Jak ewoluował ideał kobiecej pupy w przeciągu ostatniego stulecia

Moda
callista006
FEATURED-213-875x462
145

Kobiece pośladki zawsze były obiektem zachwytu męskiej części populacji, a tak naprawdę również i damskiej. Czy zastanawialiście się jednak, jak zmieniał się ideał pupy na przestrzeni dziesięcioleci? Czy Kim Kardashian byłaby uznawana za symbol seksu również 80 lat temu? A może właśnie ty byś nim była?

#1990

1

Dzięki ilustracjom Charlesa Gibsona w pierwszej dekadzie XX wieku Ameryka oszalała na punkcie „kuperka”. Idealna, okrągła pupa była najważniejszym elementem podkreślającym klepsydralną figurę kobiety.

#1920

2

Później przyszła moda na płaskie tyłeczki. Właściwie chodziło o to, aby cała sylwetka była szczupła, podłużna, płaska. Kobiety nosiły nawet specjalne spłaszczające biustonosze i głodziły się, aby pozbawić swoje ciało krągłości.

#1930

3

Na początku lat 30-tych nastąpiła drastyczna zmiana. W czasopismach dla kobiet reklamowano tabletki, które miały pomóc kobietom w przybraniu na wadze i osiągnięciu krągłości. od lat 30-tych do 50-tych nazywanie kobiety „szczupłą” czy nie daj Boże „chudą” było nieco obraźliwe.

Zobacz 15 rzeczy na temat pośladków, które każdy powinien wiedzieć.

#1940

40

 

W początkowych, burzliwych latach 40-tych kobiety musiały być silne i wytrzymałe, stąd idealną sylwetką była ta wysportowana, nieco prostokątna. Jednak po wojnach, kiedy żołnierze wracali do swych domów, zaokrąglone biodra i pośladki były dla nich ukojeniem, symbolem kobiecego ciepła, które witało ich z powrotem.

#1950

5

Poduszeczki wypełniające biodra i pośladki w latach 50-tych królowały na półkach w sklepach z damską bielizną. W czasopismach znów promowano nieco więcej ciałka. Chudzielce były uważane za nieatrakcyjne i zupełnie pozbawione kobiecego seksapilu. Idealna figura opierała się na wielkich piersiach, wielkiej pupie i wąskiej talii. Nic dziwnego, że Marylin Monroe czy Elizabeth Taylor uchodziły za seks bomby.

#1960

6

Szczuplutkie, drobne sylwetki znów powróciły do łask. W tym czasie pojawiły się nieśmiertelne do dzisiaj trendy, takie jak mini spódniczki. Przykładem symbolu seksu tej epoki jest Twiggy.

Oto 10 problemów, które rozumieją tylko kobiety z wielką pupą.

#1970

7

Jeśli chcecie wiedzieć, jak wyglądały idealne pośladki w latach 70-tych, przyjrzyjcie się pupie Farry Fawcett. „Aniołki Charliego” promowały szczupłą, ale wysportowaną sylwetkę z lekko wystającym, jędrnym tyłkiem. W tym czasie również zaczęto zachwycać się pupami czarnoskórych kobiet. Z pewnością przyczyniła się do tego Beverly Johnson, która jako pierwsza czarnoskóra modelka pojawiła się na okładce amerykańskiego Vogue.

#1980

8

Być może to sprawka Jane Fondy i jej filmików z aerobikiem, w każdym razie w latach 80-tych seksowne były ciała wysportowane, a zatem muskularne, jędrne pośladki.

#1990

9

W latach 90-tych nie miało znaczenia, czy pośladki są wąskie i szczupłe czy okrągłe i mięsiste, jeśli tylko po ich drugiej stronie znajdowała się supermodelka. Z jednej strony kobiety zazdrościły sylwetki ultra szczupłej Kate Moss czy Elle Macpherson, z drugiej strony nie mniej seksowne były okrągłe, pełne pupy Cindy Crawford czy Naomi Campbell. Nie przeszkadzało to wcale, aby seks bombą nazywać także np. Jennifer Lopez, którą natura obdarzyła dużą, wystającą pupą.

#2000

11

Britney Spears czy Christina Aguilera wyznaczyły jasne zasady: szczupłe ciało i okrągłe, ale nie za duże pupy były idealne.

#2010

10

Obecna sytuacja również wydaje się klarowna. Wystarczy spojrzeć na Kim Kardashian czy Nicki Minaj. Niektórzy jednak uważają, że tak ogromne pupy to już lekka przesada. W którą stronę pójdzie ta moda? Zobaczymy za 5-10 lat.

Zobacz co strasznego przytrafiło się dziewczynie, która miała implanty w pośladkach.

Źródło: BodyRock.tv

 

To jeszcze ludzie, czy już potwory? Przerażająca galeria osób po ekstremalnych operacjach plastycznych!

KULTURA
myrmek
okładka-koszmar
474

Ekstremalne modyfikacje ciała stają się coraz powszechniejsze. Chirurgia plastyczna już od jakiegoś czasu nie szokuje, a dla pewnych środowisk stała się wręcz normalnością. Poprawianie tego i owego w świecie showbiznesu jest wręcz na porządku dziennym.

Jednak to, co zobaczycie poniżej przekracza wszelkie granice dobrego smaku. To zdjecia ludzi, którzy w modyfikacji swojego ciała zawędrowali zdecydowanie za daleko. Mężczyzn i kobiety po ekstremalnych operacjch plastycznych sfotografował Phillip Toledano, niesamowicie utalentowany fotograf z Londynu. Jak mówi sam fotograf:

„Ludzie zawsze dążyli do tego, by wyglądać jak najpiękniej. Teraz część z nas ma taką możliwość dzięki operacjom plastycznym. Jak wygląda to piękno, gdy mamy możliwość niemal nieograniczonej modyfikacji własnego ciała?”

Cóż, spójrzcie sami.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

Nie odnosicie wrażenia, że ich oczy są martwe?

Źródło: Artfido

Najbardziej romantyczna historia świata! Ich miłość pokonała nawet śmierć…

ŻYCIE
roundhere
love
544

Choć trudno w to uwierzyć na świecie są jeszcze pary, które trwają wzajemnie pomimo przeciwności losu i wszelkich trosk. Są ze sobą na dobre i złe, bez żadnych przerw, kłamstw i zdrad. Wspierają się nawet na łożu śmierci, kiedy gaśnie życie drugiej połówki.

Pat-and-George-Pitman

Tego typu historię opisał w ostatnim czasie Mirror. Jej bohaterami są George Pitman oraz jego żona Pat. Zakochani spotkali się na randce w ciemno. Ślub wzięli w Walentynki w 1959 roku. Para była ze sobą przez 55 lat. Małżonkowie doczekali się 5 dzieci, 14 wnuków i 10 prawnuków.

PAY-Pat-and-George-Pitman

Szczęśliwy i udany związek zaburzyła choroba, która dotknęła staruszków. George nie zważał na własny stan zdrowia i czuwał przy umierającej żonie. W pewnym momencie wziął ukochaną za rękę i wyszeptał: „Idę z Tobą”.

Pat zmarła, a 21 godzin później odszedł również jej mąż. George zmarł z powodu złamanego serca :(, przez tętniaka w piersi. Po śmierci obojga rodziców, córka niezwykłej pary Jacqueline Goftonpodkreśliła, że umarli tak jak żyli – razem.

Spędzili nierozłącznie całe swoje życie, więc wspólny sposób odejścia to jest to, czego by sobie życzyli.

Natomiast wspominając swoich rodziców powiedziała:

Byli młodzi duchem. Uwielbiali swoje wnuki. Trzy dni w tygodniu spędzali w klubie, gdzie grali w bingo i pili drinki.