Przeżył masakrę w klubie. Teraz napisał list otwarty do mordercy 50 osób, którym poruszył miliony ludzi na całym świecie

NEWSY POLECANE
bsnrk
1
223

W nocy z soboty na niedzielę uzbrojony w karabin maszynowy Amerykanin pochodzenia afgańskiego, 29-letni Omar Mateen, wszedł do popularnego klubu gejowskiego w Orlando na Florydzie i otworzył ogień. Zabił 50 osób, ranił 53. Jedną z osób, które tej nocy były w klubie Pulse jest Alejandro A. Francisco, który napisał do sprawcy list. Poniżej tłumaczymy go w całości:

Jestem młodym gejem, który urodził się w New Jersey, a potem wychowywał w Orlando. Kocham moich przyjaciół, moich rodziców, jestem pół-Portkorykańczykiem, pół-Domikańczykiem, mam 21 lat, o drugiej nad ranem w niedzielę prawie straciłem życie.

Polecamy: 15 rzeczy, o których mogłeś nie wiedzieć, że robią je osoby homoseksualne

Alejandro

1

Poszedłem do klubu Pulse, bo czuję się tam dobrze i mogę być sobą. Było tam ze mną paru znajomych, w tym Stanley. Stanleya już nigdy nie zobaczę. Zabrałeś go ode mnie na zawsze.

Sobota to była noc latynoska, dla mnie wyjątkowo ważna, bo był to też Dzień Parady Dumy Portorykańskiej. Było naprawdę gorąco tej nocy, a klub po brzegi wypełniony był tańczącymi i bawiącymi się ludźmi. Aż do czasu, gdy ty się tam pojawiłeś.

Ja byłem na miejscu o 11 wieczorem. Jestem stałym bywalcem tego klubu od paru lat, to wspaniałe miejsce, żeby poczuć się sobą w Orlando. Mieliśmy ze znajomymi wspaniały weekend i planowaliśmy zostać aż do zamknięcia. Na szczęście dla mnie mój kolega Vincent chciał za sprawą jakiegoś niesamowitego przeczucia wyjść na chwilę na zewnątrz, zanim zaczęła się masakra. Poszedłem z nim i to prawdopodobnie uratowało mi życie.

Chwilę po tym, jak wyszliśmy, usłyszeliśmy strzały. To było jak sztuczne ognie. Byliśmy przerażeni. Widzieliśmy uciekających ludzi, w panice przeskakujących przez płot i tratujących się nawzajem. Nie za bardzo mogliśmy sobie w tamtym momencie wyobrazić, jaki koszmar rozgrywał się w środku.

Masakra zaczęła się minutę po naszym wyjściu. „Największa masakra w historii USA”. „Najgorszy atak terrorystyczny od czasów 11 września”.

Proszę, nazwijmy to po imieniu: to był najgorszy atak na miłość w historii Ameryki.

Edward, Stanley, Luis, Akyra, Luis, Juan, Eric, Peter, Kimberly, Eddie, Enrique, Anthony, Jonathan, Yilmary, Cory, Mercedez, Deonka, Miguel, Jason, Darryl, Jean Carlos and Luis Daniel, Oscar and Simon, Shane, Amanda, Martin, Gilberto, Javier, Tevin, Alejandro, Franky, Xavier, Joel, Juan, Luis, Juan, Jerald, Leroy, Jean, Rodolfo, Brenda, Christopher, Angel, Frank, Paul, Antonio, Christopher, Geraldo…

Ci mężczyźni i kobiety byli dla ciebie zupełnie obcy. Wszyscy mieli ten cenny dar, którego ty nigdy nie miałeś. To jest dla mnie jasne. Wiem, że miałeś żonę i dziecko, matkę i ojca, ale nie miałeś tego, co oni. Nigdy nie mogłeś mieć. Inaczej nie zrobiłbyś tego, co zrobiłeś.

Alejandro z kolegami przed wyjściem do klubu

2

Ale, Omarze, wiedz, że przegrałeś.

Próbowałeś zmasakrować tę jedną rzecz, której nigdy nie uda się nikomu nam odebrać. Nigdy.

Nikt nie odbierze nam naszej miłości.

Miłość jest najmocniejszą bronią na Ziemi.

Mam 21 lat, gdy miałem 16 lat powiedziałem bliskim, że jestem gejem. Pamiętam te słowa: „Mamo, jestem gejem”.

Przemoc jest częścią mojego życia. Od kiedy nie ukrywam się z tym, że jestem gejem, jestem cały czas przedmiotem mniej lub bardziej agresywnych ataków na moją osobę. Ale w tamtym momencie, gdy powiedziałem o tym mamie, popatrzyła na mnie, jakby od dawna to wiedziała. Widziałem to w jej oczach i widziałem, że mnie bardzo kocha. „OK”, odpowiedziała, „i co?…”.

Alejandro ze swoją mamą

MTM5MzY0MzM1NTAyNzYzODY5

I miała to gdzieś. Widziała we mnie swojego syna, jakim zawsze byłem. Patrzyła na mnie tymi samymi, kochającymi mnie oczami.

Jest mi bardzo przykro, że ty nigdy nie doświadczyłeś tego w życiu. W innym razie nie zrobiłbyś tego, co zrobiłeś.

Po tym wszystkim co się stało, przez cały dzień chodziliśmy ze znajomymi obijając się od ścian jak zombie. Przeżyliśmy, ale jest tyle pytań. Co teraz? Dlaczego dalej tu jestem? Jak to w ogóle mogło się stać?

I oczywiście najważniejsze pytanie: dlaczego nas tak nienawidzicie?

Wiem, że jest tylko jedna odpowiedź na to pytanie. Za każdym razem, gdy się o to siebie pytam, przychodzi mi do głowy to jedno logiczne wyjaśnienie pośród tej całej beznadziei.

Myślę o tym chłopaku, Eddiem, który schował się do toalety i wysłał matce SMS o treści „Mamo, zaraz umrę. Kocham cię”.

Omar, jesteśmy silniejsi niż twoja nienawiść. Zawsze będziemy.

Eddie nie przeżył.

Tak wyglądały niektóre z ofiar ataku w Orlando

ret

Edward, Stanley, Luis, Akyra, Luis, Juan, Eric, Peter, Kimberly, Eddie, Enrique, Anthony, Jonathan, Yilmary, Cory, Mercedez, Deonka, Miguel, Jason, Darryl, Jean Carlos and Luis Daniel, Oscar and Simon, Shane, Amanda, Martin, Gilberto, Javier, Tevin, Alejandro, Franky, Xavier, Joel, Juan, Luis, Juan, Jerald, Leroy, Jean, Rodolfo, Brenda, Christopher, Angel, Frank, Paul, Antonio, Christopher, Geraldo… Wszyscy oni nie przetrwali.

Ale miłość zwycięży.

I wzmocniłeś jej moce.

Źródło: xojane.com

Jak wyobrażasz sobie bycie w związku, kiedy jesteś singlem, a jak to wygląda naprawdę

Rozrywka
callista006
123
616

Ludzie najmocniej pragną tego, czego nie mają. Zazwyczaj również bardzo to idealizują… Zobaczcie jak wyglądają związki oczami singla… i porównajcie je z rzeczywistością!

1. Rozmowy

1

Wyobrażenia:

– Jesteś taki atrakcyjny, mądry i miły, ale nie na nudny sposób.

– Nie, to ty taka jesteś!

Rzeczywistość:

– To mi przypomina, jak razem z Mattem znaleźliśmy jaszczurkę…

-… w łazience. Wiem.

2. Imprezy

2

Wyobrażenia:

– Wszyscy tutaj są beznadziejni, chcesz się urwać?

– Jasne kochanie.

Rzeczywistość:

– Wszyscy twoi znajomi są beznadziejni, możemy już wyjść?

– Jezu, dopiero przyszliśmy!

Oto 11 różnic pomiędzy 1 a 21 randką.

3. Kłótnie

3

Wyobrażenia: 

– Nasz główny spór można łatwo rozwiązać!

– Seks na zgodę będzie świetny!

Rzeczywistość:

– Nie wiedziałem, że jestem zdolny do tego, aby być tak okropnym dla kogoś, na kim mi zależy!

4. Intymność

a3270fb1f606634da70a236b2bd9f5bf

Rzeczywistość: 

– Kupiłem ci tabletki przeczyszczające…

Zobacz też jak mężczyźni w związku wspominają bycie singlem, a jak to wyglądało w rzeczywistości.

5. Życie

5

Wyobrażenia:

– Dziękuję ci za wspieranie moich życiowych decyzji i dopingowanie mnie!

Rzeczywistość:

– Co chcesz oglądać?

– Nie wiem… Ja wybrałam co na obiad, teraz ty zdecyduj.

6. Seks

6

Wyobrażenia:

– O nie, nie znowu…

Rzeczywistość:

– Znowu? Super!

Oto 10 brutalnych prawd o tym, jak twoje chłopięce fantazje różnią się od rzeczywistości.

Źródło: CollegeHumor.com

 

 

Dylemat 21-latka: jego obecna i była dziewczyna wskoczyły jednocześnie do rzeki, by sprawdzić, którą uratuje.

ŻYCIE
roundhere
fasva
83

Wu Hsia musiał podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji w swoim życiu. Jego obecna i była dziewczyna, niepewne tego, na czym stoją, postanowiły sprawdzić, którą z nich wybierze mężczyzna, gdy zostanie postawiony w krytycznej sytuacji. Cała trójka spotkała się nad rzeką, gdzie kobiety uzgodniły, że jednocześnie wskoczą do wody i sprawdzą, której z nich Wu jako pierwszej rzuci się na ratunek. 21-latek wybrał swoją obecną dziewczynę. Jego ex musiała być wyciągana przez strażaków.

csaca