Przeżył masakrę w klubie. Teraz napisał list otwarty do mordercy 50 osób, którym poruszył miliony ludzi na całym świecie

NEWSY POLECANE
bsnrk
223

W nocy z soboty na niedzielę uzbrojony w karabin maszynowy Amerykanin pochodzenia afgańskiego, 29-letni Omar Mateen, wszedł do popularnego klubu gejowskiego w Orlando na Florydzie i otworzył ogień. Zabił 50 osób, ranił 53. Jedną z osób, które tej nocy były w klubie Pulse jest Alejandro A. Francisco, który napisał do sprawcy list. Poniżej tłumaczymy go w całości:

Jestem młodym gejem, który urodził się w New Jersey, a potem wychowywał w Orlando. Kocham moich przyjaciół, moich rodziców, jestem pół-Portkorykańczykiem, pół-Domikańczykiem, mam 21 lat, o drugiej nad ranem w niedzielę prawie straciłem życie.

Polecamy: 15 rzeczy, o których mogłeś nie wiedzieć, że robią je osoby homoseksualne

Alejandro

1

Poszedłem do klubu Pulse, bo czuję się tam dobrze i mogę być sobą. Było tam ze mną paru znajomych, w tym Stanley. Stanleya już nigdy nie zobaczę. Zabrałeś go ode mnie na zawsze.

Sobota to była noc latynoska, dla mnie wyjątkowo ważna, bo był to też Dzień Parady Dumy Portorykańskiej. Było naprawdę gorąco tej nocy, a klub po brzegi wypełniony był tańczącymi i bawiącymi się ludźmi. Aż do czasu, gdy ty się tam pojawiłeś.

Ja byłem na miejscu o 11 wieczorem. Jestem stałym bywalcem tego klubu od paru lat, to wspaniałe miejsce, żeby poczuć się sobą w Orlando. Mieliśmy ze znajomymi wspaniały weekend i planowaliśmy zostać aż do zamknięcia. Na szczęście dla mnie mój kolega Vincent chciał za sprawą jakiegoś niesamowitego przeczucia wyjść na chwilę na zewnątrz, zanim zaczęła się masakra. Poszedłem z nim i to prawdopodobnie uratowało mi życie.

Chwilę po tym, jak wyszliśmy, usłyszeliśmy strzały. To było jak sztuczne ognie. Byliśmy przerażeni. Widzieliśmy uciekających ludzi, w panice przeskakujących przez płot i tratujących się nawzajem. Nie za bardzo mogliśmy sobie w tamtym momencie wyobrazić, jaki koszmar rozgrywał się w środku.

Masakra zaczęła się minutę po naszym wyjściu. „Największa masakra w historii USA”. „Najgorszy atak terrorystyczny od czasów 11 września”.

Proszę, nazwijmy to po imieniu: to był najgorszy atak na miłość w historii Ameryki.

Edward, Stanley, Luis, Akyra, Luis, Juan, Eric, Peter, Kimberly, Eddie, Enrique, Anthony, Jonathan, Yilmary, Cory, Mercedez, Deonka, Miguel, Jason, Darryl, Jean Carlos and Luis Daniel, Oscar and Simon, Shane, Amanda, Martin, Gilberto, Javier, Tevin, Alejandro, Franky, Xavier, Joel, Juan, Luis, Juan, Jerald, Leroy, Jean, Rodolfo, Brenda, Christopher, Angel, Frank, Paul, Antonio, Christopher, Geraldo…

Ci mężczyźni i kobiety byli dla ciebie zupełnie obcy. Wszyscy mieli ten cenny dar, którego ty nigdy nie miałeś. To jest dla mnie jasne. Wiem, że miałeś żonę i dziecko, matkę i ojca, ale nie miałeś tego, co oni. Nigdy nie mogłeś mieć. Inaczej nie zrobiłbyś tego, co zrobiłeś.

Alejandro z kolegami przed wyjściem do klubu

2

Ale, Omarze, wiedz, że przegrałeś.

Próbowałeś zmasakrować tę jedną rzecz, której nigdy nie uda się nikomu nam odebrać. Nigdy.

Nikt nie odbierze nam naszej miłości.

Miłość jest najmocniejszą bronią na Ziemi.

Mam 21 lat, gdy miałem 16 lat powiedziałem bliskim, że jestem gejem. Pamiętam te słowa: „Mamo, jestem gejem”.

Przemoc jest częścią mojego życia. Od kiedy nie ukrywam się z tym, że jestem gejem, jestem cały czas przedmiotem mniej lub bardziej agresywnych ataków na moją osobę. Ale w tamtym momencie, gdy powiedziałem o tym mamie, popatrzyła na mnie, jakby od dawna to wiedziała. Widziałem to w jej oczach i widziałem, że mnie bardzo kocha. „OK”, odpowiedziała, „i co?…”.

Alejandro ze swoją mamą

MTM5MzY0MzM1NTAyNzYzODY5

I miała to gdzieś. Widziała we mnie swojego syna, jakim zawsze byłem. Patrzyła na mnie tymi samymi, kochającymi mnie oczami.

Jest mi bardzo przykro, że ty nigdy nie doświadczyłeś tego w życiu. W innym razie nie zrobiłbyś tego, co zrobiłeś.

Po tym wszystkim co się stało, przez cały dzień chodziliśmy ze znajomymi obijając się od ścian jak zombie. Przeżyliśmy, ale jest tyle pytań. Co teraz? Dlaczego dalej tu jestem? Jak to w ogóle mogło się stać?

I oczywiście najważniejsze pytanie: dlaczego nas tak nienawidzicie?

Wiem, że jest tylko jedna odpowiedź na to pytanie. Za każdym razem, gdy się o to siebie pytam, przychodzi mi do głowy to jedno logiczne wyjaśnienie pośród tej całej beznadziei.

Myślę o tym chłopaku, Eddiem, który schował się do toalety i wysłał matce SMS o treści „Mamo, zaraz umrę. Kocham cię”.

Omar, jesteśmy silniejsi niż twoja nienawiść. Zawsze będziemy.

Eddie nie przeżył.

Tak wyglądały niektóre z ofiar ataku w Orlando

ret

Edward, Stanley, Luis, Akyra, Luis, Juan, Eric, Peter, Kimberly, Eddie, Enrique, Anthony, Jonathan, Yilmary, Cory, Mercedez, Deonka, Miguel, Jason, Darryl, Jean Carlos and Luis Daniel, Oscar and Simon, Shane, Amanda, Martin, Gilberto, Javier, Tevin, Alejandro, Franky, Xavier, Joel, Juan, Luis, Juan, Jerald, Leroy, Jean, Rodolfo, Brenda, Christopher, Angel, Frank, Paul, Antonio, Christopher, Geraldo… Wszyscy oni nie przetrwali.

Ale miłość zwycięży.

I wzmocniłeś jej moce.

Źródło: xojane.com

6 sposobów, aby zrobić doskonałe pierwsze wrażenie przy każdej okazji

Moda
callista006
5

Rozmowa o pracę, pierwszy obiad u rodziców chłopaka, pierwsza randka, wystąpienie publiczne… Te zasady obowiązują przy każdej okazji, kiedy chcesz zrobić dobre pierwsze wrażenie…

1. Postawa

Bądź świadoma języka swojego ciała. Kontroluj siebie, swoje spojrzenie (nie świdruj oczami dookoła!) i mimikę (szczery uśmiech czyni cuda!). Badania wykazały, że twoja postawa wywiera czterokrotnie większy wpływ na wrażenie, jakie robisz przy pierwszym spotkaniu, niż twoje słowa.

1

2. Proksemika

Proksemika to nauka badająca wzajemny wpływ relacji przestrzennych między osobami na ich relacje psychologiczne, sposób komunikacji, itd. Ma to szczególne znaczenie podczas rozmów o pracę, czy egzaminów. Kiedy rozmówca prosi cię, abyś usiadł, staraj się zawsze wybrać miejsce naprzeciwko niego, niezbyt blisko, ale też nie za daleko.

2

3. Ubranie

Twoje ubranie nie powinno gryźć się z tym, co sobą prezentujesz i jakich słów przy tym używasz. Upewnij się, że jest czyste, dobrze dopasowane (przede wszystkim nie za małe;)) i odpowiednio dobrane do sytuacji. Nie ubieraj się na rozmowę o pracę w biurze w dres, a jeśli startujesz na stanowisko sprzedawczyni w sklepie spożywczym, nie zakładaj wytwornej sukni.

3

4. Dodatki

Ta zasada obowiązuje zawsze i wszędzie: nie strój się jak choinka.

4

5. Włosy

Przede wszystkim twoje włosy mają być czyste i zadbane. Fryzura jednak też jest ważna, szczególnie podczas rozmowy o pracę. Może podkreślić twoje kompetencje, albo totalnie zrujnować wizerunek. Jeśli chcesz reprezentować wielką, poważną firmę, kucyki a’la Pipi i brokatowe spineczki z Kubusiem Puchatkiem mogą ci zaszkodzić.

5

 

6. Makijaż

Makijaż daje kobiecie ogromną dawkę pewności siebie, ale powinien być dostosowany do okazji. Mocny, wieczorowy makijaż na rozmowę o pracę lub obiad u rodziców chłopaka to wielkie NIE.

6

Poznaj 8 makijażowych sekretów, dzięki którym twoje oczy będą hipnotyzująco piękne…

Źródło: BrightSide.me