Zobacz, jak robi się TO prawidłowo

Każdy chciałby mieć idealnie gładką twarz bez trądziku, ale tylko nieliczni szczęściarze nie znają tego problemu. Pryszcze-wulkany, aż się proszą, żeby je wycisnąć. Niestety takie zabiegi zazwyczaj pozostawiają na twarzy brzydkie blizny, których nie da się już tak łatwo pozbyć. Co więc robić z wstrętnymi wypryskami? Oto odpowiedź.


1. Nie wyciskaj swoich pryszczy

To najważniejszy punkt. Mówiąc najprostszym językiem, wyciskając pryszcze „przesuwacie” bakterie na inne pory. To zupełnie jak oficjalne zaproszenie kolejnego pryszcza w miejsce obok poprzedniego.

Kolejnym negatywnym skutkiem wyciskania pryszczy jest siła, z jaką naciskacie na swoją skórę. Efekt jest mizerny. Nawet jeśli pozbędziecie się nieestetycznej białej główki, to miejsca dookoła pryszcza są czerwone i podrażnione.

Nie dotykaj twarzy

Twoje ręce nie są sprzymierzeńcem w walce z pryszczami. Wręcz przeciwnie. Niezależnie od tego jak są twoim zdaniem czyste, zawsze będzie na nich trochę tłuszczu i brudu, który twoja skórka na twarzy wchłonie jak gąbka.

Pij dużo wody

Pij codziennie co najmniej 2 litry wody. Może ci się wydawać, że to nie ma nic wspólnego z trądzikiem, ale im bardziej nawodniony jest twój organizm, tym lepiej zwalcza wszelkie infekcje, również stany zapalne skóry.

Pij mniej mleka

Jeśli uwielbiasz mleko, nie będziesz zachwycony tym faktem, ale duże ilości białego napoju mogą być jedną z przyczyn trądziku. Mleko stymuluje męskie hormony – testosteron i androgeny, których nadmiar przyczynia się do powstawania wyprysków.

Pożegnaj się ze słodyczami i słodkimi napojami

Cukier powoduje skoki insuliny, która z kolei podnosi poziom hormonów wpływajacych na powstawanie trądziku.

Dbaj o zbalansowaną dietę

Młodzi ludzie zmagający się z trądzikiem często nie zdają sobie sprawy z tego, jak ogromny wpływ na ich nieestetyczny problem ma ich dieta. Jedz dużo warzyw i owoców, zadbaj o to, aby twojemu organizmowi nie zabrakło żadnych niezbędnych witamin i minerałów, a bardzo szybko zauważysz efekty na swojej twarzy.

Jedz produkty bogate w kwasy tłuszczowy omega-3

Zdrowe tłuszcze, jak Omega-3 to rewelacyjna broń na pryszcze. Znajdują się w sałatach, owocach, zielonych warzywach i rybach.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
3
Lol
Że co? Że co?
31
Że co?
WTF WTF
15
WTF
Cholera Cholera
5
Cholera
Japier Japier
3
Japier
Wkurw Wkurw
5
Wkurw
Słodko Słodko
1
Słodko
Płacz Płacz
2
Płacz
nie lubię nie lubię
2
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
2
Uwielbiam
Straszne Straszne
2
Straszne
Thuglife Thuglife
2
Thuglife
Porażka Porażka
3
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek