Oto 10 najciekawszych sztucznych penisów w historii: Pulsocon, Niagara N1 i inne!

KULTURA
callista006
Vibrator-demo-1891-Wellcome-Library-e1366080937569
333

W dawnych czasach potępiano masturbację. Wierzono, że prowadzi ona do wielu chorób i zaburzeń: bezpłodności, utraty wzroku, a w przypadku kobiet nawet do nadmiernego owłosienia! Można by się więc spodziewać, że w przeszłości, kiedy samodzielne rozładowywanie potrzeb seksualnych uważane było za haniebny występek, nikomu nie przyszedłby do głowy taki wynalazek, jak wibrator. Nic bardziej mylnego. Przecież od zawsze wiadomo, że zakazany owoc smakuje najlepiej. Początki kariery wibratorów – choć z pewnością nie używano tej nazwy – sięgają odległych czasów. Będziecie zaskoczeni, jak bardzo odległych.

1. Epoka kamienia

Najstarszy odnaleziony wibrator pochodzi sprzed… 28 tysięcy lat! Był to kamienny fallus o długości 20 cm, znaleziony w Niemczech, w okolicy miasta Ulm.

1

2. Starożytna Grecja

Antycznym mieszkańcom kolebki europejskiej cywilizacji wibratory również nie były obce. Wiemy o przynajmniej dwóch modelach: drewnianym dildo obciągniętym skórą oraz szklanym fallusie, którego należało wypełnić ciepłym mlekiem.

2

3.  Państwo Środka

Na dworze chińskich cesarzy wibratory były małymi dziełami sztuki. W Chinach znaleziono wiele sztucznych penisów pochodzących z około 200 roku. Wykonane zostały z drogocennych materiałów, takich jak brąz, jadeit czy kość słoniowa.

3

4. Solidna polska robota

W latrynie na Podwalu Przedmiejskim w Gdańsku znaleziono sztucznego penisa naturalnych rozmiarów, pochodzącego z XVIII wieku. Polski wibrator został zrobiony ze skóry wypełnionej włosiem. Zachował się w niemal idealnym stanie.

4

5. Wibrator na parę

Urządzenie o wdzięcznej nazwie „manipulator” zostało opracowane przez George’a Tylora w 1869 roku. Napędzane było silnikiem parowym.

5

6. Pulsocon

W 1980 roku stworzono Pulsocona, który był przełomem w karierze wibratora. Urządzenie przypominało ręczną wiertarkę.

6

7. Pierwszy wibrator elektryczny

Wibrator elektryczny został wynaleziony w 1902 roku. Ciekawostką jest fakt, że był to piąty zelektryzowany sprzęt gospodarstwa domowego, obok maszyny do szycia, wentylatora, czajnika i tostera.

7

8. Niagara N1

Aparat Niagara N1 wyróżniał się wśród innych wibratorów na rynku obrotowym potencjometrem, który pozwalał na regulację intensywności wibracji. Został opracowany w 1954 roku.

8

9. Wibrator bezprzewodowy

Pierwszy wibrator bezprzewodowy został opatentowany przez amerykańskiego wynalazcę Jona H. Tavela w 1966 roku.

9

10. Wibrator z PRL-u

W 1977 roku Spółdzielnia Inwalidów „TELSIN” Zakład Podzespołów Teletechnicznych wyprodukowała tak zwany „Turystyczny aparat do masażu”. Bardzo poręczny.

10

11. Współczesny wibrator

Dziś kobiety naprawdę mają w czym wybierać. Na rynku są miliony przeróżnych modeli wibratorów. Ciekawym przykładem jest powlekany 18-karatowym złotem Lelo Yva. Wśród konkurencji wyróżnia go kształt dopasowany do kości łonowej, wiele trybów pracy i zmienna temperatura. Wibrator ten może być Twój za 1500 dolarów.

11

Źródło: Topdycha.pl , Fakt.pl

Ci strażacy uratowali małe pieski. Historia, która poruszy każdą kobietę (i nie tylko)

NEWSY
bsnrk
hot-firefighters-with-puppies-calendar-charity-australia-5
312

Na co dzień chronią ludzi przed ogniem, teraz postanowili jeszcze pomóc zwierzakom. Te zdjęcia powstały w ramach akcji charytatywnej, której celem jest zebranie pieniędzy na szczytny cel, a zwierzęta ze zdjęć znajdą dzięki temu projektowi nowy dom. Jeśli chcecie wiedzieć, gdzie są tacy strażacy, to spieszymy z informacją, że aby ich spotkać, trzeba udać się do Australii. To nie pierwszy zresztą taki ich pomysł. Od 1993 roku zebrali na różne cele ponad 1,3 miliona australijskich dolarów. Kwestują tutaj. Brawo!

hot-firefighters-with-puppies-calendar-charity-australia-1

 

hot-firefighters-with-puppies-calendar-charity-australia-3

 

hot-firefighters-with-puppies-calendar-charity-australia-4

 

hot-firefighters-with-puppies-calendar-charity-australia-5

 

hot-firefighters-with-puppies-calendar-charity-australia-6

 

hot-firefighters-with-puppies-calendar-charity-australia-10

 

hot-firefighters-with-puppies-calendar-charity-australia-11

 

hot-firefighters-with-puppies-calendar-charity-australia-13

Polecamy: Ta prosta grafika pozwoli ci określić, czy ktoś z twoich znajomych jest gejem

Ten samolot minął głowy gapiów o centymetry! Zobacz ekstremalne wideo!

FILMY
myrmek
samolot
513

Lotnisko w Sint Maarten, raju na Karaibach, na którym samoloty lądują nad plażą znane jest na całym świecie z jednego konkretnego powodu. To właśnie w okolicach tego portu lotniczego pasjonaci lotnictwa z całego świata mogą podziwiać lądowania samolotów z ekstremalnego bliska. Pas startowy Międzynarodowego Portu Lotniczego Juliana po obu stronach oddzielony jest od wody zaledwie kilkudziesięciometrowym pasem plaży. Od strony zachodniej mamy tutaj wody Atlantyku, natomiast od strony wschodniej – wody zatoki Simpson Bay. Od strony zachodniej znajduje się słynny punkt, z którego fani lotnictwa mogą obserwować lądujące potężne maszyny.

Zwykle samoloty mijają głowy widzów w odległości kilkunastu lub kilkudziesięciu metrów, tym razem pilot maszyny postanowił dostarczyć zgromadzonemu tłumowi gapiów dodatkowych emocji. Chyba mu się udało:)