Modelka straciła nogę z powodu użycia tamponu?! Skarży producenta

ŻYCIE
bsnrk
1
558

Modelka, która cudem uniknęła śmierci po infekcji mogącej być efektem użycia przez nią tamponu, skarży producenta i sieci sklepów oferujące ten produkt.

Trzy lata temu 23-letnia wówczas Lauren Wasser pędziła życie jak ze snów. Gdy nie pracowała jako modelka, spędzała dni na lekcjach aktorstwa i zajęciach fitnessu, a nocami wychodziła na miasto z przyjaciółmi. Miała apartament w Santa Monica i świetne perspektywy kariery w Los Angeles. Modelką była praktycznie od zawsze. Już jako dwulatka znalazła się na okładce włoskiego „Vogue’a”.

Wszystko zmieniło się 3 października 2012 roku. Tego dnia Lauren nie czuła się dobrze, miała też okres. Wyskoczyła do sklepu i kupiła tampony Kotex Natural Balance. Wieczorem poszła na imprezę urodzinową znajomego, ale było coraz gorzej i szybko wróciła do domu. Poszła spać. Następnego dnia obudziła ją zaniepokojona matka. Dziewczyna była w strasznym stanie i wezwano karetkę.

Lekarze twierdzą, że gdyby matka przybyła 10 minut później, Lauren nie przeżyłaby. Miała 41 stopni gorączki, doznała potężnego zawału serca, a jej organy wewnętrzne przestawały już działać. Lekarze nie byli z początku pewni źródła infekcji.  Znaleźli jednak w ciele dziewczyny tampon, a późniejsza analiza laboratoryjna potwierdziła przypuszczenia, że doszło do zespołu wstrząsu toksycznego.

mod1

Infekcja przemieniła się w gangrenę i lekarze, żeby ratować życie, musieli amputować prawą nogę Lauren.

Zespół wstrząsu toksycznego (TSS) to rzadkie (dotyka jednej na 100 tys. osób), ostre zatrucie całego organizmu spowodowane licznymi infekcjami bakteryjnymi. Około połowy zachorowań jest związanych z menstruacją, a jednym z przyczyn może być użycie tamponu.

Wasser twierdzi, że zasada zmieniania tamponu była dla niej oczywista odkąd dostała pierwszego okresu, a feralnego dnia zmieniała tampon rano, po południu i wieczorem. Ostrzeżenie producenta brzmi: „zmieniaj swój tampon co cztery do ośmiu godzin, także po nocy”, co zdaniem rodziny Lauren jest mylące i niewystarczające.

Zdaniem prawników, którzy przygotowywali pozew, firma „zrobiła nic lub prawie nic”, żeby zminimalizować zagrożenie wystąpienia TSS od czasów epidemii tej choroby z lat osiemdziesiątych. Użycie sztucznych materiałów do produkcji tamponu zwiększa ryzyko rozkwitu bakterii, która bezpośrednio odpowiada za TSS. W przypadku tamponu w stu procentach wykonanego z bawełny ryzyko jest bliskie zeru.

Lauren mówi, że nie było łatwo przystosować się do życia bez nogi. Bardzo pomogła w tym jej dziewczyna, która pracuje jako fotograf i wykonała setki zdjęć Wasser w trakcie jej rehabilitacji.

Na jesieni modelka chce wystąpić przed Kongresem USA wraz z kongresmenką Carolyn Maloney, lobbującej na rzecz wprowadzenia prawa, które pozwoliłoby sfinansować badania na rzecz zmniejszenia ryzyka wystąpienia TSS w związku z użyciem damskich środków higieny.

Źródło: Vice, Instagram

Szokujące video! 4-latka próbuje nakarmić sześć wielkich pit bulli!

ŻYCIE
roundhere
4-Year-Old-Controls-Pack-of-Pit-Bulls (1)
428

Ta dziewczynka została okrzyknięta najmłodszą zaklinaczką psów! Drobna 4-latka postanowiła nakarmić sześć wygłodniałych pit bulli. Nie dość, że psy były znacznie potężniejsze od niej, to jeszcze istniało ryzyko, że mogą zrobić jej krzywdę. A jednak… nic takiego się nie stało. Zobaczcie sami:

Dziecko nie przestawało płakać, aż do momentu pojawienia się psa. Przekonaj się, co zrobił!

Rozrywka
rafabat
ikonapies
288

Zwierzę bez namysłu przybiegło do łkającego dziecka i zaczęło bujać go w łóżeczku, wyglądając przy tym niesamowicie uroczo 🙂

Patrząc na tę dwójkę, jesteśmy przekonani, że wyrosną na parę wspaniałych przyjaciół!