Kilka strasznych wad wrodzonych płodu. Będziesz je musiała urodzić w Polsce pod karą więzienia

NEWSY
bsnrk
396

W zeszłym tygodniu polski Sejm głosami przede wszystkim wszystkich obecnych na sali posłów rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość oraz wbrew jej wyborczym zapowiedziom, skierował do prac w komisji projekt Inicjatywy „Stop Aborcji”, zakazujący aborcji z jakiejkolwiek przyczyny i wprowadzający karalność wszystkich uczestników aborcji, łącznie z z ciężarną kobietą. Jeśli ustawa wejdzie w życie, Polska będzie krajem z najsurowszym prawem aborcyjnym w Europie (obowiązująca ustawa i tak jest jedną z najbardziej restrykcyjnych na Starym Kontynencie). Oznaczać będzie to też między innymi, że kobieta będzie ścigana przez prawo, jeśli usunie takie oto ciąże:

1-8/10 tysięcy urodzeń – bezmózgowie

bezmozg1

Dotknięte bezmózgowiem płody, jeśli donoszone, w większości umierają przed porodem. Prawie zawsze – wkrótce po urodzeniu. Nie posiadają kory mózgowej i w większości przypadków – sporej reszty mózgu. W rzadkich przypadkach przeżywają od kilku miesięcy do kilku lat życia.

pobrane

Czasem zdarza się, że dziecko urodzi się z mózgiem poza czaszką. Jak cierpią przez te parę chwil, które zdarza im się żyć poza łonem przerażonej matki, ciężko ocenić.

Szacunek: po zaostrzeniu ustawy aborcyjnej kilkadziesiąt kobiet rocznie będzie zmuszonych donosić taką ciążę do końca pod groźbą kary więzienia. Ze względu na praktyczne uniemożliwienie badań prenatalnych dodatkowo będzie to dla nich często „niespodzianka”, o której dowiedzą się dopiero przy porodzie. Na dłuższą metę na pewno zdarzy się też przypadek podobny do tego:

1

1/8-12 tysięcy urodzeń – zespół Pataua

patauface1

Aberracja chromosomów powodująca niedorozwój mózgu i różnego rodzaju wady innych narządów. Dziecko umiera zwykle w trakcie ciąży, czasem dożywa kilku miesięcy po urodzeniu. Przypadki przeżycia do późnego dzieciństwa są wyjatkowo rzadkie.

1/70-100 tysięcy urodzeń – otocefalia

pmc3173934_jpn-6-94-g003

Dziecko rodzi się bez szczęki i z innymi wadami rozwojowymi czaszki. Zaburzenie to sprawia, że dziecko ma tak upośledzony układ oddechowy, iż nie ma większych szans na dłuższe przeżycie. Patrzenie jak dziecko bez szczęki dusi się w męczarniach – taki los spotka w Polsce prawdopodobnie kilka kobiet rocznie.

1/50-100 tysięcy urodzin – pasożytniczy bliźniak

pobrane-1

Czasem w ciąży bliźniaczej jeden bliźniak rozwija się gorzej. Czasem może przyjąć formę acefalusa – płodu bezgłowego, czasem nawet gorzej – jest worem tkanek o działaniu zbliżonym do nowotworu. Często obumiera. Czasem zagraża życiu brata lub siostry, a czasem – matki.

Powyższe wady wrodzone to tylko niektóre i niekoniecznie najbardziej koszmarne przykłady zagrożeń, które czekają na dziecko i kobietę w trakcie ciąży, a których badanie i leczenie uniemożliwi ustawa przygotowana przez Inicjatywę „Stop aborcji”.

8 oznak choroby, które możesz wyczytać ze swojej twarzy

ŻYCIE
bsnrk
688

Najbardziej należy się martwić zmianami w wyglądzie, które nastąpiły w krótkim czasie. Wtedy bezzwłocznie powinno się skonsultować z lekarzem.

1. Sucha skóra lub usta

face_splash_water_clean_beauty_woman_health

Przede wszystkim jest to oznaka odwodnienia. Może też wskazywać na niedoczynność tarczycy lub cukrzycę.

2. Zmiany barwy skóry

ane1_pykgk

Bladość może być oznaką anemii, żółty odcień – problemów z wątrobą, błękitniejące usta – problemów z sercem bądź płucami.

3. Wysypka, plamy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Plama w kształcie skrzydeł motyla to oznaka tocznia rumieniowatego. Celiakia przejawia się czerwoną wysypką, która może także oznaczać alergię, eczemę lub po prostu trądzik.

4. Żółte plamy na powiekach

large_6928

Może być to objaw marskości wątroby.

5. Cofnięta broda

IMG_2487

Może być oznaką zespołu bezdechu sennego.

6. Liczne włosy na twarzy

wlosy

Mogą wskazywać na brak równowagi hormonalnej.

7. Asymetria twarzy

IMG622

Jeśli wygląd twojej twarzy zmienił się i masz na przykład problemy z mówieniem, może być to pierwsza oznaka udaru mózgu.

8. Wory, opuchlizna pod oczami

concealing_under_eye_bags

Takie oczy oznaczają, że możesz mieć alergię.

Zobacz również: 8 produktów, które twoi rodzice uważają za niezdrowe, ale się mylą

7 niezręcznych sytuacji, które zdarzają się podczas „pierwszego razu”

Rozrywka
callista006
605

„Pierwszy raz” zazwyczaj jest niesamowitym przeżyciem, które zostaje w pamięci na zawsze. Niestety nie wszyscy wspominają go miło. Czasami strach, stres i wstyd biorą górę nad innymi emocjami i stosunek kończy się katastrofą. Dlatego warto poczekać z uprawianiem seksu na odpowiednią osobę, z którą połączy cię naprawdę wyjątkowe uczucie. Wtedy z pewnością wspomnienie „pierwszego razu” do końca życia będzie wywoływało uśmiech… Nawet jeśli wyglądało to mniej więcej tak:

#1

1

– Kondom nie działa tak jak trzeba?

– Chyba.Włożyłem na 2 strony i żadna nie pasuje.

#2

2

– Jest jeszcze w środku?

– Yyy może?

#3

3

– Czy to boli?

– Troszkę.

– Ale to jest taki przyjemny ból?

– Chyba nie rozumiesz znaczenia słowa „ból”.

#4

4

– Nie wydaje mi się, żeby on był jeszcze w środku.

Oto 6 rzeczy, które powinnaś wiedzieć za nim zdecydujesz się na PIERWSZY RAZ.

#5

5

– Skończyłem… A ty… Ty skończyłaś?

– Yyy czekaj, a powinnam była zacząć?

#6

6

– O Boże, myślisz, że jesteś w ciąży???

– O Boże, na pewno jestem w ciąży!!

#7

7

– Już nigdy tego nie róbmy.

– Zgoda.

Zobacz też 5 niezręcznych momentów przed, w trakcie i po seksie, które nigdy nie zdarzają się w filmach.

Źródło: CollegeHumor.com