Paradoksy greckiej gospodarki. Dodatki do pensji za mycie rąk, rozgrzanie silnika i punktualne pojawianie się w pracy

NEWSY
callista006
pig
120

Dziś ogłoszono, że Grecja stała się pierwszym rozwiniętym krajem, który jest niewypłacalny w stosunku do MFW (Międzynarodowy Fundusz Walutowy). Niespłacona rata zadłużenia państwa wynosi 1,6 mld euro.

2

Co doprowadziło Grecję do obecnej sytuacji? Przez całe lata była ona krajem absurdów. Wydatki rządu wciąż przekraczające wszelkie limity szły przede wszystkim na premie dodawane do pensji pracowników zatrudnionych w sektorze publicznym.”Tygodnik Ateński” prezentuje listę takich dodatków do pensji i dopłat dla pracowników. Oto przykłady:

82a66cf7d9baa7-600-880-0-0-600-880

420 euro miesięcznie za mycie rąk

600 euro miesięcznie za punktualność

120 euro miesięcznie za korzystanie z darmowej stołówki (w celu zwiększenia w niej ruchu)

69 euro dla kierowców w budżetówce za rozgrzanie silnika

870 euro miesięcznie dla pracowników administracji za wysyłanie faksów

1

Nie dość absurdów? Spokojnie, to jeszcze nie koniec. Część Greków mogła przejść na emeryturę w wieku 53 lat.

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Ci, którzy utrzymywali się z turystyki, pracowali przez około 4-5 miesięcy w roku. Przez resztę czasu dostawali zasiłki pozwalające im na dostatnie życie.

218695_grecja_mykonos_domy_morze_stoliki_krzeselka

Chyba każdy już wie, skąd w Grecji tyle „niedokończonych” domów. Według tradycji mieszkańcy domu oczekują, że kolejne piętro dobuduje następne pokolenie rodziny.  Acha, no i za taki dom nie trzeba odprowadzać podatków.

dscn56101

Na małej, greckiej wyspie Zakynthos aż 700  osób pobierało podatek dla niewidomych…

Blind-Island

Natomiast na wyspie Kalymnos, podczas kontroli, w cudowny sposób 100 osób nagle odzyskało wzrok…

healing-of-the-blind-man-cropped

Trzeba jednak przyznać, że w ostatnich latach – w znacznej mierze dzięki naciskom wierzycieli – grecki rząd wprowadził wiele reform i zniósł szereg przywilejów. Niestety, okazuje się, że za późno.

0

Źródło: Tvn24bis.pl

Bezdomni siłowali się na rękę za pieniądze. Zwycięzca zrobił coś niesamowitego!

ŻYCIE POLECANE
roundhere
maxresdefault
3221

Dwóch bezdomnych siłowało się na rękę, by wygrać 100 dolarów. To, co wydarzyło się na koniec, było zaskakujące i poruszające. Filmy jak ten przywracają wiarę w ludzi. Zobaczcie sami:

5 rzeczy, które kobiety robią podczas okresu, bo nie mają pojęcia, że to może się źle skończyć

ŻYCIE
callista006
0
137

Większość kobiet podczas okresu ma „minidepresję”, dlatego robi wszystko, aby poprawić sobie nastrój i samopoczucie. Szkoda tylko, że często wybiera metody, które mogą okazać się opłakane w skutkach.

1. Picie alkoholu

1

Niektóre panie uważają, że alkohol w trakcie okresu to dobry pomysł, a procenty zadziałają przeciwbólowo. Kieliszek wina do kolacji na pewno nie zaszkodzi, jednak większe ilości alkoholu mogą spowodować bardzo obfite krwawienie, a niekiedy nawet krwotok!

2. Farbowanie włosów oraz robienie trwałej

2

Zmiana fryzury z pewnością poprawia samopoczucie każdej kobiecie, jednak fryzjerki odradzają farbowanie w czasie okresu. Dlaczego? Otóż podczas miesiączki gruczoły w skórze głowy wydzielają więcej łoju i włosy zdecydowanie gorzej przyjmują farbę. Trwała też nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ w tym czasie, ze względu na podwyższony progesteron w organizmie, włosy podlegają przemianom biochemicznym, które utrudniają ich skręcanie.

3. Opalanie się

dangerous-cocktail

Nadmiar gorących promieni słonecznych (podobnie jak picie alkoholu) może doprowadzić do krwotoku. Najgorszym z możliwych pomysłów jest drinkowanie na słońcu!

4. Picie herbatek przeczyszczających

japanese tea

Tak zwane przeczyszczacze nigdy nie są dobrym pomysłem. Kobiety nie zdają sobie sprawy, jakie spustoszenie w organizmie sieją takie środki – nawet niewinnie wyglądające herbatki. Wypłukują one składniki mineralne i witaminy, mogą prowadzić do odwodnień i zaburzeń pracy serca. W trakcie okresu picie ich jest podwójnie ryzykowne, może  skończyć się fatalnym samopoczuciem, a nawet omdleniami.

5. Ćwiczenia fizyczne

5

Nie ma w nich nic złego, pod warunkiem, że nie są to intensywne, męczące i wyciskające pot treningi. Podczas okresu organizm kobiety jest osłabiony i nie powinno się go nadwyrężać. Zamiast wykańczać się na siłowni, warto postawić na relaksujące ćwiczenia rozciągające czy jogę.

Zobacz też inne fatalne nawyki kobiet podczas okresu…