Porwano ją w dzieciństwie i przez 18 lat żyła w niewoli. Trudno uwierzyć, jak teraz wygląda…

ŻYCIE POLECANE
callista006
162

Jaycee została porwana w 1991 roku, kiedy miała 11 lat. Wczesnym rankiem szła na autobus do szkoły, kiedy nagle z przejeżdżającego obok samochodu wyskoczył mężczyzna z paralizatorem, obezwładnił dziewczynkę i zaciągnął ją do auta. Był to Phillip Garrido – tyran, który miał katować Jaycee przez następne 18 lat…

1

Po latach jej bliscy nie wiedzieli, jak może wyglądać kobieta, którą stała się Jaycee, jeżeli jeszcze żyła. Portret po prawej to przypuszczenia artysty.

Wieść o porwaniu Jaycee Lee Dugard szybko rozeszła się po całej Kalifornii, a zaraz potem usłyszał o niej cały kraj.

1

Tak wyglądała Jaycee przed porwaniem.

Mimo intensywnych poszukiwań, dziewczynkę, a raczej kobietę, na którą wyrosła, odnaleziono dopiero w 2009 roku. Do tego czasu Phillip Garrido wielokrotnie gwałcił Jaycee, skutkiem czego urodziła mu dwójkę dzieci. W gehennie dziewczyny brała udział również żona Phillipa, Nancy.

3

Phillip i Nancy Garrido. Jeszcze przed porwaniem mężczyzna był już oskarżany o nadużywanie narkotyków i dewiacje seksualne.

Małżeństwo uczyniło sobie z Jaycee niewolnicę. Warunki, w których żyła razem z dwójką swoich dzieci były straszne.

3

Okolica, w której przetrzymywani Jaycee była pełna sąsiadów, którzy przez 18 lat nie mieli o niczym pojęcia.

Mieszkała z nimi w drywalce, otwieranej tylko z zewnątrz. Czasami spali w namiocie na podwórku Gerridów.

4

Namiot, który służył Jaycee i jej dzieciom za dom.

Młoda kobieta mimo strasznych warunków i urazów psychicznych i fizycznych, których była ofiarą od kilkunastu lat, starała się stworzyć swoim córkom namiastkę normalności.

6

Huśtawki, które Jaycee sama zrobiła swoim córkom.

5

Tak Jaycee „urządziła” swój „dom”.

Po latach niewoli Garrido zaufał Jaycee i pozwolił jej pokazać się publicznie, a nawet stać się częścią rodzinnego biznesu. Tymczasem Jaycee wysyłała sygnały, które w końcu zaczęły docierać do ludzi. Zastanawiano się, dlaczego Phillip jest tak często widywany z młodą kobietą i małą blond dziewczynką.

W końcu sprawą zainteresowała się policja i szybko ustalono, kim jest tajemnicza kobieta u boku Garridów. Tak Jaycee wygląda teraz:

7

To niesamowite, jak piękną, pozytywnie usposobioną i dobrą jest kobietą, mimo 18 lat życia w strasznej niewoli! Odkąd została wyzwolona, Jaycee mocno angażuje się w uświadamianie ludzi o tym, jak dużym zagrożeniem są porwania i jak bronić przed tym swoje dzieci.

777

W 2011 roku Jaycee wydała książkę pt. „Skradzione życie”, w której opisała swoje doświadczenia.

9

Wtedy też udzieliła Dianie Sawyer niesamowitego wywiadu:

Zobacz też: Jej chłopak wyrzucił ją z samochodu, bo była gruba. Jej obrażenia były koszmarne, prawie straciła wargi sromowe! Tak wygląda teraz…

Źródło: Diply.com

 

6 sposobów, aby zrobić doskonałe pierwsze wrażenie przy każdej okazji

Moda
callista006
5

Rozmowa o pracę, pierwszy obiad u rodziców chłopaka, pierwsza randka, wystąpienie publiczne… Te zasady obowiązują przy każdej okazji, kiedy chcesz zrobić dobre pierwsze wrażenie…

1. Postawa

Bądź świadoma języka swojego ciała. Kontroluj siebie, swoje spojrzenie (nie świdruj oczami dookoła!) i mimikę (szczery uśmiech czyni cuda!). Badania wykazały, że twoja postawa wywiera czterokrotnie większy wpływ na wrażenie, jakie robisz przy pierwszym spotkaniu, niż twoje słowa.

1

2. Proksemika

Proksemika to nauka badająca wzajemny wpływ relacji przestrzennych między osobami na ich relacje psychologiczne, sposób komunikacji, itd. Ma to szczególne znaczenie podczas rozmów o pracę, czy egzaminów. Kiedy rozmówca prosi cię, abyś usiadł, staraj się zawsze wybrać miejsce naprzeciwko niego, niezbyt blisko, ale też nie za daleko.

2

3. Ubranie

Twoje ubranie nie powinno gryźć się z tym, co sobą prezentujesz i jakich słów przy tym używasz. Upewnij się, że jest czyste, dobrze dopasowane (przede wszystkim nie za małe;)) i odpowiednio dobrane do sytuacji. Nie ubieraj się na rozmowę o pracę w biurze w dres, a jeśli startujesz na stanowisko sprzedawczyni w sklepie spożywczym, nie zakładaj wytwornej sukni.

3

4. Dodatki

Ta zasada obowiązuje zawsze i wszędzie: nie strój się jak choinka.

4

5. Włosy

Przede wszystkim twoje włosy mają być czyste i zadbane. Fryzura jednak też jest ważna, szczególnie podczas rozmowy o pracę. Może podkreślić twoje kompetencje, albo totalnie zrujnować wizerunek. Jeśli chcesz reprezentować wielką, poważną firmę, kucyki a’la Pipi i brokatowe spineczki z Kubusiem Puchatkiem mogą ci zaszkodzić.

5

 

6. Makijaż

Makijaż daje kobiecie ogromną dawkę pewności siebie, ale powinien być dostosowany do okazji. Mocny, wieczorowy makijaż na rozmowę o pracę lub obiad u rodziców chłopaka to wielkie NIE.

6

Poznaj 8 makijażowych sekretów, dzięki którym twoje oczy będą hipnotyzująco piękne…

Źródło: BrightSide.me