5 powodów, dla których wosk to lepszy pomysł niż maszynka

Im więcej metod depilacji, tym trudniej się na jakąś zdecydować. Golenie, depilacja woskiem, laser… Skąd masz wiedzieć, co jest dla ciebie najlepsze? Jeżeli musisz szybko i sprawnie ogolić nogi, maszynka jest najwygodniejszym wyborem, ale regularna depilacja woskiem jednak zawsze wygrywa. Oto dlaczego:


Dłuższy efekt

Goląc nogi, musisz to robić co 2-3 dni, a jeśli masz obfite owłosienie, nawet częściej. Efekt gładkich nóg po depilacji trwa od 2-3 tygodni do nawet 2 miesięcy.

Mniejsze ryzyko

Depilację woskiem powtarza się co 3-4 tygodnie (niektóre kobiety robią to raz na 2 miesiące!), a goląc nogi maszynką narażasz je na podrażnienia prawie codziennie. Skaleczenia, zaczerwienienia i swędzące kropki to zmora wielu kobiet używających żyletek.

Odrastające włoski

Po goleniu włoski odrastają ciemniejsze, mocniejsze, grubsze, ostre niczym igiełki. Po depilacji woskiem wręcz przeciwnie – są słabsze, jaśniejsze i bardziej miękkie, a po każdej kolejnej depilacji jest ich mniej.

Złuszczanie

Depilacja woskiem usuwa martwe komórki skóry, pozostawiając ją zdrowszą i gładszą.

Wrażliwa skóra

Golenie zazwyczaj podrażnia wrażliwą skórę (nie mówiąc już o problemie wrastających włosków) podczas gdy w ramach depilacji woskiem można zdecydować się na wersje hypoalergiczne, z dodatkiem składników nawilżających oraz na opcje na bazie soi i cukru, które zmniejszają ryzyko podrażnienia i zaczerwienienia.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
1
Lol
Że co? Że co?
1
Że co?
WTF WTF
7
WTF
Cholera Cholera
2
Cholera
Japier Japier
2
Japier
Wkurw Wkurw
1
Wkurw
Słodko Słodko
5
Słodko
Płacz Płacz
2
Płacz
nie lubię nie lubię
2
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
5
Uwielbiam
Straszne Straszne
2
Straszne
Thuglife Thuglife
2
Thuglife
Porażka Porażka
4
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek