Jak otrząsnąć się po rozstaniu z chłopakiem

ŻYCIE
callista006
137

Przejście do porządku dziennego po rozstaniu z chłopakiem to proces, który dla niektórych dziewczyn jest długi i bolesny. Pogrążanie się w rozpaczy nie ma sensu, dlatego lepiej od razu wziąć się do pracy nad sobą. Oto kilka sposobów, aby jak najszybciej poradzić sobie z zerwaniem i rozpocząć kolejny etap.

1. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że to koniec

1

Nie dojdziesz do siebie po rozstaniu, jeśli wciąż będziesz robić sobie nadzieję, że on jeszcze wróci. Skoro decyzja o rozstaniu – niezależnie od tego, kto ją podjął – zapadła, to znaczy, że coś było nie tak i zabrakło chęci do naprawienia tego. To koniec i musisz się z tym pogodzić. Przyjmij do wiadomości, że jesteś teraz singielką. Naucz się cieszyć chwilami spędzanymi samotnie, towarzystwem znajomych i… wolnością! Zrezygnuj z wykonywania czynności, które zawsze robiłaś ze swoim ex (przynajmniej na razie) i z odwiedzania waszych ulubionych miejsc.

2. Pamiętaj, że to tylko stan przejściowy

2

Czujesz się teraz tak, jakbyś straciła ważny element swojego życia, cząstkę siebie. Jakby świat już nigdy nie miał być taki sam. Jesteś zdezorientowana, pozbawiona życiowej energii i nie masz ochoty na towarzystwo, bo nawet wśród przyjaciół czujesz się samotna. Pamiętaj jednak, że to całkowicie normalne i jest to stan przejściowy. Symptomy po rozstaniu przypominają trochę odstawienie alkoholu czy narkotyków. Czujesz się żałosna i chciałabyś wrócić do tego, co było kiedyś. Musisz jednak mieć świadomość tego, że to samopoczucie z czasem minie. Wkrótce zaczniesz planować swoją przyszłość na nowo i z kimś innym.

3. Nie użalaj się nad sobą

3

Wydaje ci się, że to najgorszy czas w twoim życiu i być może faktycznie tak jest. Nie wmawiaj sobie jednak, że spotkała cię prawdziwa życiowa tragedia i nikt nie cierpi tak jak ty. Im bardziej użalasz się teraz nad sobą, tym trudniej będzie ci pójść do przodu. Jest jak jest, ale życie toczy się dalej. To ty jesteś jego szefem. Może chwilowo straciłaś kontrolę, ale czas wrócić za stery.

4. Nie wyrzucaj/nie niszcz pamiątek

4

Nie warto wyrzucać wspólnych zdjęć i pamiątek. Kto wie, być może kiedyś, gdy będziesz bawić wnuki, te wspomnienia przyniosą ci wiele radości. A może przypomną ci o tym, jak silną jesteś kobietą. Desperackie akty w stylu palenia fotografii ex-chłopaka nadają tylko rozstaniu dramatycznego charakteru, a to ostatnie, czego teraz potrzebujesz. Schowaj wszystkie pamiątki do pudła i zanieś je do piwnicy/garażu/na strych czy w jakiekolwiek inne miejsce, gdzie nie będą zajmować twoich myśli.

5. Wyżyj się

5

Wypłacz się, rozbij coś, pójdź pobiegać, tańcz, pobij worek treningowy… Zrób cokolwiek, co pozwoli ci na chwilową „utratę zmysłów”. Krzycz, wściekaj się, ale nie duś w sobie bólu, bo tylko pogorszysz swój stan. Rozmawiaj z rodziną czy przyjaciółmi, którym ufasz i opowiadaj im o swoich uczuciach. Może nie podadzą ci pigułki rozwiązującej wszystkie problemy, ale nie o to chodzi. Wygadaj się.

6. Zabaw się

6

Wydaje ci się, że teraz jest czas na użalanie się, słuchanie dołującej muzyki, wspominanie i rozdrapywanie ran. Musisz zmienić nastawienie. Nawet jeśli nie masz ochoty iść na imprezę – zmuś się. Znajomi i miła atmosfera zajmą twoje myśli i szybciej zapomnisz o swoim byłym. Powtarzaj sobie, że każda chwila spędzona na rozpamiętywaniu tego związku, rozgrzebywaniu problemów, szukaniu win, itd. jest chwilą zmarnowaną, której nikt ci już nie zwróci.

7. Zobacz pozytywne strony sytuacji

7

Skoro się rozstaliście, to znaczy, że wcale nie było tak super. Może tylko wydawało ci się, że jesteś szczęśliwa? Może jeszcze wcale nie wiesz co to znaczy, bo prawdziwe szczęście dopiero na ciebie czeka? Widocznie to nie był ten. A teraz? Teraz jesteś wolna, możesz sama decydować o swoim czasie nie licząc się z tym, na co ma ochotę twój chłopak. Pozwól wszystkim waszym konfliktom odejść w zapomnienie, a życie stanie się spokojniejsze, łatwiejsze, bezstresowe. Rób to, na co masz ochotę i dbaj o swoje samopoczucie.

8. Nie spotykaj się z nim

Seducing beautiful woman looking at her lover with wine glass. Having romantic talk

Kiedy mija pierwsza złość, rozczarowanie i żal, możesz poczuć pokusę zobaczenia się ze swoim ex. Wystroisz się, żeby mu pokazać, co stracił. Pamiętaj jednak, że dopóki w pełni nie uporasz się z tym rozstaniem, spotkanie z byłym to zły pomysł. Możecie dać ponieść się emocjom, na przykład wylądować w łóżku i… wrócić do punktu wyjścia. Przecież zerwaliście i od tego czasu niewiele się zmieniło. Ten numerek to był błąd. Po pożegnaniu poczujesz, jakbyście znowu przed chwilą się rozstali i całe cierpienie zacznie się od nowa.

9. Dbaj o siebie

12

Nie zajadaj smutków, nie zapominaj o szamponie do włosów i tuszu do rzęs. Wydaje ci się, że już nie masz dla kogo być piękna? Masz być piękna dla siebie! Odnajdź w sobie atrakcyjną i pewną siebie kobietę. Zaczynasz nowy etap, to idealny moment na zmiany! A może czas zmienić fryzurę i wprowadzić trochę świeżości do szafy? Pamiętaj, że im lepiej wyglądasz, tym lepiej się czujesz, a im lepiej się czujesz, tym jesteś piękniejsza!

10. Czas leczy rany

13

To oklepane, jednak jakże prawdziwe zdanie powinno teraz stać się twoim mottem. Daj sobie czas. Nie musisz od razu szukać kolejnego faceta, nie wchodź w kolejny związek tylko dlatego, że doskwiera ci smutek i tęsknota. Pozwól, aby czas zadziałał na ciebie. Najpierw naucz się być szczęśliwa sama ze sobą.

Źródło: Topshop.pl

7 różnic między Europejkami i Amerykankami

Rozrywka
callista006
567

Generalizując, różnice te są widoczne gołym okiem…

1. Punkt dla Eurpy

1

2. Zdecydowanie punkt dla Ameryki…

2

3. Buldog amerykański vs buldog angielski

3

 

4. Europejka na plaży vs Amerykanka na plaży

4

5. Europejskie gwiazdy vs amerykańskie gwiazdy

5

6. Nauka

6

Muzeum Stworzenia w USA spotkało się z krytyką środowisk naukowych i akademickich… Ciekawe dlaczego?

7. Europejskie ślicznotki vs amerykańskie ślicznotki

7

W końcu jednak wszyscy jesteśmy zwycięzcami!

Zobacz też: Obcokrajowcy wymieniają 12 różńic między zwykłym przyjacielem a przyjacielem Polakiem.

Źródło: More-lols.me

 

Spędziła 6 lat w sierocińcu bez ani jednej wizyty. Okazało się, że wystarczyła ta jedna

NEWSY
bsnrk
878

Juliana Wetmore urodziła się z zespołem Treachera-Collins’a, przejawiającym się znacznymi deformacjami twarzy. Los nie był dla niej łaskawy. Jej przypadek okazał się być jednym z najbardziej drastycznych w historii. Cztery miesiące przed jej narodzinami lekarze odkryli wady, ale nie byli w stanie dokładnie określić ich skali. Nikt się nie spodziewał, że Juliana po narodzinach będzie wyglądać tak:

1

Jej ciało było kompletnie zdrowe, tylko twarzy brakowało paru kości, co powodowało te koszmarnie wyglądające deformacje, które sprawiały, że jej twarz praktycznie w ogóle nie przypominała ludzkiej. Lekarze nie wierzyli, że przetrwa pierwszą noc. Ale Juliana była prawdziwą wojowniczką i udało jej się.

Tami i Thom Wetmore nie mogli przytulić córeczki przez pierwsze pięć dni po jej narodzinach. Często zdarza się, że takie dzieci są porzucane, ale dla Wetmorów było to nie do pomyślenia. Od pierwszych chwil obdarzyli dziecko miłością, na którą zasługuje każda mała istotka.

2

Ze względu na swoje upośledzenie, Juliana była głucha od urodzenia, ale jej prawe oko funkcjonowało normalnie, a przede wszystkim jej mózg, jak się okazało, działał całkowicie sprawnie. 6 lat później, po wielu operacjach, Juliana nie straciła swojego wyjątkowego ducha. Opanowała język migowy i poszła do szkoły dla dzieci niesłyszących, gdzie świetnie sobie radziła. Ale niezależnie od tego, jak bardzo troszczyła się o nią rodzina, jej rodzice i siostra nie byli w stanie w pełni zrozumieć tego, co czuła. Ale to miało się zmienić…

3

Z dala od rodziny Wetmorów żyła Danica, mała dziewczynka w tym samym wieku co Juliana, mająca łagodniejszą wersję tego samego upośledzenia. Jej życie nie było jednak z tego powodu łatwiejsze. Porzucona przez rodzinę nie miała nikogo na tym świecie. Niechciana przez biologicznych rodziców i oddana do sierocińca na Ukrainie, żyła samotnie. Nikt jej nie odwiedzał, aż do czasu, gdy poznała państwa Wetmorów, którzy przeczytali o niej w internecie i zdecydowali się polecieć do niej na Ukrainę. Już po pierwszej wizycie, gdy popatrzyli na siebie nawzajem, to wiedzieli, że oboje myślą o tym samym: „zróbmy to. bierzemy ją ze sobą i wracamy do domu”. Tak też zrobili. Adoptowali Danicę i wrócili z nią do USA.

4

12-letnia Juliana, która przeszła przez 45 ciężkich operacji, ma teraz siostrę, która ją dobrze rozumie. Oprócz Danici rodzina Wetmorów adoptowała jeszcze trójkę dzieci, które tworzą teraz gang sześciu pięknych bachorów. Juliana i Danica mają szansę dorastać w przyjaznym dla nich otoczeniu, a w tych korzystnych warunkach Juliana ujawniła swoją wyjątkową inteligencję, a Danica – talent artystyczny.

5

Cała rodzinka doznała wielu krzywd od życia, ale razem we wspaniały sposób udało im się to wszystko przezwyciężyć. Można im tylko przyklasnąć!

6

Źródło: YouTube, Facebook