Jak ewoluował ideał kobiecej pupy w przeciągu ostatniego stulecia

Moda
callista006
52

Kobiece pośladki zawsze były obiektem zachwytu męskiej części populacji, a tak naprawdę również i damskiej. Czy zastanawialiście się jednak, jak zmieniał się ideał pupy na przestrzeni dziesięcioleci? Czy Kim Kardashian byłaby uznawana za symbol seksu również 80 lat temu? A może właśnie ty byś nim była?

#1990

1

Dzięki ilustracjom Charlesa Gibsona w pierwszej dekadzie XX wieku Ameryka oszalała na punkcie „kuperka”. Idealna, okrągła pupa była najważniejszym elementem podkreślającym klepsydralną figurę kobiety.

#1920

2

Później przyszła moda na płaskie tyłeczki. Właściwie chodziło o to, aby cała sylwetka była szczupła, podłużna, płaska. Kobiety nosiły nawet specjalne spłaszczające biustonosze i głodziły się, aby pozbawić swoje ciało krągłości.

#1930

3

Na początku lat 30-tych nastąpiła drastyczna zmiana. W czasopismach dla kobiet reklamowano tabletki, które miały pomóc kobietom w przybraniu na wadze i osiągnięciu krągłości. od lat 30-tych do 50-tych nazywanie kobiety „szczupłą” czy nie daj Boże „chudą” było nieco obraźliwe.

Zobacz 15 rzeczy na temat pośladków, które każdy powinien wiedzieć.

#1940

40

 

W początkowych, burzliwych latach 40-tych kobiety musiały być silne i wytrzymałe, stąd idealną sylwetką była ta wysportowana, nieco prostokątna. Jednak po wojnach, kiedy żołnierze wracali do swych domów, zaokrąglone biodra i pośladki były dla nich ukojeniem, symbolem kobiecego ciepła, które witało ich z powrotem.

#1950

5

Poduszeczki wypełniające biodra i pośladki w latach 50-tych królowały na półkach w sklepach z damską bielizną. W czasopismach znów promowano nieco więcej ciałka. Chudzielce były uważane za nieatrakcyjne i zupełnie pozbawione kobiecego seksapilu. Idealna figura opierała się na wielkich piersiach, wielkiej pupie i wąskiej talii. Nic dziwnego, że Marylin Monroe czy Elizabeth Taylor uchodziły za seks bomby.

#1960

6

Szczuplutkie, drobne sylwetki znów powróciły do łask. W tym czasie pojawiły się nieśmiertelne do dzisiaj trendy, takie jak mini spódniczki. Przykładem symbolu seksu tej epoki jest Twiggy.

Oto 10 problemów, które rozumieją tylko kobiety z wielką pupą.

#1970

7

Jeśli chcecie wiedzieć, jak wyglądały idealne pośladki w latach 70-tych, przyjrzyjcie się pupie Farry Fawcett. „Aniołki Charliego” promowały szczupłą, ale wysportowaną sylwetkę z lekko wystającym, jędrnym tyłkiem. W tym czasie również zaczęto zachwycać się pupami czarnoskórych kobiet. Z pewnością przyczyniła się do tego Beverly Johnson, która jako pierwsza czarnoskóra modelka pojawiła się na okładce amerykańskiego Vogue.

#1980

8

Być może to sprawka Jane Fondy i jej filmików z aerobikiem, w każdym razie w latach 80-tych seksowne były ciała wysportowane, a zatem muskularne, jędrne pośladki.

#1990

9

W latach 90-tych nie miało znaczenia, czy pośladki są wąskie i szczupłe czy okrągłe i mięsiste, jeśli tylko po ich drugiej stronie znajdowała się supermodelka. Z jednej strony kobiety zazdrościły sylwetki ultra szczupłej Kate Moss czy Elle Macpherson, z drugiej strony nie mniej seksowne były okrągłe, pełne pupy Cindy Crawford czy Naomi Campbell. Nie przeszkadzało to wcale, aby seks bombą nazywać także np. Jennifer Lopez, którą natura obdarzyła dużą, wystającą pupą.

#2000

11

Britney Spears czy Christina Aguilera wyznaczyły jasne zasady: szczupłe ciało i okrągłe, ale nie za duże pupy były idealne.

#2010

10

Obecna sytuacja również wydaje się klarowna. Wystarczy spojrzeć na Kim Kardashian czy Nicki Minaj. Niektórzy jednak uważają, że tak ogromne pupy to już lekka przesada. W którą stronę pójdzie ta moda? Zobaczymy za 5-10 lat.

Zobacz co strasznego przytrafiło się dziewczynie, która miała implanty w pośladkach.

Źródło: BodyRock.tv

 

Mina tego gościa, gdy dowiedział się, że będzie tatą jest po prostu bezcenna!

ŻYCIE
bsnrk
200

Gdy Bri Dow dowiedziała się, że jest w ciąży, postanowiła zaskoczyć swojego męża Brandona w dosyć niekonwencjonalny sposób.

1

Poprosiła fotografkę ślubną, by pomogła jej przygotować niespodziankę, a mężowi powiedziała, że wygrali wspólną sesję zdjęciową. Na miejscu wtajemniczona w misterny plan fotografka dała im po tablicy oraz kredzie i poprosiła, by stanęli plecami do siebie i napisali na niej trzy słowa, które opisują małżonka. Brandon napisał to, co lepiej niech każdy z Was napisze, jak będzie na jego miejscu – „Kochana, urocza, słodka”:

2

Bri napisała: „Będziesz tatusiem”.

3

35

Oto mina Brandona, gdy przeczytał napis na jej tablicy:

4

5

Źródło: samanthaboosphotography

Mama tego dziecka filmowała męża, jak spał i uchwyciła coś, czego wolałaby nie zobaczyć

FILMY
bsnrk
152

Ta mała dziewczynka bawiła się z tatą, gdy spał. Jej mama kręciła wszystko kamerą:

1

1

Ale w pewnej chwili straciła równowagę i już miała spaść z łóżka…

1

Gdy w tej samej sekundzie ojciec kierowany jakimś ponadnaturalnym instynktem złapał ją przez sen i uchronił od wypadku:

1

Dowód na to, że ojcowie mają ponadnaturalne supermoce 🙂

Polecamy: 9 wyjątkowo uroczych obrazków pokazujących, na czym polega miłość ojca do córki

Zobaczcie całe wideo: