Oto jak to jest, gdy kosmonautka ma okres w kosmosie

ŻYCIE
bsnrk
16

Oczywiście nie tak, jak na „krwawiącym” obrazku, ale ze względu na istniejące w większości miejsc na świecie tabu dotyczące okresu, wierzcie, ludzie skłonni są uwierzyć, że tak to wygląda.

Polecamy: 7 idiotycznych rzeczy, które faceci myślą na temat okresu

Ale nie martwcie się. Astronautyka uporała się także z tym problemem, choć dalej nie jest w stanie sprostać temu, że kobiety-astronauci otrzymują na konferencjach prasowych inne pytania niż koledzy. Na przykład: „jak będziesz radzić sobie z układaniem fryzury w kosmosie?”…

A ludzie wyobrażają sobie, że bez grawitacji krew menstruacyjna będzie latać po całym statku kosmicznym… Tak jednak nie jest. W rzeczywistości okres w Kosmosie nie za bardzo różni się od okresu na Ziemi.

Sally Kristen, pierwsza kobieta w przestrzeni kosmicznej, tak odpowiedziała na pytanie, czym się różni menstruacja wysoko w górze od tej na Ziemi:  „Za bardzo niczym”.

z4

Sally Kristen poleciała w kosmos w 1983 roku. Późno? To zaledwie 16 lat po tym, jak ta pani musiała walczyć o to, żeby pozwolono jej jako pierwszej kobiecie w historii przebiec bostoński maraton:

zz67

Ale wróćmy do naszego tematu. Co z tamponami? Każdy dodatkowy balast wyniesiony w przestrzeń kosmiczną i odpad sanitarny  wytworzony na miejscu to oczywiście problemy do rozwiązania. Ale nauka poradziła sobie także z nimi. Żeby było jeszcze prościej, kosmonautki biorą tabletki antykoncepcyjne.

GRAVITY

Tak więc okres nie jest dużym problemem w Kosmosie. Ze względu na to, że leci się tam w towarzystwie świetnie wykształconych mężczyzn na wysokim poziomie kultury, jest nawet mniejszym problemem niż na Ziemi…

Dobrze wiedzieć 🙂

Codziennie przez pół roku piła wodę z jednym składnikiem, który możesz kupić chociażby w Biedronce. Rewelacyjny efekt!

Moda
callista006
657

Na pewno znacie, a może nawet wypróbowaliście dziesiątki diet, które cudownym sposobem miały pozbawić was zbędnych kilogramów. Większość z nich zawiodła. Inne obok utraty wagi doprowadziły też do utraty zdrowia. Wypróbujcie ten banalnie prosty sposób, który nie tylko pomoże spalić tłuszczyk, ale korzystnie wpłynie na stan całego organizmu!

Oto napój, dzięki któremu schudniesz zdrowo, w naturalny sposób: woda imbirowa. Przepis jest bardzo prosty.

1

Do 1,5 litra wody dodaj pokrojony w plasterki korzeń świeżego imbiru – ok. 3-4 centymetrowy kawałek. Doprowadź napój do wrzenia i gotuj na niewielkim ogniu przez kwadrans. Następnie odstaw napój do ochłodzenia, a później odcedź.

2

Przez pół roku pij co najmniej 1 litr tego napoju dziennie.

Organic Ginger Ale Soda in a Glass with Lemon and Lime

Woda imbirowa pomoże spalić nadmiar tłuszczu i przede wszystkim oczyści twój organizm z toksyn.

5

Do tego świetnie smakuje, szczególnie z plasterkiem limonki lub cytry!

Zobaczcie też 7 rzeczy, o których przez całe życie myśleliście, że są bardzo zdrowe. A nie są!

 

 

12 naprawdę wstrząsających obrazków, które sprawią, że zastanowisz się, co robisz ze swoim życiem

KULTURA
callista006
428

Coraz częściej mówi się, że we współczesnym świecie technologia ma władzę nad człowiekiem. Prawda jednak jest taka, że ludzie sami decydują o swoim życiu i mają wybór. Smartfon został stworzony dla twojej wygody, a to jak z niego korzystasz zależy już od ciebie.

#1

1

#2

2

#3

3

#4

4

#5

5

#6

6

#7

7

#8

8

#9

9

#10

10

#11

11

#12

12

Zobacz też 9 różnic między kitem ze świata mediów, filmu i reklamy a prawdziwym życiem…