Ta 65-letnia Chinka przejechała 2400 km i zapłaciła 1100 dolarów by uratować setkę psów przed zjedzeniem

NEWSY
LotkA
rescued-dogs-yulin-dog-meat-festival-china-12
104

W minioną sobotę w mieście Yulin w Chinach odbył się doroczny festiwal psiego mięsa, podczas którego tradycja zezwala na ubój i zjedzenie niemal 10 000 psów. Święto to odbywa się za każdym razem przy okazji letniego przesilenia.

Zobacz szokującą galerię z Festiwalu Psiego Mięsa w Chinach!

Niestety zwyczaj jedzenia psiego mięsa w Chinach wcale nie jest zwyczajem zapomnianym. Główny obszar, na którym praktykuje się przyrządzanie potraw z psiego mięsa, to południowa część kraju. Na szczęście wśród samych obywateli nie brakuje przeciwników takich zachowań.

rescued-dogs-yulin-dog-meat-festival-china-2

Jednym z działań sprzeciwu była decyzja Yang Xiaoyun, która przejechała 2400ˆ km i wydała ponad 7000 juanów by uratować chociaż część przeznaczonych na ubój psów. Te sprzedawane były w pobliskim sklepie, gdzie trzymano je w klatce.

Animal lover Yang Xiaoyun uses a mobile phone next to a cage accommodating dogs which she purchased from dog vendors to rescue them from dog meat dealers at a temporary shelter ahead of a local dog meat festival in Yulin

Każdego roku obchody najdłuższego dnia w roku w miejscowości Yulin budzą na świecie co raz większy sprzeciw. W przeszłości obrońcy praw zwierząt jeździli do Yulinu, by demonstrować przeciwko całemu festiwalowi i wykupywać psy, które miały być zjedzone.

Według fundacji Animals Asia z Hong-Kongu główna ilość psiego mięsa w Chinach pochodzi obecnie z kradzieży domowych pupili. Często zjadane są również bezdomne psy błąkające się po mieście. Znane są również przypadki, w których psy trzymane były w okropnych warunkach, a potem trute lub bite na śmierć. Mimo tego okrucieństwa, jedzenie psów w Chinach wciąż jest legalne.

rescued-dogs-yulin-dog-meat-festival-china-24

rescued-dogs-yulin-dog-meat-festival-china-4

źródło: Time, BoredPanda

 

Szokujące video! 4-latka próbuje nakarmić sześć wielkich pit bulli!

ŻYCIE
roundhere
4-Year-Old-Controls-Pack-of-Pit-Bulls (1)
428

Ta dziewczynka została okrzyknięta najmłodszą zaklinaczką psów! Drobna 4-latka postanowiła nakarmić sześć wygłodniałych pit bulli. Nie dość, że psy były znacznie potężniejsze od niej, to jeszcze istniało ryzyko, że mogą zrobić jej krzywdę. A jednak… nic takiego się nie stało. Zobaczcie sami:

Dziecko nie przestawało płakać, aż do momentu pojawienia się psa. Przekonaj się, co zrobił!

Rozrywka
rafabat
ikonapies
288

Zwierzę bez namysłu przybiegło do łkającego dziecka i zaczęło bujać go w łóżeczku, wyglądając przy tym niesamowicie uroczo 🙂

Patrząc na tę dwójkę, jesteśmy przekonani, że wyrosną na parę wspaniałych przyjaciół!