Ile czasu zajmuje bycie kobietą? I co na to powiedzą mężczyźni?

ŻYCIE
callista006
349

Czy bycie kobietą zajmuje więcej czasu niż bycie mężczyzną? Ten super ciekawy filmik zestawia średnią ilość czasu w ciągu roku, jaką zajmuje bycie kobietą oraz bycie mężczyzną.

Jesteście zaskoczeni? Pewnie nie. Moim zdaniem autorzy badania pominęli jednak pewną znaczącą kwestię, jeśli chodzi o facetów…;) Oto 7 rzeczy, które robią mężczyźni, kiedy zastanawiasz się dlaczego tak długo siedzą w łazience…

Najsłynniejsze pary przestępcze na świecie

KULTURA
callista006
353

Z jakiegoś powodu wszyscy lubimy kryminały, które dostarczają nam przyjemnego dreszczyku emocji, a nieraz i sporej dawki strachu. Mowa tu jednak o książkach czy filmach. Niestety seryjni mordercy i psychopaci nie są tylko wytworem wyobraźni, ale istnieją naprawdę. Niektórzy działają w parach. To właśnie oni wzbudzają najwięcej emocji, ponieważ intryguje nas to, jak mogło dojść do spotkania 2 takich zwyrodnialców. Czy od razu wyczuli, że mają ze sobą coś wspólnego? A może to jedna osoba namawiała do zbrodni drugą? Poznajcie najsłynniejsze przestępcze pary w historii. Ostrzegamy, że niektóre ich zbrodnie są drastyczne, dlatego osoby szczególnie wrażliwe lepiej niech zakończą czytanie w tym momencie.   

1. Bonnie Parker i Clyde Barrow

1

Bonnie i Clyde to chyba najsłynniejsza para zbrodniarzy na świecie. Zaczynali od drobnych wykroczeń: kradzieży, rozbojów i włamań. Później jednak nie wahali się nawet przed morderstwami. Kiedy Clyde został zamknięty w więzieniu, Bonnie pomogła mu w ucieczce. Para wspólnie organizowała gang. Zapewne widzieliście film opowiadający historię tych zabójczych kochanków. Jeśli nie, należy to jak najszybciej nadrobić!

2. Caril Fugate i Charles Starkweather

Crime U.S. Death

Ta dwójka zaczęła się spotykać, gdy Charles miał 18 lat, a Caril 13. Ich formą wspólnego spędzania czasu było… zabijanie ludzi. Razem odebrali życie 14 osobom, w tym matce, ojczymowi i przyrodniej siostrze Charles’a. Za swoje zbrodnie młody mężczyzna został skazany na śmierć na krześle elektrycznym. Dziewczyna z kolei utrzymywała, że ukochany porwał ją i zmusił do przestępstw, dlatego uszła z życiem i trafiła do więzienia na 17 lat.

3. Pauline Parker i Juliet Hulme

3

Nastolatki zabiły razem matkę Pauline, Honorę Rieper. Ich proces był wielką sensacją, ponieważ spekulowano, że dziewczyny były chorymi psychicznie kochankami. Powstał o nich film w reżyserii Petera Jacksona pod tytułem „Niebiańskie istoty”. Jedną z roł głównych zagrała w nim  Kate Winslet.

4. Richard Loeb i Nathan Leopold

Richard Loeb und Nathan Leopold

18-letni Richard i 19-letni Nathan byli kochankami, a także genialnymi studentami prawa. Razem porwali i zabili sąsiada Richarda – Bobby’ego Franksa.  Jedynym motywem było wspólne marzenie o popełnieniu zbrodni idealnej. Plan jednak miał słabe strony i kara ich nie ominęła. Ta historia stała się inspiracją do powstania sztuki Patricka Hamiltona „Sznur” oraz jej genialnej ekranizacji w reżyserii Alfreda Hitchcocka.

5. Ian Brady i Myra Hindley

5

Ta para zasłynęła z tzw. „morderstw z wrzosowisk”. Zamordowali 5 dzieci w wieku 10-17 lat. Hindley okrzyknięto „najbardziej zwyrodniałą kobietą z Wielkiej Brytanii” . Końca swoich dni doczekała w więzieniu. Brandy z kolei został uznany za szaleńca i zamknięty w szpitalu psychiatrycznym.

6. Fred i Rosemary West

6

Na terenie posesji tej pary policja znalazła 12 zakopanych ciał. Mary odsiaduje proces wielokrotnego dożywocia, natomiast Fred powiesił się jeszcze przed procesem, ponieważ ukochana odwróciła się od niego.

7. Amy Fisher i Joey Buttafuoco

7

Amy (brunetka na zdjęciu) nawiązała romans z Joey’em, gdy miała 16 lat. Rok później zastrzeliła żonę swojego kochanka. Gdy ją schwytano utrzymywała, że to on namawiał ją do tej zbrodni, a także zmuszał do prostytucji. Wersji historii tej kobiety było tak wiele, że nakręcono o niej kilka filmów.

8. William Burke i William Hare

8

Burke i Hare byli Irlandczykami mieszkającymi w Szkocji. Wspólnie zabili 16 osób, aby ich ciała sprzedać do dysekcji. Żeby było ciekawiej, każdy z nich miał wspólniczkę w postaci swojej kochanki. Dla Burke’a była to Helen Mcdougal, a dla Hare’a jego żona, Margaret Laird. Ich historia została opowiedziana w filmie „Porywacz ciał”.

9. Karla Homolka i Paul Bernardo

9

Para zabiła 3 dziewczynki, w tym małą siostrę Karli, Tammy. Karla cały czas utrzymywała, że nie miała nic wspólnego z morderstwami. Wymierzono jej karę w postaci 12 lat pozbawienia wolności, podczas gdy Paul dostał dożywocie. Wkrótce wypłynęły taśmy z zapisem morderstw „Kena i Barbie”, jak ich nazywano, na których wyraźnie było widać, że Karla brała w tych zbrodniach czynny udział.

10. Raymond Fernandez i Martha Beck

10

Fernandez po wyjściu z więzienia uwodził kobiety i je okradał. Marta Beck zostawiła dla niego 2 dzieci w Armii Zbawienia i została jego wspólniczką. Była strasznie zazdrosna o „kochanki” Raymonda, więc para zaczęła je zabijać. Dwójka została skazana na śmierć. Powstał o nich film „Samotne serca”.

11. Charlene i Gerald Gallego

11

W latach 1978-1980 małżeństwo to torturowało i zabiło 10 osób. Gdy zostali schwytani, Charlene zawarła układ z prokuratorem i w zamian za łagodniejszą karę zeznawała przeciwko swojemu mężowi. Kobieta wyszła na wolność w 1997 roku, a Gerald zmarł w więzieniu 5 lat później.

12. Adam Garber i Elizabeth Calvo

13

Ta para wspólnie zabiła swojego synka, Aidena. Chłopczyk miał zaledwie 2 lata. Tuż po dokonaniu tej makabrycznej zbrodni, kochankowie zadzwonili pod 911. Starszy brat Aidena opowiedział potem policji, że Adam rzucał monetą, żeby zdecydować, którego z chłopców pobije. Kobieta i mężczyzna o swoje zbrodnie obwiniali się nawzajem.

13. Mary Creighton i Everette Applegate

13

John i Mary Creightonowie byli wielokrotnie oskarżani o trucie ludzi, ale brakowało dowodów, aby ich skazać. Kiedy wraz z córką Ruth przeprowadzili się do Nowego Jorku, zamieszkali z Adą i Everettem Applegate. Gdy Ada dowiedziała się, że jej mąż zaczął romans z panią Creighton i jej córką, Mary ją otruła. Podczas sekcji zwłok w ciele Ady odnaleziono Arszenik. Zarówno Mary jak i jej kochanek wylądowali na krześle elektrycznym.

14. Keyton i Taleon Goffney

14

Ponieważ brakowało im pieniędzy, bliźniacy zagrali razem w gejowskim filmie pornograficznym. Chociaż Teleon nie jest homoseksualistą, bracia wzięli udział w scenie trójkąta. Od tamtej pory ciężko im było znaleźć pracę, więc zajęli się kradzieżą i rabowaniem sklepów. Taleon w końcu trafił za kratki, ale Key zdołał uciec.

Źródło: Axn.pl

17 obrazów, które sprawią, że wszystko będzie (znowu) super OK

KULTURA
bsnrk
488

1. Te perfekcyjnie gładkie naleśniki

1

2. Woda, która wie dokładnie, gdzie powinna trafić

2

3. Sposób, w jaki ta pizza mieści się do mikrofalówki

4. Dziura w ścianie idealna dla tego kota

5

5. I ta, w której idealnie mieści się sowa

7

6. Najbardziej perfekcyjne kanapki w historii robienia kanapek

z67

7. Śnieg pokrywający ławkę

enhanced-4847-1414597349-17

8. Uporządkowane żelki misie

z5

9. To

10. I to

z67

11. I to

12. Ten wąż

89

13. Uporządkowana kolekcja DVD

z89

14. Idealnie symetryczne ułożenie tych cytryn i kosteczek lodu

z68

15. Pracownik powinien dostać podwyżkę

zrt4

16. Ten też

98

17. I na koniec perfekcyjna cena za benzynę

zty89