Ta 65-letnia Chinka przejechała 2400 km i zapłaciła 1100 dolarów by uratować setkę psów przed zjedzeniem

NEWSY
LotkA
336

W minioną sobotę w mieście Yulin w Chinach odbył się doroczny festiwal psiego mięsa, podczas którego tradycja zezwala na ubój i zjedzenie niemal 10 000 psów. Święto to odbywa się za każdym razem przy okazji letniego przesilenia.

Zobacz szokującą galerię z Festiwalu Psiego Mięsa w Chinach!

Niestety zwyczaj jedzenia psiego mięsa w Chinach wcale nie jest zwyczajem zapomnianym. Główny obszar, na którym praktykuje się przyrządzanie potraw z psiego mięsa, to południowa część kraju. Na szczęście wśród samych obywateli nie brakuje przeciwników takich zachowań.

rescued-dogs-yulin-dog-meat-festival-china-2

Jednym z działań sprzeciwu była decyzja Yang Xiaoyun, która przejechała 2400ˆ km i wydała ponad 7000 juanów by uratować chociaż część przeznaczonych na ubój psów. Te sprzedawane były w pobliskim sklepie, gdzie trzymano je w klatce.

Animal lover Yang Xiaoyun uses a mobile phone next to a cage accommodating dogs which she purchased from dog vendors to rescue them from dog meat dealers at a temporary shelter ahead of a local dog meat festival in Yulin

Każdego roku obchody najdłuższego dnia w roku w miejscowości Yulin budzą na świecie co raz większy sprzeciw. W przeszłości obrońcy praw zwierząt jeździli do Yulinu, by demonstrować przeciwko całemu festiwalowi i wykupywać psy, które miały być zjedzone.

Według fundacji Animals Asia z Hong-Kongu główna ilość psiego mięsa w Chinach pochodzi obecnie z kradzieży domowych pupili. Często zjadane są również bezdomne psy błąkające się po mieście. Znane są również przypadki, w których psy trzymane były w okropnych warunkach, a potem trute lub bite na śmierć. Mimo tego okrucieństwa, jedzenie psów w Chinach wciąż jest legalne.

rescued-dogs-yulin-dog-meat-festival-china-24

rescued-dogs-yulin-dog-meat-festival-china-4

źródło: Time, BoredPanda

 

8 obrazków, które pokazują różnice pomiędzy męską i kobiecą przyjaźnią

Rozrywka
callista006
497

Panowie często uważają, że kobieca przyjaźń jest nieszczera. Wiele pań z kolei sądzi, że męska przyjaźń nie istnieje w ogóle, a faceci to po prostu kumple.

My jesteśmy przekonani, że zarówno kobieca, jak i męska przyjaźń są prawdziwe. Te relacje po prostu trochę się od siebie różnią.

1. Mężczyźni i kobiety nawiązują przyjaźnie w inny sposób

1

2. Kiedy niechcący ubierzecie się tak samo na imprezę

2

3. Przyjaźń polega na wsparciu w trudnych chwilach

3

4. Zarówno kobiety jak i mężczyźni wiedzą, co jest najlepsze dla ich przyjaciół

4

5. Do przyjaciela/przyjaciółki można zgłosić się w każdej chwili z najbardziej pilnym problemem

5

6. Po zerwaniu…

6

7. W damskiej i męskiej przyjaźni panują różne zasady

7

8. Szczerość też jest rozumiana trochę inaczej. W każdym razie zarówno przyjaciele jak i przyjaciółki chcą dla siebie jak najlepiej

9

Zobacz też 11 obrazków, które pokazują, czym jest prawdziwa przyjaźń…

Źródło: BrightSide.com

Oto 7 znaków, że twoja dziewczyna kręci z innym facetem… Nie daj się zdradzać!

ŻYCIE
callista006
682

Gdy dziewczyna wykazuje 2 czy 3 z tych objawów, to powód do niepokoju, ale jeszcze nie do paniki. Jeśli jednak opisuje ją więcej z poniższych 7 punktów, powinna zapalić ci się czerwona lampka.

1. Prowokuje kłótnie

Jeśli zauważyłeś, że stała się bardziej kłótliwa niż zwykle, obraża cię i próbuje sprowokować, abyś odwdzięczył się tym samym, być może szuka pretekstu do zerwania.

1

2. Ma nowych przyjaciół, których nie znasz

Spędza czas z kimś, kogo nigdy nawet nie widziałeś. Nie opowiada o nim zbyt wiele, mówi tylko, że to jej „nowy kolega”…

2

3. Wypytuje cię o twoje plany

Nagle wykazuje wielkie zainteresowanie twoim grafikiem. Kiedy będziesz w jakim miejscu, o której kończysz pracę, co robisz później i najważniejsze: kiedy wrócisz do domu. To proste! Nie chce, żebyś ją nakrył!

3

4. Gdy jesteście razem, myślami jest gdzie indziej

Niby spędzacie czas we dwoje, niby rozmawiacie, ale ona jest rozkojarzona, nie słucha cię i nie wykazuje tobą większego zainteresowania. Wyraźnie myśli o czymś, a raczej o kimś innym…

4

5. Nie zaprzecza

Jeśli pytasz ją, czy kogoś ma, a ona nie potwierdza, ale również wyraźnie nie zaprzecza, mówiąc coś w stylu „tak, mam setki innych facetów”, „jak możesz mnie o to podejrzewać”, „nie obrażaj mnie”, „skąd ci to przyszło do głowy”, „a może to ty mnie zdradzasz?”, itd… Odpowiedź jest prosta: tak.

5

6. Ukrywa przed tobą telefon

Masz wrażenie, że chowa przed tobą telefon? Za każdym razem, kiedy pojawiasz się w pobliżu, nerwowo kończy rozmowę/natychmiast przestaje pisać? To typowy objaw zdrady…

6

7. Unika bliskości

Jeśli już nie chce się przytulać, całować, niechętnie łapie cię za rękę, a seks w ogóle nie wchodzi w grę, to dlatego, że ma wyrzuty sumienia, albo… po prostu już jej nie kręcisz.

414e55783c9595f6612e506ffd33bb13.600x

Zobacz też co jej mowa ciała mówi o tym, jaki ta dziewczyna ma do ciebie stosunek…

Źródło: Likes.com