Kilka strasznych wad wrodzonych płodu. Będziesz je musiała urodzić w Polsce pod karą więzienia

NEWSY
bsnrk
44
672

W zeszłym tygodniu polski Sejm głosami przede wszystkim wszystkich obecnych na sali posłów rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość oraz wbrew jej wyborczym zapowiedziom, skierował do prac w komisji projekt Inicjatywy „Stop Aborcji”, zakazujący aborcji z jakiejkolwiek przyczyny i wprowadzający karalność wszystkich uczestników aborcji, łącznie z z ciężarną kobietą. Jeśli ustawa wejdzie w życie, Polska będzie krajem z najsurowszym prawem aborcyjnym w Europie (obowiązująca ustawa i tak jest jedną z najbardziej restrykcyjnych na Starym Kontynencie). Oznaczać będzie to też między innymi, że kobieta będzie ścigana przez prawo, jeśli usunie takie oto ciąże:

1-8/10 tysięcy urodzeń – bezmózgowie

bezmozg1

Dotknięte bezmózgowiem płody, jeśli donoszone, w większości umierają przed porodem. Prawie zawsze – wkrótce po urodzeniu. Nie posiadają kory mózgowej i w większości przypadków – sporej reszty mózgu. W rzadkich przypadkach przeżywają od kilku miesięcy do kilku lat życia.

pobrane

Czasem zdarza się, że dziecko urodzi się z mózgiem poza czaszką. Jak cierpią przez te parę chwil, które zdarza im się żyć poza łonem przerażonej matki, ciężko ocenić.

Szacunek: po zaostrzeniu ustawy aborcyjnej kilkadziesiąt kobiet rocznie będzie zmuszonych donosić taką ciążę do końca pod groźbą kary więzienia. Ze względu na praktyczne uniemożliwienie badań prenatalnych dodatkowo będzie to dla nich często „niespodzianka”, o której dowiedzą się dopiero przy porodzie. Na dłuższą metę na pewno zdarzy się też przypadek podobny do tego:

1

1/8-12 tysięcy urodzeń – zespół Pataua

patauface1

Aberracja chromosomów powodująca niedorozwój mózgu i różnego rodzaju wady innych narządów. Dziecko umiera zwykle w trakcie ciąży, czasem dożywa kilku miesięcy po urodzeniu. Przypadki przeżycia do późnego dzieciństwa są wyjatkowo rzadkie.

1/70-100 tysięcy urodzeń – otocefalia

pmc3173934_jpn-6-94-g003

Dziecko rodzi się bez szczęki i z innymi wadami rozwojowymi czaszki. Zaburzenie to sprawia, że dziecko ma tak upośledzony układ oddechowy, iż nie ma większych szans na dłuższe przeżycie. Patrzenie jak dziecko bez szczęki dusi się w męczarniach – taki los spotka w Polsce prawdopodobnie kilka kobiet rocznie.

1/50-100 tysięcy urodzin – pasożytniczy bliźniak

pobrane-1

Czasem w ciąży bliźniaczej jeden bliźniak rozwija się gorzej. Czasem może przyjąć formę acefalusa – płodu bezgłowego, czasem nawet gorzej – jest worem tkanek o działaniu zbliżonym do nowotworu. Często obumiera. Czasem zagraża życiu brata lub siostry, a czasem – matki.

Powyższe wady wrodzone to tylko niektóre i niekoniecznie najbardziej koszmarne przykłady zagrożeń, które czekają na dziecko i kobietę w trakcie ciąży, a których badanie i leczenie uniemożliwi ustawa przygotowana przez Inicjatywę „Stop aborcji”.

7 dowodów na to, że zwierzęta też są zboczone i potrafią przelecieć nawet Crocsa

Rozrywka
bsnrk
rety
37

1. Lubiący zabawę na ostro żółw

2. Niewyżyty łoś atakujący statuę żubra

rety+

3. Żyrafa molestująca osła

zrt5

4. Kangur, który nic sobie nie robi z obecności dziecka

z5

5. Bonobo – prawdziwi mistrzowie Kamasutry

z15

6. Słonie niemogące wytrzymać nawet w pracy

tyu

7. I przede wszystkim ta kompilacja wielu, wielu różnego rodzaju zachowań (nie oceniamy):