Ta kobieta właśnie dożyła wieku 95 lat, a sekretem jej długowieczności jest… palenie marihuany

NEWSY
bsnrk
z345
164

Melita Gordon z Jamajki ma 95 lat i niedużo więcej niż 150 centymetrów wzrostu. Jak mówi, sekretem jej długowieczności jest palenie konopi indyjskich, które praktykuje od 10. roku życia.

Co więcej, starsza pani jest głęboko przekonana, że jeśli przestanie, może „przedwcześnie” umrzeć. W rozmowie z „Green Rush Daily” kobieta utrzymuje, że jeśli lekarz kazałby jej przestać palić, to po prostu zmieniłaby lekarza.

z1

Melita przyszła na świat w tradycyjnej jamajskiej społeczności i pali praktycznie tak długo, jak tylko sięga pamięcią. Gdy była małą dziewczynką, odpalała fajki z cannabis dla starszych członków rodziny. W fabryce, w której pracowała przez długie lata, nazywano ją po prostu „The Pipe Lady” (ang. „pani fajka”).

Nie wszyscy w rodzinie są szczęśliwi z tego powodu. Jej córka próbowała przekonać matkę do pozbycia się nałogu przez wiele dekad, ale nie była w stanie. Z kolei mąż pani Gordon, który sam dożył wieku 100 lat, nigdy nie palił, ale nie przeszkadzało mu, że robi to jego żona.

z2

Marihuana, a nie alkohol, praktycznie od zawsze jest tradycyjną używką pierwszego wyboru na Jamajce. Zdelegalizowana w latach osiemdziesiątych pod naciskiem Amerykanów, teraz prawdopodobnie zostanie z powrotem zalegalizowana na fali podobnych działań w kilku stanach USA.

Źródło: greenrushdaily.com

Tak wygląda najdroższy hot-dog na świecie. On i 8 innych niedorzecznie drogich przedmiotów, zrujnują Twój portfel.

ŻYCIE
LotkA
o-HOT-DOG-KETCHUP-facebook
365

Te rzeczy codziennego użytku wcale nie są wysadzane złotymi kamieniami ani zrobione ze złota. Są jednak w pewien sposób wyjątkowe i luksusowe, przez co nie powinna dziwić nikogo ich wygórowana cena. Gdyby mieć pieniądze tak wielkie, że nie trzeba by się zastanawiać nad wydawaniem takiej kasy… to pewnie i tak nikt, kto posiada odrobinę zdrowego rozsądku,  nie kupiłby tych absurdalnie drogich rzeczy.

1. Najdroższy na świecie hot dog – 637 zł (169$)

hot-dog

Hot dogi to jedne z najprostszych i najtańszych przekąsek, jakie możemy zdobyć poza domem.  Ale ten hot-dog zwany Juuni Ban nie jest ani tani, ani prosty w przygotowaniu. Danie to składa się z najdroższych produktów na świecie: najdroższej wołowiny, foie gras, czarnych trufli i kawioru. Jedynym brakującym składnikiem zdaje się być złoto, którego płatki w ostatnim etapie przygotowania hot-doga jego twórca wycofał ze swojej receptury.

2. Toaleta Neorest 700H – 24 500 zł (6500$)

toilet

Cóż. Mówi się, że dom to twój pałac, a w każdym pałacu powinien być należyty tron. Ta niecodzienna i kosmicznie droga toaleta powstała z myślą o tych, którym niezwykle mocno zależy na oszczędzaniu wody i ekologii. Co ciekawe, urządzenie to nie służy tylko i wyłącznie do załatwiania przyziemnych potrzeb ludzkich. Wyposażona jest również w wygodne podgrzewane siedzenie i odświeżacz powietrza, a także podświetlenie, które pozwoli Ci za każdym razem nocą trafić prosto do swojej toalety.

3. Idealny ołówek – 1170 zł (311$)

 

perfectpencil

 

Czy pisanie drogimi przyborami sprawią, że słowa będą więcej warte? Jeśli chcesz przekonać się o tym na własnej skórze możesz zamówić taki ołówek u niemieckiego producenta. Firma Graf von Faber-Castell stworzyła ponoć ołówki idealne. Wykonane z drewna cedrowego, z wymienną gumką, dołączoną temperówką wbudowaną w platynową zatyczkę. Nie jest to oczywiście najdroższy produkt niemieckiej firmy, ten jednak przeznaczony jest do codziennego użytkowania.

4. Kawa Kopi Luwak – 2200 zł / 450 g (600$)

kopacoffee

Coś dla osób, które nie wyobrażają sobie rozpocząć dnia bez filiżanki gorącej kawy. A może tak zadbać o odrobinę luksusu i sprezentować sobie tę najdroższą kawę świata? Kopi Luwak jest niezwykła z powodu procesu, w jaki przetwarzane są ziarna. Ziarna kawy nie są zbierane bezpośrednio z drzewa, tylko pozwala się im opaść na ziemię, gdzie zostają zjedzone przez cywety, gatunek dzikiego kota.

O co tyle szumu? Otóż zjedzone przez nie ziarna po jedynej w swoim rodzaju fermentacji w układzie trawiennym zwierzaka są wydalane a następnie zbierane i palone, przez co mają ponoć niezwykły smak. Mówiąc dosłownie. Najdroższa kawa świata jest po części… kocią kupą 🙂

5. Woda Kona Nigari – 1500 zł / 750 ml  (402$)

 

konanigari

Woda to coś, bez czego nie można wyobrazić sobie życia. Spożywając duże ich ilości zwracamy uwagę na to, by nie była zbyt droga. Średnia cena 1,5 l butelki wynosi ok. 2,5 zł. A co jest wyjątkowego w butelce wody, która kosztuje 1500zł/750 ml? Woda ta wydobywana jest na Hawajach, gdzie wydobywa się ją z głębokości ponad 600 m. Picie jej powoduje ponoć spadek wagi, poprawę stanu cery i redukuje stres.

6. Mydło Faiv Kei’s Olive Juice – 3100 zł za kostkę  ($817)

faivkei

Co możesz kupić za 3000zł? Nowy komputer? Nowy telewizor? A może kostkę mydła? To luksusowe Japońskie mydło wyrabia się przez 6 miesięcy z oleju oliwkowego najwyższej jakości. Trudno napisać coś więcej, kiedy ma się świadomość, że i tak spłynie ono z kąpielą prosto do morza, a wraz z nim nasze 3 tysiaki.

7. Makaron Posh Noodles – 158 zł  ($43)

1376957312596

Najtańszy w całym zestawieniu, choć wcale nie tak łatwo dostępny dla przeciętnego zjadacza chleba. Średnia cena za danie instant w okolicznym spożywczaku to jakieś 3,60 zł. Pudełko tego makaronu, oprócz porcji posiłku, zawiera również obrus i widelec, byś swój posiłek za ponad 150zł mógł zjeść jak człowiek, z plastikowego pudełka. Jedyną zaletą tego absurdalnie drogiego dania jest chyba to, że dochód z jego sprzedaży przeznaczany jest na cele charytatywne.

8. Krzesło biurowe Xten Ergonomic – 9 400 zł (2 495$) 

officechair

Wiadomo, jeżeli spędzasz przed komputerem naprawdę dużo czasu musisz siedzieć na krześle, które jakoś Ci to wynagrodzi. Jeżeli masz wolne 9 400 zł to szybko pozbędziesz się problemów związanych z niewygodą podczas pracy. To krzesło to Ferrari wśród wszystkich foteli biurowych.  Powierzchnia krzesła wykonana jest z włókna Dynatec, stosowanego w strojach dla olimpijczyków. Stworzone jest z Technogelu, który dopasowuje się do sylwetki osoby siedzącej, dzięki czemu redukuje stres.

9. Unoszące się łóżko – 6 200 000 zł   (1 600 000$)

floatingbed

O wygodnym łóżku marzy każdy z nas przynajmniej raz dziennie.  Łóżka były już różne: wodne, okrągłe i wibrujące. To konkretne unosi się ok 40 cm nad ziemią i może utrzymać ciężar wielkości ponad 900 kg. Unosi się dzięki oddziaływaniu na siebie dwóch magnesów. Oczywiście w jego pobliżu nie można stawiać żadnych metalowych przedmiotów, ale kto by się tym przejmował kupując łóżko za ponad 6 milionów?

źródło: TopTenz

Ta kobieta robi naprawdę STRASZNE rzeczy. I jeszcze ludzie lajkują!

KULTURA
bsnrk
pobrane
583

Pewnie dlatego, że wszystko to charakteryzacje, które wykonuje z okazji zbliżającego się Halloween Laura Jenkinson, artystka makijaży z Londynu. Są mocne, zobaczcie sami:

nail

Polecamy: Czy ci rodzice tak powinni ubierać swoje dzieci? 20 szokujących kostiumów na Halloween

sss

 

scary

 

sss2

 

sss3

 

sss5

Źródło: Laura Jenkinson