Rzucili pracę, posady i wygodne życie. Postanowili żyć bez pieniędzy. Ktoś ich odnalazł i sfotografował

ŻYCIE
rafabat
495

Na zdjęciach zobaczycie ludzi i miejsca nietknięte przez cywilizację. Ci ludzie uciekli od świata, jaki znamy, bez pieniędzy i sklepów.

1

„Od 2010 do 2013 roku jeździłem autostopem po Europie. Chciałem spotkać mężczyzn i kobiety, którzy podjęli radykalną decyzję, aby zmienić swoje życie. Postanowili zamieszkać z dala od zgiełku wielkich miast, porzucić swój dotychczasowy styl życia oparty na wydajności, pokazywaniu się i patologicznej konsumpcji” – mówi Antoine Bruy, francuski fotograf, który z aparatem przemierzył Europę, jakiej nie znamy, tworząc „Scrublands”. Na zdjęciu: Vincent w Pirenejach w 2012 roku. Vincent był studentem matematyki. Od siedmiu lat mieszka w Ramounat, osadzie założonej przez ludzi podobnych do niego, szukających powrotu do korzeni.

2
Jak mówi sam fotograf, jego obserwacje były poprzedzone długimi tygodniami zapoznawania się z ludźmi przed obiektywem aparatu. – Byli bardzo nieufni. Chciałem, żeby zachowywali się naturalnie, dlatego musiałem stać się ich przyjacielem – tłumaczy Bruy w jednym z wywiadów.
3
Ci, którzy chcieli zacząć żyć w zgodzie z naturą, odcinając się od cywilizacji, nie uniknęli jednak pewnych paradoksów. Kilka z narzędzi w tym warsztacie pochodzi z ich „poprzedniego życia”. – Różnorodność miejsc i sytuacji pokazuje nam piękny paradoks chęci realizacji utopii z błędami niekonsekwencji – tłumaczy Antoine Bruy.
4
„Ziemia tych ludzi jest wykorzystywana, ale nigdy bez szacunku, czas w tym miejscu traci swoja linearność, zwalnia tempo. Nie ma więc tykania zegarów. Życie jest podzielone na pory roku, dni i cykle księżyca” – mówi fotograf. Na zdjęciu widzimy Ursa. Pireneje, Francja, 2012.
5 (2)
Ramounat jest dobrze znany jako miejsce narodzin ruchu „powrotu do korzeni” we Francji. Tutaj Bruy spotkał Piotra, Niemca, który mieszka tam przez ostatnie 30 lat.
6
Francuz nie tylko przemierzał rubieże swojego kraju i Hiszpanii. Odwiedził także m.in. Rumunię. Na zdjęciu widzimy dwie dziewczynki myją się w miskach. Karpaty, Rumunia, 2013.
7
El Pardal jest miejsce położone w Sierra de Cazorla w Hiszpanii w parku narodowym ustanowionym w 1986 roku. Tu Bruy spotkał Amiro, Niemca, który zamieszkuje te tereny od 25 lat. Najbliższa wioska jest oddalona od El Pardal o 3 godziny piechotą.
8
Olivier jest francuskim pasterzem owiec i kóz. Na zdjęciu opatruje owcę, która została ugryziona przez psa. Bruy spędził miesiąc z Olivierem i jego żoną, obserwując ich zwierzęta i pomagając przy uprawie ziemi.
9
Marcel w swoim domku w Pirenejach. Francja, 2012
10
Antoine Bruy odwiedził Europę odizolowaną, w pełni samowystarczalną i bliską, czegoś co można pompatycznie nazwać „matką ziemią”.
11
Julian szykuje sobie kąpiel, Sierra del Hacho, Hiszpania, 2013.
12
Te toalety zostały zbudowane przez Kate, Angielkę, która przybyła do Hiszpanii na ośle. Osiedliła się na ziemi zwanej „La Granja”, w pobliżu wsi Bayacas w Sierra Nevada. Mieszkała tam przez ostatnie 20 lat.
13
Antoine Bruy podróżował również po Szwajcarii. Na zdjęciu widzimy Sabine z Alp w 2013 roku. Przed przybyciem do maleńkiej wioski Ces, Sabine była nauczycielką filozofii i literatury. Mieszka tam od 15 lat wraz z mężem i krową.
14
A to już mąż Sabine – Christian. Na początku lat 70-tych niektórzy młodzi ludzie odkryli Ces. Wtedy była to upadła i niezamieszkana wieś. Nowi mieszkańcy zaczęli ją odbudowywać. Przed przyjazdem do Ces, Christian był inżynierem.

Ten jeden prosty trik sprawi, że pozbędziesz się pająków ze swojego domu raz na zawsze

ŻYCIE
bsnrk
289

Hmmm, pająki. Nie wszyscy czujemy się z nimi tak swobodnie jak ta dziewczyna:

Jest wręcz przeciwnie: arachnofobia (lęk przed pająkami) to jedna z najczęściej występujących wśród ludzi fobii. I choć jest jedną z najłatwiejszych do wyleczenia, to też można z nią żyć. Szczególnie jak pozna się ten „magiczny” sposób na pozbycie się pająków z mieszkania, a jest nim MIĘTA:

mieta

Polecamy: 10 prostych i błyskotliwych sztuczek, które sprawią, że twoje mieszkanie będzie bardziej przestronne

Pająki reagują na substancje w niej zawarte mniej więcej tak jak ludzie na pająki: nie lubią ich towarzystwa. W walce z ośmionogimi przeciwnikami najlepiej sprawdza się olejek miętowy. Olejek wymieszaj z wodą w proporcji 1 do 9. Powstała miksturę przelej do spryskiwacza i spryskaj miejsca, gdzie najczęściej pojawiają się pająki (najczęściej są to okna i drzwi). Powtarzaj ten zabieg przez tydzień raz na dwa dni. Zobaczysz, że pająki szybko zaczną omijać twoje mieszkanie szerokim łukiem. Juhuuuuu!

Ślub w kościele zakończył się KATASTROFĄ! Kobieta musiała go odwołać! Teraz wszyscy znają jej SEKRET!

Rozrywka
roundhere
33

Czegoś takiego nie powinno się życzyć nawet największemu wrogowi. To miał być najpiękniejszy dzień jej życia. Setka gości w kościele, piękna suknia i kochający narzeczony przy boku. A na dokładkę kamerzysta, który uwieczniał na filmie każdą sekundę z tej cudownej uroczystości. Wydawać by się mogło, że nic nie jest w stanie zakłócić idealnego ślubu. A jednak. Wszystko zawaliło się niczym domek z kart, gdy ksiądz podał pannie młodej kielich z czerwonym winem. Biedaczka… zostawiła w nim swoją sztuczną szczękę! Zobaczcie sami: