Oto 10 najciekawszych sztucznych penisów w historii: Pulsocon, Niagara N1 i inne!

KULTURA
callista006
Vibrator-demo-1891-Wellcome-Library-e1366080937569
614

W dawnych czasach potępiano masturbację. Wierzono, że prowadzi ona do wielu chorób i zaburzeń: bezpłodności, utraty wzroku, a w przypadku kobiet nawet do nadmiernego owłosienia! Można by się więc spodziewać, że w przeszłości, kiedy samodzielne rozładowywanie potrzeb seksualnych uważane było za haniebny występek, nikomu nie przyszedłby do głowy taki wynalazek, jak wibrator. Nic bardziej mylnego. Przecież od zawsze wiadomo, że zakazany owoc smakuje najlepiej. Początki kariery wibratorów – choć z pewnością nie używano tej nazwy – sięgają odległych czasów. Będziecie zaskoczeni, jak bardzo odległych.

1. Epoka kamienia

Najstarszy odnaleziony wibrator pochodzi sprzed… 28 tysięcy lat! Był to kamienny fallus o długości 20 cm, znaleziony w Niemczech, w okolicy miasta Ulm.

1

2. Starożytna Grecja

Antycznym mieszkańcom kolebki europejskiej cywilizacji wibratory również nie były obce. Wiemy o przynajmniej dwóch modelach: drewnianym dildo obciągniętym skórą oraz szklanym fallusie, którego należało wypełnić ciepłym mlekiem.

2

3.  Państwo Środka

Na dworze chińskich cesarzy wibratory były małymi dziełami sztuki. W Chinach znaleziono wiele sztucznych penisów pochodzących z około 200 roku. Wykonane zostały z drogocennych materiałów, takich jak brąz, jadeit czy kość słoniowa.

3

4. Solidna polska robota

W latrynie na Podwalu Przedmiejskim w Gdańsku znaleziono sztucznego penisa naturalnych rozmiarów, pochodzącego z XVIII wieku. Polski wibrator został zrobiony ze skóry wypełnionej włosiem. Zachował się w niemal idealnym stanie.

4

5. Wibrator na parę

Urządzenie o wdzięcznej nazwie „manipulator” zostało opracowane przez George’a Tylora w 1869 roku. Napędzane było silnikiem parowym.

5

6. Pulsocon

W 1980 roku stworzono Pulsocona, który był przełomem w karierze wibratora. Urządzenie przypominało ręczną wiertarkę.

6

7. Pierwszy wibrator elektryczny

Wibrator elektryczny został wynaleziony w 1902 roku. Ciekawostką jest fakt, że był to piąty zelektryzowany sprzęt gospodarstwa domowego, obok maszyny do szycia, wentylatora, czajnika i tostera.

7

8. Niagara N1

Aparat Niagara N1 wyróżniał się wśród innych wibratorów na rynku obrotowym potencjometrem, który pozwalał na regulację intensywności wibracji. Został opracowany w 1954 roku.

8

9. Wibrator bezprzewodowy

Pierwszy wibrator bezprzewodowy został opatentowany przez amerykańskiego wynalazcę Jona H. Tavela w 1966 roku.

9

10. Wibrator z PRL-u

W 1977 roku Spółdzielnia Inwalidów „TELSIN” Zakład Podzespołów Teletechnicznych wyprodukowała tak zwany „Turystyczny aparat do masażu”. Bardzo poręczny.

10

11. Współczesny wibrator

Dziś kobiety naprawdę mają w czym wybierać. Na rynku są miliony przeróżnych modeli wibratorów. Ciekawym przykładem jest powlekany 18-karatowym złotem Lelo Yva. Wśród konkurencji wyróżnia go kształt dopasowany do kości łonowej, wiele trybów pracy i zmienna temperatura. Wibrator ten może być Twój za 1500 dolarów.

11

Źródło: Topdycha.pl , Fakt.pl

Żona postanowiła odejść od męża. Napisała mu list i zostawiła w sypialni. Takiej reakcji męża się jednak nie spodziewała…

Rozrywka
roundhere
adultery
200

Żona postanowiła poddać swojego męża pewnemu testowi i zobaczyć jego reakcję na wiadomość, że od niego odchodzi. Chciała też sprawdzić, czy mąż rzeczywiście ją kocha i nie znajdzie sobie od razu innej kobiety. W tym celu napisała list, z którego treści wynikało, iż jest nim zmęczona i nie chce już z nim żyć. Następnie odłożyła list na stolik w sypialni, a sama schowała się pod łóżko…

Mąż wrócił do domu i dostrzegł list na stoliku. Wyrwał kartkę ze swojego notesu, szybko coś napisał, po czym zaczął śpiewać i tańczyć, przy okazji przebierając się.

Następnie wyjął telefon, wystukał numer na klawiaturze i rozpoczął rozmowę:

Hej, kochanie! Właśnie się przebrałem i zaraz do ciebie dołączę. W końcu dotarło do tej idiotki, że tylko się z nią zabawiałem i odeszła ode mnie. Naprawdę nie wiem, czemu się z nią ożeniłem. Żałuję, że wcześniej cię nie poznałem. Do zobaczenia!

Skończył rozmowę i wyszedł z pokoju…
Zła i zapłakana kobieta wyczołgała się spod łóżka. Postanowiła, że zanim odejdzie, przeczyta jeszcze to, co jej mąż dopisał na kartce.
Treść notatki mężczyzny brzmiała:

maz_kocha04

Te dziewczyny mają tatuaże, które mogą zobaczyć tylko wybrańcy

Rozrywka
roundhere
tatuaz-na-piersiach-20334481
256

Coraz większą popularnością wśród pań cieszą się tatuaże między piersiami, dostępne wyłącznie dla wybrańców. Dopóki się nie obnażą, nikt nawet nie podejrzewa, że noszą na sobie coś takiego. Większość z nich twierdzi, że wynikało to z wewnętrznej potrzeby. Kochają tatuaże, ale niekoniecznie chcą je pokazywać innym.

tatuaz-na-piersiach-17948303

tatuaz-na-piersiach-81410493

tatuaz-na-piersiach-86137741

tatuaz-na-piersiach-22610606

tatuaz-na-piersiach-86190956

tatuaz-na-piersiach-62131110

tatuaz-na-piersiach-30417986

tatuaz-na-piersiach-14071295

tatuaz-na-piersiach-16794565

Źródło: Kolekcja prywatna;)