Ta 8-letnia dziewczynka została sierotą z powodu błędu, który popełnia większość Polaków


8-letnia Maria z Lajszewa (Rosja) spotkała niewyobrażalna tragedia. Jednego dnia straciła matkę, ojca, starszego brata i babcię. Miejmy nadzieję, że śmierć jej rodziny będzie przestrogą dla was. Oto, co się stało:

Pewnego dnia jej tata wybrał się do piwnicy, gdzie przez zimę państwo Czelyszewowie przechowywali ziemniaki. Nie wiedział, że ziemniaki zgniły, a w podziemiu jego domu wytworzyły się warunki przypominające komorę gazową. Zemdlał i zmarł.

Gdy mąż nie wracał, do piwnicy udała się jego żona, a następnie - syn. Spotkał ich ten sam los. Do piwnicy poszła za nimi też babka dziewczynki, która jednak - podejrzewając, że coś jest nie tak - zdążyła powiadomić sąsiadów i nie zamknęła za sobą drzwi. To wystarczyło, by gaz ulotnił się na tyle, że gdy na dół zeszła przestraszona Maria, nie zaszkodził jej. Na zawsze jednak na pewno zapamięta widok nieżyjących członków rodziny.

Mało osób wie, że z pozoru niegroźne ziemniaki, w rzeczywistości mogą być śmiertelną trucizną. Zawierają w sobie toksyny, zwane glikoalkaloidami, miedzy innymi solaninę i czakoninę. Atakują one system nerwowy i powodują bóle głowy, biegunkę, otępienie, osłabienie, a w skrajnych przypadkach - śpiączkę i śmierć. Najwięcej toksyn znajduje się w liściach, łodygach i kiełkach ziemniaka, a także w zielonych częściach bulwy, które koniecznie należy przed gotowaniem wycinać.

Pamiętajcie starą mądrość ludową: nie jedzcie kiełków ziemniaka ani zielonych jego części!

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
4
Lol
Że co? Że co?
33
Że co?
WTF WTF
9
WTF
Cholera Cholera
4
Cholera
Japier Japier
19
Japier
Wkurw Wkurw
5
Wkurw
Słodko Słodko
7
Słodko
Płacz Płacz
19
Płacz
nie lubię nie lubię
7
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
6
Uwielbiam
Straszne Straszne
52
Straszne
Thuglife Thuglife
9
Thuglife
Porażka Porażka
7
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek