chłopaka to wielkie NIE.

6

Poznaj 8 makijażowych sekretów, dzięki którym twoje oczy będą hipnotyzująco piękne…

Źródło: BrightSide.me