Problem mam, który poruszył internautów. „Czy robicie makijaż podczas porodu?”

ŻYCIE
callista006
000
265

Poród to dla kobiety wyjątkowe wydarzenie, jedna z najważniejszych chwil w życiu. Mogłoby się wydawać, że w takim momencie panie raczej nie zważają na swój wygląd. Okazuje się jednak, że wielu mamom zależy, aby podczas pierwszego spotkania ze swoim dzieckiem wyglądać pięknie.

Pytanie pojawiło się na forum internetowym Mumsnet. „Czy ktoś miał makijaż podczas porodu?” – zapytałam jedna z użytkowniczek. Pytanie rozpętało niezwykle ciekawą dyskusję.

1

Jedna z kobiet stwierdziła, że jeśli ma się na sobie makijaż, kiedy zaczyna się rodzić, ma się szczęśćie, jednak to mało prawdopodobne, aby nałożyć go na twarz, kiedy poród już trwa. Inna jednak opisała, jak po otrzymaniu znieczulenia czuła się na tyle dobrze, że mogła poprawić sobie to i owo. Wiele pań przyznaje, że rodząc chcą dobrze wyglądać ze względu na swoich mężów. Pewna mama pochwaliła się nawet swoim małżonkiem-bohaterem, który sam pomógł jej nałożyć trochę makijażu podczas skurczów.

USA, Utah, Payson, Man assisting childbirth in hospital

Nie zabrakło również głosów krytycznych, pytających, jak w takiej chwili można w ogóle myśleć o czymś tak przyziemnym, jak makijaż. W odpowiedzi sypały się komentarze o krępujących odwiedzinach rodzin i przyjaciół, a także zdjęciach po porodzie, które chciałoby się pokazać znajomym…

3

A co wy sądzicie na ten temat?

Zobacz też 22 poruszające, pełne emocji zdjęcia, które pokazują, jak naprawdę wygląda naturalny poród w domu…

Facet owinął baterię papierkiem po gumie, to co otrzymał jest niezłe!

FILMY
davidtek
bomba
487

Grant Thomson na swoim wideo blogu „The King of Random” zamieszcza różne eksperymenty. W jednym z nich używając baterii AA (popularny paluszek) oraz papierka po gumie robi coś naprawdę użytecznego. Zwłaszcza jeśli akurat jesteśmy poza domem i nie mamy zapałek czy zapalniczki a chcemy rozpalić ogień. Sami zobaczcie.

 

Co by się stało, gdyby prawdziwe kobiety miały proporcje zabawki FURBY?!

Moda
myrmek
furby
201

Ok, ten projekt jest tak niesamowity, że od dwóch godzin nie mogę przestać o nim myśleć i każda kobieta, na którą spojrzę przyjmuje w mojej głowie kształty futrzastego stworka. Mam nadzieję, że mi tak nie zostanie na długo;)

Projekt, o którym mowa w pierwszym akapicie jest jak najbardziej prawdziwy. Organizacja non-profit zajmująca się promowaniem zdrowego wyglądu kobiecego ciała przygotowała kampanię pokazującą, co się dzieje, gdy bezmyślnie naśladujemy trendy i ślepo podążamy za modą. Co by się stało, gdyby ideałem piękna stały się w pewnym momencie zabawki Furby?

Czy naprawdę młode kobiety pragną tak wyglądać?

640

Jak widać kobiety o wymiarach Furby mają całkowicie niewyobrażalne proporcje fizyczne – zamiast 90-60-90 widzimy tutaj 1-1-1! Uszy kobiety są wielkości deskorolki, a oczy mają średnicę piłki do nogi. I ta doskonała proporcja twarzy, rzecz niemal nieosiągana!

Czy chcielibyście, by Furby były standardem kobiecego piękna?

Ja chyba… nie;)

Źródło: ClickHole