Oto dlaczego w filmach pokazuje się nagość kobiet, a panowie odsłaniają jedynie klatę

Zauważyliście, że w filmach typu „50 twarzy Grey’a”, a także w thrillerach i kinie akcji, mamy często okazję podziwiać intymne części ciała kobiet, podczas gdy nagość panów to rzadkość? Dlaczego tak się dzieje?


Czego w filmach pragną mężczyźni? Przede wszystkim akcji, adrenaliny, dreszczyku emocji… a te idą w parze z seksem.

To chyba jasne, że panowie wolą oglądać nagie kobiety, niż nagich mężczyzn.

Jak to jest z kobietami? Tak się składa, że panie… również lubią oglądać na ekranie kobiecą nagość. I wcale nie mówimy tu tylko o lesbijkach. Oczywiście kobiety chętnie (pewnie nawet chętniej) popatrzyłyby sobie na piękne męskie ciała. Problem polega na tym, że o ile paniom nie przeszkadza widok kobiecych miejsc intymnych, o tyle mężczyźni nie lubią patrzeć na inne męskie pośladki i to, co jest między nimi.

The Motion Picture Association of America ustaliło, że jeżeli męskie części intymne są pokazane w filmie, produkcja oznaczana jest jako „NC-17” („No one 17 and under admitted”), co dla filmu jest właściwie pocałunkiem śmierci. To młodzież stanowi główną klientelę kina, dlatego te nie chcą puszczać filmów NC-17, a i dorośli widzowie wcale nie ekscytują się takimi filmami tak, jak mogłoby się wydawać.

Wystarczy przejść się ulicą i obejrzeć reklamy na billboardach, aby przekonać się, że to kobieca nagość jest atrakcyjniejsza i przyciąga większą publiczność. Dlaczego? Ponieważ panowie pożądają pięknych kobiet z okładek, a panie chcą wyglądać tak, jak one. Ta sama zasada dotyczy kina.

Niektórzy buntują się przeciwko takiemu stanowi rzeczy. Dlaczego handluje się kobiecą nagością, podczas gdy prywatne części ciała mężczyzn pozostają ich prywatnością? Was też to denerwuje?

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
11
Lol
Że co? Że co?
24
Że co?
WTF WTF
36
WTF
Cholera Cholera
6
Cholera
Japier Japier
26
Japier
Wkurw Wkurw
10
Wkurw
Słodko Słodko
2
Słodko
Płacz Płacz
10
Płacz
nie lubię nie lubię
7
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
5
Uwielbiam
Straszne Straszne
13
Straszne
Thuglife Thuglife
15
Thuglife
Porażka Porażka
51
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek