Modelka straciła nogę z powodu użycia tamponu?! Skarży producenta

ŻYCIE
bsnrk
192

Modelka, która cudem uniknęła śmierci po infekcji mogącej być efektem użycia przez nią tamponu, skarży producenta i sieci sklepów oferujące ten produkt.

Trzy lata temu 23-letnia wówczas Lauren Wasser pędziła życie jak ze snów. Gdy nie pracowała jako modelka, spędzała dni na lekcjach aktorstwa i zajęciach fitnessu, a nocami wychodziła na miasto z przyjaciółmi. Miała apartament w Santa Monica i świetne perspektywy kariery w Los Angeles. Modelką była praktycznie od zawsze. Już jako dwulatka znalazła się na okładce włoskiego „Vogue’a”.

Wszystko zmieniło się 3 października 2012 roku. Tego dnia Lauren nie czuła się dobrze, miała też okres. Wyskoczyła do sklepu i kupiła tampony Kotex Natural Balance. Wieczorem poszła na imprezę urodzinową znajomego, ale było coraz gorzej i szybko wróciła do domu. Poszła spać. Następnego dnia obudziła ją zaniepokojona matka. Dziewczyna była w strasznym stanie i wezwano karetkę.

Lekarze twierdzą, że gdyby matka przybyła 10 minut później, Lauren nie przeżyłaby. Miała 41 stopni gorączki, doznała potężnego zawału serca, a jej organy wewnętrzne przestawały już działać. Lekarze nie byli z początku pewni źródła infekcji.  Znaleźli jednak w ciele dziewczyny tampon, a późniejsza analiza laboratoryjna potwierdziła przypuszczenia, że doszło do zespołu wstrząsu toksycznego.

mod1

Infekcja przemieniła się w gangrenę i lekarze, żeby ratować życie, musieli amputować prawą nogę Lauren.

Zespół wstrząsu toksycznego (TSS) to rzadkie (dotyka jednej na 100 tys. osób), ostre zatrucie całego organizmu spowodowane licznymi infekcjami bakteryjnymi. Około połowy zachorowań jest związanych z menstruacją, a jednym z przyczyn może być użycie tamponu.

Wasser twierdzi, że zasada zmieniania tamponu była dla niej oczywista odkąd dostała pierwszego okresu, a feralnego dnia zmieniała tampon rano, po południu i wieczorem. Ostrzeżenie producenta brzmi: „zmieniaj swój tampon co cztery do ośmiu godzin, także po nocy”, co zdaniem rodziny Lauren jest mylące i niewystarczające.

Zdaniem prawników, którzy przygotowywali pozew, firma „zrobiła nic lub prawie nic”, żeby zminimalizować zagrożenie wystąpienia TSS od czasów epidemii tej choroby z lat osiemdziesiątych. Użycie sztucznych materiałów do produkcji tamponu zwiększa ryzyko rozkwitu bakterii, która bezpośrednio odpowiada za TSS. W przypadku tamponu w stu procentach wykonanego z bawełny ryzyko jest bliskie zeru.

Lauren mówi, że nie było łatwo przystosować się do życia bez nogi. Bardzo pomogła w tym jej dziewczyna, która pracuje jako fotograf i wykonała setki zdjęć Wasser w trakcie jej rehabilitacji.

Na jesieni modelka chce wystąpić przed Kongresem USA wraz z kongresmenką Carolyn Maloney, lobbującej na rzecz wprowadzenia prawa, które pozwoliłoby sfinansować badania na rzecz zmniejszenia ryzyka wystąpienia TSS w związku z użyciem damskich środków higieny.

Źródło: Vice, Instagram

6-letnia córka radzi rozwiedzionej mamie, jak dogadać się z byłym mężem. Ten filmik szokuje internautów

ŻYCIE
callista006
31

Rodzice 6-latki są w trakcie rozwodu, a co za tym idzie, często się sprzeczają. Ich córka ma już tego dość i tłumaczy swojej mamie, dlaczego powinna być miła dla byłego męża i dlaczego ludzie w ogóle powinni być dla siebie mili. 

Wygląda na to, że mała dziewczynka próbuje przypomnieć dorosłym cenną lekcję, o której z wiekiem zapomnieli. Tak dojrzałe słowa w ustach 6-latki zaszokowały internautów na całym świecie.

Źródło: YouTube.com

Kobieta z dwoma waginami odpowiedziała na wszystkie pytania, jakie chcielibyście jej zadać

NEWSY
bsnrk
313

Cassandra Bankson to popularna vlogerka youtubowa, która światową sławę zyskała dzięki temu, że ma dwie pochwy. 23-latka oświadczyła to całemu światu na swoim kanale.

W wywiadzie z „DailyStar Online” zdradza szczegóły swojego życia, które na pewno także u was budzą ciekawość:

1. Ma dwa okresy, jeden następujący po drugim, co sprawia, że praktycznie przez cały miesiąc coś się u niej dzieje.

rety

2. Nie próbowała mieć dzieci, więc nie zbadała kwestii, czy obie jej waginy są w pełni funkcjonujące.

rety

3. Tak, życie seksualne jest jeszcze trudniejsze, gdy masz tego typu dysfunkcję. Szczególnie było jej trudno w okresie dojrzewania.

rety

4. Rodzina była zszokowana, jak się o tym dowiedziała, bo mało kto zdaje sobie sprawę, że jest to w ogóle możliwe.

rety

Źródło: Daily Star, Instagram