Oto jak to jest, gdy kosmonautka ma okres w kosmosie

ŻYCIE
bsnrk
pobrane1
16

Oczywiście nie tak, jak na „krwawiącym” obrazku, ale ze względu na istniejące w większości miejsc na świecie tabu dotyczące okresu, wierzcie, ludzie skłonni są uwierzyć, że tak to wygląda.

Polecamy: 7 idiotycznych rzeczy, które faceci myślą na temat okresu

Ale nie martwcie się. Astronautyka uporała się także z tym problemem, choć dalej nie jest w stanie sprostać temu, że kobiety-astronauci otrzymują na konferencjach prasowych inne pytania niż koledzy. Na przykład: „jak będziesz radzić sobie z układaniem fryzury w kosmosie?”…

A ludzie wyobrażają sobie, że bez grawitacji krew menstruacyjna będzie latać po całym statku kosmicznym… Tak jednak nie jest. W rzeczywistości okres w Kosmosie nie za bardzo różni się od okresu na Ziemi.

Sally Kristen, pierwsza kobieta w przestrzeni kosmicznej, tak odpowiedziała na pytanie, czym się różni menstruacja wysoko w górze od tej na Ziemi:  „Za bardzo niczym”.

z4

Sally Kristen poleciała w kosmos w 1983 roku. Późno? To zaledwie 16 lat po tym, jak ta pani musiała walczyć o to, żeby pozwolono jej jako pierwszej kobiecie w historii przebiec bostoński maraton:

zz67

Ale wróćmy do naszego tematu. Co z tamponami? Każdy dodatkowy balast wyniesiony w przestrzeń kosmiczną i odpad sanitarny  wytworzony na miejscu to oczywiście problemy do rozwiązania. Ale nauka poradziła sobie także z nimi. Żeby było jeszcze prościej, kosmonautki biorą tabletki antykoncepcyjne.

GRAVITY

Tak więc okres nie jest dużym problemem w Kosmosie. Ze względu na to, że leci się tam w towarzystwie świetnie wykształconych mężczyzn na wysokim poziomie kultury, jest nawet mniejszym problemem niż na Ziemi…

Dobrze wiedzieć 🙂

Bezdomni siłowali się na rękę za pieniądze. Zwycięzca zrobił coś niesamowitego!

ŻYCIE POLECANE
roundhere
maxresdefault
3221

Dwóch bezdomnych siłowało się na rękę, by wygrać 100 dolarów. To, co wydarzyło się na koniec, było zaskakujące i poruszające. Filmy jak ten przywracają wiarę w ludzi. Zobaczcie sami:

5 rzeczy, które kobiety robią podczas okresu, bo nie mają pojęcia, że to może się źle skończyć

ŻYCIE
callista006
0
137

Większość kobiet podczas okresu ma „minidepresję”, dlatego robi wszystko, aby poprawić sobie nastrój i samopoczucie. Szkoda tylko, że często wybiera metody, które mogą okazać się opłakane w skutkach.

1. Picie alkoholu

1

Niektóre panie uważają, że alkohol w trakcie okresu to dobry pomysł, a procenty zadziałają przeciwbólowo. Kieliszek wina do kolacji na pewno nie zaszkodzi, jednak większe ilości alkoholu mogą spowodować bardzo obfite krwawienie, a niekiedy nawet krwotok!

2. Farbowanie włosów oraz robienie trwałej

2

Zmiana fryzury z pewnością poprawia samopoczucie każdej kobiecie, jednak fryzjerki odradzają farbowanie w czasie okresu. Dlaczego? Otóż podczas miesiączki gruczoły w skórze głowy wydzielają więcej łoju i włosy zdecydowanie gorzej przyjmują farbę. Trwała też nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ w tym czasie, ze względu na podwyższony progesteron w organizmie, włosy podlegają przemianom biochemicznym, które utrudniają ich skręcanie.

3. Opalanie się

dangerous-cocktail

Nadmiar gorących promieni słonecznych (podobnie jak picie alkoholu) może doprowadzić do krwotoku. Najgorszym z możliwych pomysłów jest drinkowanie na słońcu!

4. Picie herbatek przeczyszczających

japanese tea

Tak zwane przeczyszczacze nigdy nie są dobrym pomysłem. Kobiety nie zdają sobie sprawy, jakie spustoszenie w organizmie sieją takie środki – nawet niewinnie wyglądające herbatki. Wypłukują one składniki mineralne i witaminy, mogą prowadzić do odwodnień i zaburzeń pracy serca. W trakcie okresu picie ich jest podwójnie ryzykowne, może  skończyć się fatalnym samopoczuciem, a nawet omdleniami.

5. Ćwiczenia fizyczne

5

Nie ma w nich nic złego, pod warunkiem, że nie są to intensywne, męczące i wyciskające pot treningi. Podczas okresu organizm kobiety jest osłabiony i nie powinno się go nadwyrężać. Zamiast wykańczać się na siłowni, warto postawić na relaksujące ćwiczenia rozciągające czy jogę.

Zobacz też inne fatalne nawyki kobiet podczas okresu…