Paradoksy greckiej gospodarki. Dodatki do pensji za mycie rąk, rozgrzanie silnika i punktualne pojawianie się w pracy

NEWSY
callista006
pig
482

Dziś ogłoszono, że Grecja stała się pierwszym rozwiniętym krajem, który jest niewypłacalny w stosunku do MFW (Międzynarodowy Fundusz Walutowy). Niespłacona rata zadłużenia państwa wynosi 1,6 mld euro.

2

Co doprowadziło Grecję do obecnej sytuacji? Przez całe lata była ona krajem absurdów. Wydatki rządu wciąż przekraczające wszelkie limity szły przede wszystkim na premie dodawane do pensji pracowników zatrudnionych w sektorze publicznym.”Tygodnik Ateński” prezentuje listę takich dodatków do pensji i dopłat dla pracowników. Oto przykłady:

82a66cf7d9baa7-600-880-0-0-600-880

420 euro miesięcznie za mycie rąk

600 euro miesięcznie za punktualność

120 euro miesięcznie za korzystanie z darmowej stołówki (w celu zwiększenia w niej ruchu)

69 euro dla kierowców w budżetówce za rozgrzanie silnika

870 euro miesięcznie dla pracowników administracji za wysyłanie faksów

1

Nie dość absurdów? Spokojnie, to jeszcze nie koniec. Część Greków mogła przejść na emeryturę w wieku 53 lat.

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Ci, którzy utrzymywali się z turystyki, pracowali przez około 4-5 miesięcy w roku. Przez resztę czasu dostawali zasiłki pozwalające im na dostatnie życie.

218695_grecja_mykonos_domy_morze_stoliki_krzeselka

Chyba każdy już wie, skąd w Grecji tyle „niedokończonych” domów. Według tradycji mieszkańcy domu oczekują, że kolejne piętro dobuduje następne pokolenie rodziny.  Acha, no i za taki dom nie trzeba odprowadzać podatków.

dscn56101

Na małej, greckiej wyspie Zakynthos aż 700  osób pobierało podatek dla niewidomych…

Blind-Island

Natomiast na wyspie Kalymnos, podczas kontroli, w cudowny sposób 100 osób nagle odzyskało wzrok…

healing-of-the-blind-man-cropped

Trzeba jednak przyznać, że w ostatnich latach – w znacznej mierze dzięki naciskom wierzycieli – grecki rząd wprowadził wiele reform i zniósł szereg przywilejów. Niestety, okazuje się, że za późno.

0

Źródło: Tvn24bis.pl

Po czym poznać, że facet jest kiepski w łóżku

Rozrywka
callista006
pobrane
603

Oczywiście na poniższe punkty należy patrzeć z przymrużeniem oka… Jednak okazuje się, że sporo internautek w nie wierzy. Naszym zdaniem o nikim nie można powiedzieć, że jest słaby w łóżku, dopóki się tego nie sprawdzi. A może ktoś z was ma doświadczenie w tej dziedzinie i może potwierdzić którąś z tych wskazówek?

1. Małe dłonie

1

Popularny i często przekazywany sobie przez kobiety mit mówi, że mężczyzna o krótkich palcach jest też krótki gdzie indziej. Żadne badanie tego nie potwierdziło. Poza tym przecież panie zarzekają się, że rozmiar nie ma znaczenia, więc ten punkt chyba możemy od razu odrzucić?

Zobacz 5 mitów na temat męskiej seksualności, w które kobiety powinny przestać wierzyć.

2. Wąskie barki

2

Podobno jeśli mężczyzna nie jest zbyt dobrze zbudowany, a wręcz chudy, szanse na to, że jest dobrym kochankiem znacznie spadają. Te nowiny również nie zostały potwierdzone przez żadne badania. Czy chłopięca postura wyklucza udany seks? Co o tym sądzicie?

3. Przesadna muskulatura

3

Wygląda na to, że dobry kochanek musi być w sam raz. Wątły facet jest kiepski w łóżku, przesadnie umięśniony również. Skąd takie przekonanie? Muskulatura nie zawsze jest efektem ciężkiej pracy, w grę wchodzą czasem sterydy, różnego typu chemiczne wspomagacze, które rzeźbią sześciopak, ale wpływają niekorzystnie na organizm mężczyzny, zwłaszcza jeśli chodzi o sferę seksualną.

4. Podły charakter

4

Uważa się, że kiepskie osiągnięcia w łóżku wpływają na zachowanie mężczyzny na co dzień. Ponieważ jego frustracja rośnie, rozładowuje napięcie w jedyny możliwy dla siebie sposób – wyżywając się na innych.

5. Drogi samochód

11

Cóż, chyba wszyscy znają stereotyp samochodu jako przedłużenia męskiego członka. Podobno facet, który jeździ małym autem nie inwestuje w większe, bo nie musi niczego udowadniać i poprawiać sobie humoru. Trudno uwierzyć, że ten mit do dziś ma się wśród kobiet bardzo dobrze…

Zobaczcie po czym poznać, że facet jest dobry w łóżku – to chyba bardziej wiarygodne wskazówki!

Źródło: Papilot.pl