10 rzeczy, które robisz nie mając pojęcia o tym, jak źle to wpływa na Twój wygląd

Robisz to bezwiednie, żeby nie powiedzieć bezmyślnie. Wystarczy unikać tych głupich nawyków, aby już w krótkim czasie zaobserwować wyraźną poprawę swojego wyglądu.


 1. 6 Wyciskanie pryszczy


  Pokusa wyciśnięcia dojrzałego już pryszcza jest ogromna, jednak spróbuj się powstrzymać. To najgorsze, co możesz zrobić swojej skórze. Takie postępowanie często pozostawia po sobie blizny i prowadzi do zakażenia i rozprzestrzeniania się trądziku w inne miejsca. Jeśli masz pryszcza, pozwól swojej skórze wyleczyć się samej, wspomagając ją antybakteryjnymi kosmetykami.
 2. 7 Szczotkowanie mokrych włosów


  Być może o tym nie wiesz, ale szczotkowanie mokrych włosów jest fatalnym zabiegiem. Woda rozpulchnia je podnosząc ochronne łuski keratynowe, które osłaniają trzon włosa, przez co staje się on bardzo podatny na uszkodzenia mechaniczne. Najlepiej pozostaw ręcznik na głowie tak długo, aż woda sama wsiąknie. Ewentualnie możesz delikatnie ją wycisnąć. Wilgotne włosy rozczesuj grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach pamiętając, że ma to być zabieg relaksujący, a nie harówka.
 3. 8 Ciasne upięcia


  Jeśli ciasno upinasz włosy, bardzo obciążasz ich cebulki. W efekcie włosy stają się słabe i nadmiernie wypadają. Pozwól swoim włosom jak najczęściej odpoczywać od takich fryzur, w przeciwnym razie staną się bardzo rzadkie. W skrajnych przypadkach notoryczne ciasne upinanie włosów może powodować nawet widoczne łysienie.
 4. 9 Wyrywanie wrastających włosków


  Depilacja brwi nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów, ale koszmar zaczyna się dopiero wtedy, gdy pojawia się problem wrastających włosków. Wygląda to nieatrakcyjnie, kłuje, swędzi. Jednak próbując „wydłubać” wrastające włoski pęsetą czy igłą, pogarszasz tylko sprawę. Najczęściej kończy się to krwawiącą raną, zakażeniem, siniakiem i blizną. Istnieje prostszy i bezpiecznijeszy sposób. Za pomocą odpowiednich kosmetyków złuszczaj skórę usuwając martwe komórki. W końcu wrośnięty włos wyłoni się i będzie można go wyrwać.
 5. 10 Ekstremalne odchudzanie


  Będąc na diecie marzymy o szybkich efektach, wiadomo. Jednak odchudzać się trzeba z głową. Pamiętaj, że jeśli głodujesz i zbyt szybko tracisz kilogramy, wraz z tłuszczem ubywa Ci także tkanki mięśniowej. Twój metabolizm zwalnia, organizmowi zaczyna brakować witamin i minerałów, na czym cierpi nie tylko Twoje samopoczucie, ale także ciało – włosy, paznokcie i cera. Z podkrążonymi oczami, zwiotczałą skórą i wysuszonymi, łamliwymi włosami nie będziesz wyglądać atrakcyjniej, nawet jeśli waga pokaże znacznie niższą liczbę kilogramów. Zarówno dla dobrego samopoczucia jak i urody lepiej chudnąć wolniej, za to zdrowo.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek